biskuvi.gen.tr https://www.biskuvi.gen.tr Bisküvi, Özellikleri ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2020, biskuvi.gen.tr Sun, 22 Mar 2015 00:00:00 +0000 Tue, 18 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Bisküvili Yaş Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-yas-pasta.html Sat, 27 Oct 2018 16:43:50 +0000 Bisküvili yaş pasta; herkesçe bilinen petibör bisküvinin üzerine muhallebi kıvamında bir tatlının hazırlanarak eklenmesiyle elde edilir. Adımları basit olsa da biraz el emeği isteyen bir tariftir. Yazının devamında gerekli malze Bisküvili yaş pasta; herkesçe bilinen petibör bisküvinin üzerine muhallebi kıvamında bir tatlının hazırlanarak eklenmesiyle elde edilir. Adımları basit olsa da biraz el emeği isteyen bir tariftir. Yazının devamında gerekli malzemeler listesi ve adım adım bisküvili yaş pasta tarifinin hazırlanışı yazılmıştır. Kolay gelsin.

Bisküvili yaş pasta için gerekli malzemeler (3-5 kişilik):
 • 1,5 litre süt
 • 2 tatlı kaşığı un
 • 1,5 paket petibör bisküvi
 • 1 adet yumurta
 • 1 paket vanilya
 • Hindistan cevizi
 • 3 çay bardağı şeker
 • 2 yemek kaşığı nişasta
 • 1 paket kakao
Bisküvili Yaş Pasta
Bisküvili yaş pasta tarifinin hazırlanışı:
 • Gereken malzemeler temin edildikten sonra bisküvili yaş pasta tarifine başlanabilir. Her pasta tarifinde olduğu gibi bisküvili yaş pasta tarifinde de malzemeler uygun bir şekilde karıştırılıp güzel bir şekle büründürülecek ve sonunda istenen tat elde edilecektir.
 • Öncelikle bazı ön hazırlıkların yapılması ve malzemelerin bisküvili yaş pasta tarifi için uygun hale sokulması gereklidir. Bunun için; bisküviler ve süt beraber kullanılacağından bir arada bulundurulmalı ve süt tercihen oda sıcaklığında olmalıdır. Ayrıca Hindistan cevizi bisküvili yaş pastanın üzerini süslemek üzere kullanılacağından ayrı tutulabilir ve varsa eklenmek istenen diğer süsler de rahatlıkla eklenebilir. Son olarak; bisküvili yaş pastanın içini hazırlamak için bir tencere ile bisküvili yaş pastayı dizmek üzere bir borcamın da şimdiden hazır edilmesi faydalı olacaktır.
 • Hazırlıklar tamamlandıktan sonra bisküvili yaş pasta tarifinin ilk adımı uygulanır. Önceden temin edilen tencereye 1 litre süt dökülür ve ocakta ısınmaya bırakılır. Yeterince ısındıktan sonra bir paket kakao ilave edilir ve bir süre karıştırılır. Homojen olduktan sonra 2 tatlı kaşığı un da eklenir ve kısa süre karıştırılır. Ardından 2 yemek kaşığı nişasta da eklenir ve aynı işlemlere tabi tutulur. Son olarak sırası fark etmeksizin 3 çay bardağı şeker ve 1 adet yumurta da eklenip karıştırıldıktan sonra kaynaması beklenir. Karışım kaynamaya başlayınca vanilya da eklenip karıştırılır ve böylece bisküvili yaş pastanın tatlı kısmı hazır edilmiş olur.
 • Bisküvili yaş pasta tarifinin bu adımında; önceden temin edilen borcamın zemini güzelce ıslatılır ve nemlendirilir. Ardından bisküviler teker teker kalan yarım litre ılık süte batırılarak; borcamın tabanını dolduracak şekilde düzenli fakat çok çok sıkışık olmayacak şekilde dizilir. Bu bisküvilerin üzerine hazırlanan bisküvili yaş pasta eşit derece dökülür ve üzeri düzleştirilir. Daha sonra bisküviler yine süte bandırılarak borcama  dizilir ve onların üzerine de tatlı kısımdan dökülür. Bisküvili yaş pastanın tatlı kısmı bitinceye kadar bu işlem yapılır. Üstte son kalan kısım mutlaka tatlı olmalıdır.
 • Bisküvili yaş pastanın üzeri de düzleştirildikten sonra Hindistan cevizi ve varsa eklenmek istenen diğer soslar eklenir. Ardından soğumaya bırakılır.
 • Soğuduktan sonra bisküvili yaş pasta dilimlenerek tabaklara alınır ve servisi yapılır.
 • Bisküvili yaş pasta tarifi tamamlanmıştır. Afiyet olsun.
]]>
Pudingli Bisküvi Pastası https://www.biskuvi.gen.tr/pudingli-biskuvi-pastasi.html Sun, 28 Oct 2018 14:39:35 +0000 Pudingli bisküvi pastası, diğer pasta türlerine göre oldukça kolay hazırlayabileceğiniz ve severek tüketeceğiz pastalardan biridir. Eğer evinizde bisküvi ve puding varsa, hemen bu pastayı hazırlamaya başlayabilirsin Pudingli bisküvi pastası, diğer pasta türlerine göre oldukça kolay hazırlayabileceğiniz ve severek tüketeceğiz pastalardan biridir. Eğer evinizde bisküvi ve puding varsa, hemen bu pastayı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Pastayı yaparken ister kakaolu bisküvi, ister sade olanı ya da her ikisini bir arada kullanarak pastanızı yapabilirsiniz. Bu pastayı aniden gelen konuklarınıza bile kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bisküvinin sindirimi kolay olduğundan, enerji ihtiyacınızı kısa sürede karşılar. Çocuklarınızda bisküviye hayır demez. Pastanın yapımında kullanacağınız pudinglerde kakaolu, vanilyalı, muzlu, bademli gibi sınırsız türde olabilir. Yani tüm ailenizin damak tadına hitap edebilirsiniz. Pudingli bisküvi pastasına kimse hayır diyemez. Bu nedenle istediğiniz puding ve bisküvi türünü seçerek, bu lezzetli pastayı yapabilirsiniz. Üstelik pastanın keki kabarmadı diye bir sorununuzda olmaz. Kısa sürede hazırlayacağımız bu lezzetli pastayı artık yapmaya başlayabiliriz.

Pudingli bisküvi pastası için gerekli malzemeler

 • 1 paket sade pötibör bisküvi
 • 1 paket kakaolu pötibör bisküvi
 • 1 paket sade antep fıstıklı puding
 • 1 paket çikolatalı bademli puding
 • 5 su bardağı pastörize süt

Süsleme için malzemeler

 • Hindistan cevizi
 • Muz, ceviz ve fındık içi

Pudingli Bisküvi PastasıPudingli bisküvi pastası yapımı

Önce antep fıstıklı ve çikolatalı bademli olan pudingleri ayrı tencerelerde pişirilmelidir. Bunlara üzerinde yazan miktarlarda süt ilave ederek pişireceksiniz. Bu ölçü genellikle her puding için 2,5 su bardağı süttür. Pudingleri pişirirken sürekli olarak karıştırmanız gerekiyor. Zira dibini tutturmamanız önemli. Çünkü puding tadında ağır bir yanık kokusu olabilir. Ayrıca içine ilave ettiğiniz sütün fazla olmamasına özen gösterin. Bu pudingin sulu kalmasına neden olabilir. Pudingler pişince pastayı hazırlayacağınız kare bir borcam alın. Pastamıza koyacağımız bisküvileri 4 kat olarak hazırlayacağız. Kakaolu ve sade bisküvileri ikişer kat olarak koyacağız. Önce borcamın altına bir sıra sade bisküviyi dizin. Bu arada kasenin içine biraz süt ve toz şeker koyarak, bununla bisküvileri ıslatın. Bunu kaşıkla bisküvilerin üzerlerine dökerek yapabilirsiniz. Ancak çok fazla miktarda şekerli süt dökmeyin. Bu puding ve bisküvilerin özdeşleşmesine yardımcı oluyor. İlk katı borcama yaydıktan sonra üzerine çikolatalı bademli olan pudingi sürüyoruz. Pudingi kaşığın tersiyle düzeltin. Bunun üzerine kakaolu bisküvileri sıralayın. Yine üzerine şekerli sütten gezdirin. Şimdi antep fıstıklı olan pudingi sürün. Bunu yine kaşığın tersiyle düzeltin. Aynı şekilde kalan bisküvileri bir sıra sade, bir sıra kakaolu olarak aralarına pudingleri değiştirerek sürüp pastanızın katlarını tamamlayın. Bunu buzdolabına koyarak, pastanın biraz donmasını sağlayın. Daha sonra pastanın üzerini süslemeye geçebilirsiniz. Kendi zevkinize göre pastanıza hindistan cevizi, ceviz ve fındık kırıkları ile muz dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Daha sonra pastanızı yeniden buzdolabına koyarak 2-3 saat kadar dinlendirin. Konuklarınız geldiyse, çayınızı demlemeye başlayabilirsiniz. Pudingli bisküvi pastasını dilimleyerek, çayla birlikte ikram edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

]]>
Balkabaklı Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/balkabakli-biskuvili-pasta.html Mon, 29 Oct 2018 07:19:39 +0000 Balkabaklı bisküvili pasta, sağlıklı pasta tariflerinden biri olan balkabaklı bisküvili pasta lezzet açısından çok güzel ve hoş aroması olan bir tada sahiptir. Balkabağından hoşlanan herkes bu pasta tarifini çok sevece Balkabaklı bisküvili pasta, sağlıklı pasta tariflerinden biri olan balkabaklı bisküvili pasta lezzet açısından çok güzel ve hoş aroması olan bir tada sahiptir. Balkabağından hoşlanan herkes bu pasta tarifini çok sevecektir. Aynı zamanda eğer balkabağını sevmiyor iseniz bu pasta tarifi ile sevebilirsiniz.

Balkabaklı Bisküvili Pasta Malzemeler

 • 1 paket yulaflı bisküvi
 • Yarım çay bardağı su
 • 1,5 su bardağı toz şeker
 • 2 kilo balkabağı

Kreması İçin

 • Yarım su bardağı toz şeker
 • 1 paket vanilya
 • 1 yemek kaşığı un
 • 1,5 su bardağı su

Üzeri İçin

 • Dövülmüş ceviz ve Hindistan cevizi

Hazırlanışı

Balkabağını eğer soyulmamış ve dilimlenmemiş şekilde almış iseniz öncelikle kabuklarını dikkatli bir şekilde soyun ve dilimleyin. Ardından yıkayın ve bir tencerenin içerisine suyunu süzdürüp ilave edin. Balkabaklarının üzerine de yarım su bardağı suyu ve toz şekeri ilave edip tencereyi ocağın üzerine yerleştirin. Tencerenin kapağını kapatın ve balkabakları yumuşayana dek tatlıyı pişirin. Balkabakları yumuşadıktan sonra ise bir karıştırma kabının içerisine alıp çatal ile ezin. Hafif yumuşamış olan tatlıyı blendr ile çekip püre haline getirin.

Balkabaklı Bisküvili Pasta

Yulaflı bisküvileri robotun içerisine alın ve çok minik olmayacak şekilde çekin. Hafif iri parçalar halinde kalan bisküvileri balkabağı püresinin içerisine alıp kaşıkla bir güzel karıştırın. Diğer taraftan pastanın kremasını hazırlamaya geçin. Pastanın kreması içinde sütü bir tencerenin içerisine alın ve üzerine vanilyayı, unu ve şekeri ilave edip sürekli karıştırarak pişirin. Krema pişip göz göz olunca tencereyi ocağın üzerinden indirin ve soğuması için bir kenara kaldırın.

Krema soğuktan sonra mikser ile çırpıp pastanın şekil verme aşamasına geçiyoruz. Kelepçeli kek kalıbını düz bir servis tabağının üzerine alın ve içerisine ilk olarak balkabaklı bisküvili karışımın yarısını ilave edin. Tabanı bir spatula ile düzleştirin ve üzerine hazırlanıp soğutulmuş olan kremayı dökün. Kremayı da spatula ile düzleştirip üzerine kalan balkabaklı harcı döküp dikkatli bir şekilde yayıyoruz. Son olarak pastanın en üst kısmını düzgün olacak şekilde bıçağın ters tarafı ile düzleştirin. Üzerine de Hindistan cevizi ve ceviz parçaları serpiştirip soğuması için buzdolabına kaldırın. Buzdolabında pastayı bir gece bekletin ve ertesi gün kelepçeli kalıbı pastanın yanlarından çıkartıp servis yapın. Afiyet olsun… 

]]>
Bisküvili Muzlu Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-muzlu-pasta.html Mon, 29 Oct 2018 20:47:33 +0000 Bisküvili muzlu pasta, ev hanımlarının sıklıkla yaptığı bir tatlı türü olmaktadır. Özellikle misafiri gelecek olan ya da gün yapacak olan kadınların, tarifi kolay olmasından ziyade masrafsız olup kolayca yapıldığı için Bisküvili muzlu pasta, ev hanımlarının sıklıkla yaptığı bir tatlı türü olmaktadır. Özellikle misafiri gelecek olan ya da gün yapacak olan kadınların, tarifi kolay olmasından ziyade masrafsız olup kolayca yapıldığı için hanımların vazgeçemedikleri pasta türü olmaktadır. Özellikle de çocukların çok sevdiği için sizler de arada sırada evinizde bu pastayı yaparak çocuklarınızın çok hoşuna gitmesini sağlayabilirsiniz. Kalori bakımından çok yüksek olmadığından ve süt ile yapıldığı için, diğer tatlılar gibi zararlı olmayacaktır.

Bisküvili muzlu pasta malzemeleri:

 • 1 paket petibör bisküvi
 • 2 adet orta büyüklükte muz

Kakao kreması için malzemeler:

 • 4 su bardağı süt
 • 3 yemek kaşığı tepeleme beyaz un
 • 4 tatlı kaşığı kakao
 • 2 tatlı kaşığı tereyağı
 • 2 su bardağı toz şeker

Üzeri için sos malzemeler:

 • 1 su bardağı süt
 • 1 yemek kaşığı un
 • 1 yemek kaşığı kakao
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • İsteğe göre beyaz çikolata

Bisküvili muzlu pasta tarifi:

Pastamızı yapmaya başlamadan önce ilk başta kakao kremasını yapmamız gerekmektedir. Derin bir tencerenin içerisinde 4 su bardağı süt konularak kaynatılır. Süt kaynamaya başladığı zaman yavaş yavaş 3 yemek kaşığı un konulur ve sürekli olarak karıştırılması gerekmektedir. Aksi takdirde un topaklanacaktır. 4 tatlı kaşığı kakao konulur. Bu sırada sürekli olarak karıştırılması gerekmektedir. 2 su bardağı toz şeker de ilave edilir. Toz şeker eriyince, ayrı bir tava içerisinde eritmiş olduğumuz tereyağı da kakao kremasının içerisine konulur. Birkaç defa daha karıştırılarak ocağın altı kapatılır. Kakao kremasının üzerinin kabuk olmaması ve koyulaşmaması için mutlaka 2 dakikada bir karıştırmanız gerekmektedir. 

Bisküvili Muzlu Pasta

Bir tepsinin içerisine petibör bisküvilerden enine üçer tane boyuna ise altışar tane konulur. Üzerine kakao kreması sürülür. Bir kat daha petibör bisküvi konulur ve üzerine kakao kreması sürülür. iki kat olan bisküvilerin ortada ki bisküvi boş kalacak şekilde bir sağa bir sola olmak üzere 3 kat daha konulur. Her konulan bisküvinin üzerine kakao kreması sürülmesi gerekmektedir. Kabuklarını soyduğumuz ve küçük küçük doğradığımız muzlarımızı petibör bisküvilerimizin orta kısmına koymamız gerekmektedir. İsteğe göre muzları da kakao kremasına batırabilirsiniz. Muzların üzerini petibör bisküvi ile kapatmak gerekmektedir. 2 kat olacak şekilde betibör bisküvisi ile kaplanır ve üzerine kalan kakao kreması dökülür. Buzdolabında yaklaşık olarak 4 saat dinlendirmeniz gerekmektedir.

Ayrı bir kabın içerisinde sosu yapılması gerekmektedir. Sosu için, 1 su bardağı süt, 1 yemek kaşığı un, 1 yemek kaşığı kakao ve 3 yemek kaşığı kakao konulur. Bu karışım iyice birbirine karışana kadar ocak üzerinde pişirilmesi gerekmektedir. Buzdolabında yaklaşık olarak 4 saat boyunca dinlendirdiğiniz pastanın üzerine kakao sosunu sürmemiz gerekmektedir. 

Eğer Bisküvili muzlu pastanın göze hitap etmesini istiyorsanız beyaz çikolata eritilir. (çikolatayı eritmek için, bir tencerenin içerisine su doldurunuz ve su kaynayıncaya kadar bekleyiniz. Ayrı bir kabın içerisine beyaz çikolata konulur ve kaynayan suyun içine konulur. Suyun sıcaklığı sayesinde erimiş olacaktır.) Beyaz çikolata da pastamızın üzerine sürülür ve servis edilir.

Afiyet olsun.

]]>
Bisküvi Diyeti https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-diyeti.html Mon, 29 Oct 2018 23:08:37 +0000 Bisküvi diyeti, fazla kilolu olan kişileri bisküviyle zayıflatmayı amaçlayan ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir diyettir. Bu diyeti yapanlar günde 9 adet  diyet lifli bisküvi tüketerek, sadece akşam yemeğini Bisküvi diyeti, fazla kilolu olan kişileri bisküviyle zayıflatmayı amaçlayan ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir diyettir. Bu diyeti yapanlar günde 9 adet  diyet lifli bisküvi tüketerek, sadece akşam yemeğini yiyorlar. Bu bisküvilerin tanesi 60 kalori içermektedir. Diyet sırasında alınan lif nedeniyle doygunluk hissinin arttırılması ve 1000-120 kalorilik beslenmeyle açlığın azaltılması sağlanmak istenir. Diyetle ayda 4,5 kg verilmesi amaçlanır. Bu diyetin ne kadar sağlıklı olduğu hakkında bazı farklı düşünceler bulunmaktadır. Diyette tüketilen bisküvinin içeriği kaliteli olursa, diyet için uygun olabilir. Ancak sadece akşam protein tüketimiyle böyle bir diyet yapılması uzun vadeli olmaz. Çünkü bisküvi karbonhidrat içermektedir. Şekerli ve katı yağlı bisküviler diyet için uygun değildir. Bitkisel yağ içeren, tam buğday unuyla üretilmiş, yulaf kepeği içeren, kuru meyveli bisküviler diyete uygundur.

Bisküvi diyeti kısa süreli yapılmalıdır

Sadece akşam yemeğinde alınacak sebze ve protein kişiye yeterli olmaz. Bu tek tip beslenme denilen bir diyet haline gelir. Yulaf içeren bisküviyle tokluk hissi oluşturulacak fakat uzun dönemde vücutta vitamin ve mineral kaybı gibi yetersizlikler oluşacaktır. Diyetin bir aylık süreçte 3-4 gün kadar uygulanması gerekir. Uzun süreli uygulandığında besin yetersizliği ya da yulafa karşı alerjik etki söz konusu olabilir. Bisküvi temel karbonhidrat kaynağı olarak tüketilebilir. Fakat tek olarak yenirse yetersiz beslenmeye neden olur. Uzun dönemde kişilerde ciddi sağlık sorunları oluşabilir.

Bisküvi Diyeti

Bisküvi diyetinde verilen kilolar kalıcı olmaz

Bu diyette öğünler belli olmadığından kişinin metabolizmasını yavaşlatacak etki yapabilir. Kişiye amaçladığı kiloyu verdirmiş olsa da, bunun kalıcı olması sağlanamaz. Diyetlerin uygulanmasında en önemli etken verilen kilonun kalıcı olmasıdır. Diyetlerin ortak hedefi alınan enerjinin düşürülmesidir. Kalıcı faydalar sağlamadıklarından, diyet bırakıldıktan sonra hızlı bir şekilde kilo alma riski bulunmaktadır.

Bisküvi diyeti nasıl yapılır

Diyet sırasında gün boyu diyet için üretilen lifli bisküvilerden 9 adet tüketilmektedir. Akşam menülerinde ise protein ve sebze içeren öğünler bulunmaktadır. Bisküvilerin tanesi 60 kalori içermektedir. Gün boyu alınacak kalori miktarı 1200 kalori olarak ayarlanır. Ayda 4,5 kg verdirmeyi hedefleyen diyet, kişilerde porsiyon kontrolünü öğretebildiğinden iradeli beslenmeye yardımcı olur.

]]>
Bisküvili Parfe https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-parfe.html Tue, 30 Oct 2018 09:25:36 +0000 Bisküvili parfe hem kolay yapımı, hem de değişik damak tadı olanların çok severek yedikleri bir pasta çeşidi olmaktadır. Sizler de zamanınız kısıtlıysa canınız tatlı çekiyorsa o zaman sizler de evinizdeki malzemeler ile kol Bisküvili parfe hem kolay yapımı, hem de değişik damak tadı olanların çok severek yedikleri bir pasta çeşidi olmaktadır. Sizler de zamanınız kısıtlıysa canınız tatlı çekiyorsa o zaman sizler de evinizdeki malzemeler ile kolayca bu tarifi yapabilirsiniz. Bisküvili parfe sade yapılacağı gibi içerisine istediğiniz meyveleri de katabilirsiniz.

Bisküvili parfe malzemeleri:
 • 2 paket krem şanti
 • 3 adet yumurta
 • 3 su bardağı süt
 • 2 çorba kaşığı toz şeker
 • 1.5 paket petibör bisküvi
 • İri iri dövülmüş fındık ya da ceviz ( biz fındıklı yapacağız siz istediğiniz kuruyemişi ya da meyveyi koyabilirsiniz.)

Sosu için gerekli malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı elenmiş un
 • 2 tatlı kaşığı nişasta
 • 3 yemek kaşığı kakao
 • 2 su bardağı süt ( 1 bardak süt bir bardak su olarak da yapabilirsiniz)
 • 1 çay bardağı toz şeker
 • 1 yemek kaşığı tereyağı

Bisküvili ParfeBisküvili parfe yapılışı:

2 paket krem şanti bir kabın içerisine dökülür. soğuk sütü ekliyoruz.Mikserde 4 dakika kadar çırpıyoruz. Ayrı bir kabın içerisine 3 adet yumurtanın sarısını ve toz şeker ilave ederek çırpıyoruz. Ayrı bir kabın içerisinde yumurtanın akları kar beyazı olana kadar çırpmak gerekmektedir. Krem şanti içerisine ilk önce yumurta sarısını koyup çırpıyoruz. Ardından yumurta aklarını da ekliyoruz. Bir süre daha karıştırmamız gerekmektedir. En son iri bir şekilde dövmüş olduğumuz fındık ya da cevizleri de ekliyoruz. En son küçük küçük kırdığımız petibör bisküvilerimizi de ekliyoruz. Bir yemek kaşığı ile iyice bu karışımı karıştırıyoruz. Bir streç film üzerine bu karışımı döküyoruz. İyice bastırıyoruz ve parfe donana kadar buzlukta bekletiyoruz. 

Ayrı bir kabın içerisinde sosunu hazırlamamız gerekmektedir. 1 yemek kaşığı tereyağı eritilir. üzerine 2 su bardağı süt ilave edilir. sırası ile 1 yemek kaşığı elenmiş un, 2 tatlı kaşığı nişasta, 3 yemek kaşığı kakao, 1 çay bardağı toz şeker de ilave edilir. Un toparlamaması için sürekli karıştırmanız gerekmektedir. Kaynayınca ocağına altı kapatılır. Soğuyana kadar karıştırılması gerekmektedir. Donmuş olan parfeyi buzluktan çıkarıp, üzerine sos dökülür. 15 dakika sonra dilimlenerek servis edilmesi gerekmektedir. 

Afiyet olsun.

]]>
Kedi Dili Bisküvi https://www.biskuvi.gen.tr/kedi-dili-biskuvi.html Wed, 31 Oct 2018 00:29:24 +0000 Kedi dili bisküvi, özel bir hamurla hazırlanmalıdır. Bu bisküvilerin kurabiye hamuru gibi karışımlarla yapılması halinde sert olacaktır. Bunların hafif, havalı olması gerekir. Yani pandispanya hamuru gibi hazırlanm Kedi dili bisküvi, özel bir hamurla hazırlanmalıdır. Bu bisküvilerin kurabiye hamuru gibi karışımlarla yapılması halinde sert olacaktır. Bunların hafif, havalı olması gerekir. Yani pandispanya hamuru gibi hazırlanmalı ki, hafif olsunlar. Bunu sağlayan içine konulan yumurta aklarıdır. Bu nedenle malzemelerin miktarına ve uygulama şekillerine dikkat etmeniz gerekir. Oldukça kolay hazırlanan bisküviler, en çok tiramisu tatlısının yapımında kullanılmaktadır. Tiramisu tatlısının olmazsa olmazı kedi dili bisküvisidir. Bunun dışında çeşitli pastalarda, şarlotlarda, sütlü tatlılarda kullanılabilir. Hazır almak yerine bunları da evde kendiniz hazırlamayı deneyebilirsiniz. İsterseniz bisküvileri buzdolabı poşetine koyarak, buzlukta daha uzun süre saklayabilirsiniz. Dilerseniz birlikte kedi dili bisküvilerinin yapımına başlayalım.

Kedi dili bisküvi için gerekli malzemeler

 • 3 adet yumurta
 • 1 çay bardağı toz şeker ( 100 gram )
 • 1 fiske tuz
 • 3/4 su bardağı elenmiş un ( 3 tepeleme yemek kaşığı )
 • Yarım çay kaşığı kabartma tozu
 • 2 yemek kaşığı tepeleme buğday nişastası

Kedi Dili BisküviKedi dili bisküvisi yapımı

Bisküvileri yapmak için önce yumurtaların aklarını ve sarılarını ayrı kaselerin içine ayırın. Yumurta aklarının içine bir fiske tuz atarak, bunları mikserle kar gibi oluncaya kadar yüksek devirde çırpın. Bunun içine toz şekeri yavaş yavaş ilave ederek mikserle çırpmaya devam edin. Şimdi mikseri bırakarak, malzemelerin içine yumurta sarılarını tek tek ilave ederek, tahta kaşıkla ya da ıspatulayla bunları yumurta beyazlarının içine yedirin. Karıştırma sırasında kenarlardan orta tarafa doğru karıştırın. Eğer çok hızlı karıştırırsanız, karışımın havasının indirmiş olursunuz. Artık karışımın içine nişastayı, kabartma tozunu ve unu ekleyin. Bunları da tahta kaşık ya da ıspatulayla karıştırmaya devam edin. Hazırlamış olduğunuz hamuru, ucunda kesik olan sıkma poşetinin içine doldurun. Fırın tepsisinin içine yağlı kağıt serin. Bunun üzerine biraz un serpiştirin. Sıkma poşetiyle hamuru aralıklı olarak, kalın parmak gibi tepsinin içine sıkın. Bu kedi dili bisküvilerinin uzunluğu en fazla 10 cm kadar olsun. Sıkma işlemi bittikten sonra, bisküvilerin üzerine biraz toz şeker serpin. Fırınınızı 190 dereceye ayarlayarak ısıtın. Isınmış fırına tepsiyi sürerek, yaklaşık 10-12 dakika kadar bisküvileri pişirin. Daha sonra tepsiyi dışarıya çıkararak, kedi dili bisküvilerinin soğumasını bekleyin. Ardından bisküvileri hava almayan bir kabın içine koyarak saklayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu bisküvilerle tatlılarınızı hazırlayabilirsiniz.

Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-pasta.html Wed, 31 Oct 2018 15:39:07 +0000 Bisküvili pasta ülkemizde sıklıkla yapılan bir tatlı türü olmaktadır. Çok kolay olmasından ötürü tercih edilirken, ekonomik olmasından dolayı da sıklıkla yapılmaktadır. Ev hanımlarının misafirleri gelecekse ya da bekarla Bisküvili pasta ülkemizde sıklıkla yapılan bir tatlı türü olmaktadır. Çok kolay olmasından ötürü tercih edilirken, ekonomik olmasından dolayı da sıklıkla yapılmaktadır. Ev hanımlarının misafirleri gelecekse ya da bekarların kolay olduğu için yapmaktadır. Sütlü olduğu için diğer tatlılar gibi zararlı olmayacaktır. Kalori olarak, 220 kalori olduğu ve çok lezzetli olduğundan vazgeçilmez bir tatlı türü olmaktadır. Bisküvili pasta, kuruyemişle de yapılırken meyveyle de çok lezzetli olacaktır. Genellikle yaş pasta olarak bilinen kalorisi aşırı yüksek olan pasta yerine yapılacak bisküvili pasta hemen hemen aynı tat olacaktır. Kalorisi de çok daha az olacağı için yaş pasta yerine sizler de bisküvili pastayı tercih edebilirsiniz. Bisküvi pastada bulunan 220 kalori de size fazla geliyorsa, normal petibör bisküvi yerine kullanacağınız kepekli bisküvi kalorisinin daha düşmesini sağlarken, bisküvili pasta içerisine konulan şeker de fazla kalori olmasına neden olacağı için şeker yerine kullanacağınız tatlandırıcı daha az kalori olmasına neden olacaktır.

Bisküvili pasta, kakaolu bisküviyle yapılırken, sade bisküviyle de yapılır. Eğer iki renkli bisküvili pasta yapmak istiyorsanız o zaman hem kakaolu bisküvi hem de sade bisküvi ile yaparsanız hoş bir görünüm olacaktır. Yapılan bisküvilerin üzerini süslemek amacıyla hindistan cevizi ya da pasta süsü de dökülebilir. Damak zevkine göre yapılan bisküvili pastanın üzerine beyaz çikolatayla süslendiği zaman hem göze hitap ederken hem de lezzetli olacaktır. Çikolatayla süslediğiniz zaman kalorisi yüksek olacağından çok tercih edilmemektedir. Üzeri için kuruyemiş kullananlarında fazla olması dikkatleri çekti. Özellikle dövülmüş fındık, dövülmüş ceviz ya da dövülmüş fıstıkla da süslemeniz mümkün olacaktır. Dilimlerin aşırı büyük olmaması gerekmektdir. Dilimleri üçgen şeklinde kesebileceğiniz gibi, genellikle kare şeklinde kesilmektedir. Bisküvili pasta sevenler için değişik türleri de bulunmaktadır. Kakao sosu hazırlamak zahmetli olduğu ve uğraştırıcı olduğundan, son zamanlarda ev hanımları hazır olan pudingler ile kolayca yapmaktadır. Hatta iki pudingi karıştırıp muzlu puding ve kakaolu puding karıştırılarak daha da kolayca çok kısa süre içerisinde yapabilmektedirler.
Bisküvili Pasta
Bisküvili pasta
yaparken, pastanızın çok lezzetli olmasını istiyorsanız o zaman elinizde bulunan tarife birebir uymanız gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz malzemelerin az ya da eksik olması sizin yapacağınız pastanın tadında değişikliğe neden olacağı için pastanızın lezzetli olmayacaktır. Eğer pastanızı yaparken kakao kreması için un kullanacaksanız, kullanmış unun muhakkak elemeniz gerekmektedir. Margarin yerine tereyağı kullandığınız zaman daha sağlıklı olacaktır.  Yumurta akı kullanacaksanız o zaman cam kase içerisinde ve çatal ile çırpmanız gerekmektedir. Cam kasede çırpmadığınız yumurta akları katılaşmaya neden olacaktır. Bisküvili pastanın en çok muzlu ve çilekli olanları tercih edilmektedir. Muzlu pasta yaparken mutlaka muzları küçük parçalar haline doğrayın. Muzları kakao sosuna ya da puding içerisinde 5 dakika bekleterek yaptığınız zaman daha lezzetli olduğunu fark edeceksiniz. Krem şantili bir bisküvili pasta yapacaksanız krem şantiyi kabın içerisine koyduğunuz zaman sütün soğuk olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bisküvili pasta
, en meşhur olanı mozaik pasta olmaktadır. Bunun yanında muzlu pramit bisküvili pasta da çok meşhur olmaktadır. Yapımı biraz zor olsa da genellikle kuruyemiş ya da meyve ile yapılan bisküvili parfe sıklıkla yapılmaktadır. Bisküvili pastanızı yaptıktan sonra hemen tüketmemeniz gerekmektedir. En az 4 saat buzlukta beklettiğiniz zaman asıl tadını alacak ve daha lezzetli olmasını sağlamış olacaksınız. Yaş pasta yapacağınız zaman, yaş pasta hamuru kaloriyi yükselteceği için, petibör bisküvileri ile yapacağınız zaman kalorisi düşük olacaktır. Muhallebi yapılırken de, kullanacağınız bisküviler daha lezzetli olmasından dolayı da güze]]>
Bisküvili Mozaik Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-mozaik-pasta.html Thu, 01 Nov 2018 13:43:01 +0000 Bisküvili Mozaik Pasta, Mozaik pastanın ismi adı mozaik taşlarından gelmektedir. Mozaik pastayı dilimlendiğinde elde edilen dilimler aynı mozaik taşlarının desenlerine benzemektedir. Soğuk olarak yenildiği zaman da, mozaik taşlar Bisküvili Mozaik Pasta, Mozaik pastanın ismi adı mozaik taşlarından gelmektedir. Mozaik pastayı dilimlendiğinde elde edilen dilimler aynı mozaik taşlarının desenlerine benzemektedir. Soğuk olarak yenildiği zaman da, mozaik taşları gibi serttir. Mozaik pastanın birçok çeşidi vardır. Bisküvili mozaik pasta, elmalı mozaik pasta, fındıklı mozaik pasta, kestane şekerli mozaik pasta, çilekli mozaik pasta, incirli mozaik pasta, kakao bisküvili mozaik pasta, portakallı mozaik pasta, havuçlu mozaik pasta, kedi dilli mozaik pasta, pudingli mozaik pasta, kremşantili mozaik pasta, jöleli mozaik pasta ve kahveli mozaik pasta.

Mozaik pasta hazırlanışı kolay ve pratik bir pastadır. Aynı zamanda yapılışı için çok fazla malzemeye ihtiyaç gerektirmez. Fakat asıl önemli olan özelliği, soğuk servise sunulduğu için, buzdolabında birkaç gün kadar bekletilebilir.

Bisküvili Mozaik Pasta Malzemeler
 • 2 adet petibör bisküvi 
 • 3 yemek kaşığı kakao
 • 1 su bardağı süt
 • 100 gr bitter çikolata ya da sütlü çikolata
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • 125 gr tereyağı veya margarin 
 • 1/2 su bardağı dövülmüş ceviz veya fındık


Bisküvili Mozaik Pasta Hazırlanışı


Mozaik pasta çikolata sosu hazırlamak için, geniş olan bir tavaya tereyağı veya margarin koyarak, eritin. Sonrasında eriyen margarin veya tereyağına sütü ve kakaoyu ekleyin. Dibi tutmaması için sürekli karıştırarak, kaynatın. Karışımınız kaynadıktan sonra şekeri ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Kaynamakta olan sütlü karışıma bitter çikolatayı ya da sütlü çikolatayı ekleyin ( Güvertür çikolata da tercih edebilirsiniz normal çikolatadan daha lezzetli olacaktır.) ve ocaktan tavayı alın. Çikolataların sütlü karışımda kendiliğinden erimesin, bekleyin. Çikolatalarının erimesi durumunda karışımı karıştırarak, biraz soğumaya bırakınız. 
<Bisküvili Mozaik Pastabr>Pötibör bisküvileri derin bir kaba, elinizle kırıp koyunuz. Mozaik pastanın kesildiğinde oluşacak desenler için pötibör bisküvileri çok ufak olmayacak şekilde parçalayın. Daha sonra önceden soğumaya bıraktığımız çikolata sosunu, kırılan petibör bisküvilerin üzerine dökün ve dövülmüş olan ceviz ya da fındığı ekleyin, ezmeden karıştırın. 

Mutfak tezgahına ya da masasına streç filmi serin ve üzerine mozaik pasta için önceden hazırladığımız bisküvili çikolatalı karışımı dökün. Ellerinizle karışıma yanlardan bastırarak, piramit şeklini vermeye çalışın ve streç filme sarın. Buzdolabında yaklaşık 3 saat kadar soğumaya ve karışımın kendini tutması için beklemeye bırakın. Daha sonra mozaik pastanızı dilimleyip, arzunuza göre servis edin.

Bisküvili Mozaik Pasta Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar

Mozaik pastayı hazırlarken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, çikolatanın miktarını iyi ayarlanmasıdır. Eğer çikolatayı çok fazla koyarsanız, mozaik pasta çikolatanın yoğunluğundan dolayı iç bayıcı ve yapış yapış olur. Sosunuzu iyi ayarlamanız gerekmektedir. Tam kıvamı tutturulmazsa şekil verirken zorlanılır. Mozaik pasta için kullandığınız pötibör bisküvileri de çok küçük parçalar halinde kırarsanız, mozaik görüntüsü elde edilmez.


Bisküvili Mozaik Pasta Kaç Kalori

Mozaik pastada kullanılan  2 paket pötibör bisküvisi 1732 kalori, 125 gr margarin ya da tereyağı 912 kalori, bir su bardağı süt 163 kalori, 3 yemek kaşığı kakao 180 kaloridir. Bisküvili mozaik pasta için kattığımız bütün malzemeleri hiçbir değişikliğe uğramadan pasta yapımında kullandığımızda 2987 kalori etmektedir. Pastayı sekiz dilime böldüğümüz zaman bir dilim bisküvili pasta 373 kalori olmaktadır.
]]>
Bisküvili Rulo Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-rulo-pasta.html Thu, 01 Nov 2018 20:40:08 +0000 Bisküvili rulo pasta, aniden misafirleriniz geleceği zaman sizler de mutfağınıza girip çok kısa süre içerisinde yaparak misafirlerinize ikram edebileceğiniz bir tatlı türüdür. Bu pastanın içerisine dilediğiniz meyveyi koyabili Bisküvili rulo pasta, aniden misafirleriniz geleceği zaman sizler de mutfağınıza girip çok kısa süre içerisinde yaparak misafirlerinize ikram edebileceğiniz bir tatlı türüdür. Bu pastanın içerisine dilediğiniz meyveyi koyabilirsiniz. Özellikle mevsime uygun olan meyvelerle çok daha sağlıklı olacaktır. Bisküvi kullanılarak yapılan ve rulo şeklini vermiş olacağınız bu pastanın içerisinde krem şanti olacağı için, krem şantiye en çok yakışan meyveler muz ve çilek olur. Sizler de evinizde hazırlayacağınız pastanızın kalorisini düşürmek istiyorsanız o zaman toz şeker yerine tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Bu pastada kakaolu kremayı kendiniz yapabileceğiniz gibi, hazır olan pudingle de kolayca yapabileceksiniz. Hatta iki pudingi birbirine karıştırıp daha lezzetli bir puding yapabilirsiniz. Özellikle çikolatalı puding ve muzlu puding karışımı daha lezzetli olacaktır. Çok fazla kakaolu olmasını istemiyorsanız ya da kakaodan çok fazla hoşlanmıyorsanız o zaman kakaolu ve sade bisküvilerle daha hafif olur. Bisküvili rulo pasta yaparken, bisküvilerin toz haline gelebilmesi için mikser gerekmektedir. Ayrıca rulo haline getirebilmek için de mutlaka streç filme sarıp dolaba koyulması gerekmektedir. Üzerini süslemek için beyaz çikolata eritilip üzerine çizgi halinde döküldüğü zaman daha çok göze hitap edecektir. Bir dilim rulo pasta yaklaşık olarak 342 kalori olmaktadır. Diğer tatlılara rağmen kalorisi biraz daha hafif olmasına rağmen, yine de tatlı olduğu için kalorisi yüksek olmaktadır. Sizlerin de fazla tüketmemesi gerekmektedir.Bisküvili rulo pasta yapılması için malzemeler:
 • 1.5 su bardağı süt
 • 2 yemek kaşığı kakao
 • 4 yemek kaşığı tereyağı ( tercihen margarin)
 • 1 su bardağı toz şeker (isteyen tatlandırıcı)
 • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
 • 1 paket sade petibör bisküvi

Bisküvili rulo pasta yapımında içine konulacak malzemeler:

 • 2 tane kaymak tadında olan krem şanti
 • 2 su bardağı soğuk süt
 • 1 yemek kaşığı süzme bal (isteğe göre pekmez)
 • 2 tane muz (tercihen istediğiniz meyveyi de kullanabilirsiniz.)

Bisküvili rulo pasta yapılması:

ilk başta pastamızın arasına koyacağımız krem şantiyi hazırlayınız. Bunun için 2 tane krem şantiyi, 1 yemek kaşığı bal ve 2 su bardağı süt ekleyiniz. İyice çırpınız. Krem şanti katılaşana kadar çırpmanız gerekmektedir. Krem şanti katılaşınca ağzını kapatınız ve buzdolabına koyup beklemeye alın. 

Bisküvili Rulo Pasta

1 paket kakaolu petibör ve 1 paket sade petibör bisküvileri robottan çekin ve toz haline getirin. 1.5 brdağı süt, 2 yemek kaşığı kakao eklenir. 4 yemek kaşığı tereyağını eritip ekleyiniz. 1 su bardağı toz şekeri ekleyip bu sosu iyice karıştırınız. koyu kahverengi bir hale gelince sosumuz oldu demektir. Robottan geçirmiş olduğunuz bisküvilerin içerisine kakaolu sosu ekleyip karıştırın. Gerekirse elinizle hamurumsu bir kıvama gelene kadar yoğurunuz. 

Uzunca bir streç filmi tezgahın üzerine seriyoruz. Eğer tek kat şeklinde serdiğinizde dayanıklı olmayacağı için streç filmi 2-3 kat olarak da serebilirsiniz. Streç filminin üzerine, yapmış olduğumuz bu bisküvi harcını tahmini olarak 2 cm kalınlığında seriyoruz. Eğer dikdörtgen şeklinde yaparsanız, göze hitap edecektir. Daha önceden hazırladığınız krem şantiyi bu bisküvi harcının üzerine sürüyoruz. Bu arada daha önceden kabuklarını soymuş olduğunuz muzları küçük küçük parçalar haline bölüyoruz. Streç filmi alıyoruz ve yavaş bir şekilde rulo yapabilmek için katlar gibi rulo haline getiriyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, pastayı her çevirdiğimiz zaman streç filmi üzerinden almamız gerekiyor. Pastamızı buzluğa koyuyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat boyunca buzlukta bekletiyoruz. Donan pastamızı çıkarıyoruz ve üzerini dilediğimiz şekilde süslüyoruz. 

Afiyet olsun.

]]>
3 Renkli Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/3-renkli-biskuvili-pasta.html Fri, 02 Nov 2018 05:45:45 +0000 Üç Renkli Bisküvili Pasta: Bisküvinin latince ismi bi costus olarak bilinmektedir. Tahıl unu ya da çeşitli unların içine kabarmasını sağlayan maddeler, yağ, tuz, şeker ve Gıda Katkı Maddeleri Yönetmenliğinde kul Üç Renkli Bisküvili Pasta: Bisküvinin latince ismi bi costus olarak bilinmektedir. Tahıl unu ya da çeşitli unların içine kabarmasını sağlayan maddeler, yağ, tuz, şeker ve Gıda Katkı Maddeleri Yönetmenliğinde kullanılmasına izin verilen maddelerden ise  glikoz şurubu, tuz, süt tozu ya da taze süt, toz kakao, früktoz, peynir altı suyu tozu ve benzeri bir ya da birkaçı konulduktan sonra suyla birlikte yoğrularak tekniğine uygun bir şekilde yapılması, şekil verilmesi ve pişirilmesi sonucunda elde edilmiş olan bir unlu mamuldür. 

Üç Renkli Bisküvili Pasta Tarifi: 

Bu tarifte hazır puding kullanıyoruz.

Malzemeler:

 • 2 paket vanilyalı toz puding
 • 1 paket kakaolu toz puding ( Mümkünse çikolatalı ve vişne parçalı ) olursa daha iyi olur.
 • 1 litre süt
 • 3 su bardağı vişne suyu
 • 2 paket pötibör bisküvi ( yaklaşık 40 adet olması tercihimizdir).

Üstü için:

 • Hindistan cevizi,
 • Antep fıstığı

Yapılışı: Kakaolu toz pudingi bir tencereye boşaltalım üzerine yarım litre sütü dökelim ve karıştırarak pişirelim. Pişen pudingi sudan geçirilmiş dikdörtgen tepsiye dökülür, yaydırılır. Pötibör bisküvilerini kakaolu pudingin üzerine dizin. Bir başka tencerede de 1 paket vanilyalı pudingi vişne suyu ile birlikte karıştırıp pişirelim. Tepsideki bisküvilerin üzerine dökelim ve yaydıralım. Üzerine tekrar bisküvileri dizelim diğer tarafta bir tencereye 1 paket vanilyalı toz pudingi dökelim ve üzerine geriye kalan yarım kilo sütü dökelim ve karıştırıp pişirelim. Tepsideki bisküvilerin üzerine dökelim ve yaydıralım. Üzerine hindistancevizini tatlımız biraz soğuduktan sonra dökelim. Biraz soğuyan pastamıza Hindistan cevizi ve antep fıstığı ile süsleyelim.  Pastamızı dolaba koyalım ve soğuk olarak servis yapalım. Servis yaparken pastamızı kare olarak dilimlemeyin. Tepsinin tam köşesinden verev dilimlerseniz şekil olarak çok değişik bir model verebilirsiniz.  Afiyet Olsun..  

3 Renkli Bisküvili Pasta

Üç Renkli Bisküvili Pasta Tarifi: 

 • Bu tarifimiz hazır pudingle değil, bunu kendimiz yapıyoruz. 

Malzemeler:

 • 1 kilo süt
 • yarım kilo kare bisküvi
 • 1 kaşık kakao
 • 100 gr tereyağı
 • 1 su bardağı şeker
 • 5 kaşık un
 • 1 yumurta
 • yarım çay kaşığı kırmızı renk pasta boyası veya kızamık şekeri de olabilir.

Yapılışı: Bir tencereye un, şeker, süt ve yumurtayı koyup, karıştırıp pişirelim. Piştikten sonra 100 gram tereyağını ilave ederek mikserle çırpın. Bu kremayı üçe bölün ve birincisi beyaz olarak kalsın beyaz puding olarak. 2. sine kakao ilave edip mikserle çırpın. Diğer 3.ye kırmızı gıda boyası katıp çırpın. Bir tepsiyi veya kalıbı ıslatıp bir sıra bisküvi yerleştirin bisküvilerin üzerine kakaolu pudingi dökün yaydırın. Üstüne bisküvileri dizin üzerine beyaz pudingi dökün ve yaydırın. Tekrar bir sıra bisküvi döşeyin ve kırmızı gıda boyalı pudingi dökün ve yaydırın. Soğuması için dolaba koyun. Servis yapılacağı zaman servis tabağına pastayı ters çevirerek koyun ve üzerine bisküvi ezerek üstüne serpin ve servise hazırdır.  Afiyet Olsun.

]]>
Bisküvili Sütlü Tatlılar https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-sutlu-tatlilar.html Sat, 03 Nov 2018 00:36:28 +0000 Bisküvili sütlü tatlılar, çok kolay yapımı olduğundan ani misafirleriniz geleceği zaman çok çabucak sizler de evinizde bisküvili pasta yapacaksınız. Hem kalori bakımından çok düşük olması hem de ekonomik olduğu için sizl Bisküvili sütlü tatlılar, çok kolay yapımı olduğundan ani misafirleriniz geleceği zaman çok çabucak sizler de evinizde bisküvili pasta yapacaksınız. Hem kalori bakımından çok düşük olması hem de ekonomik olduğu için sizler de çok kısa bir süre içerisinde yapacaksınız. Mozaik pasta olarak bilinen ve sütle yapılan bir tatlı türü olmaktadır. Çeşitli şekilde yapılmaktadır. Çok acele yapılmasını istiyorsanız sosu olarak evinizde hazırlayacağınız muzlu puding ve çikolatalı puding ile kolayca yapabilirsiniz. Biraz daha vaktiniz varsa kakaosunu da kendiniz yapabilirsiniz. Krem şanti kullanarak da yapabileceğiniz gibi, mevsim meyvelerinden en sevdiğiniz meyveyi kullanarak da yapabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca yaş pastanın kalorisinin çok yüksek olması da insanların kalorisinin daha düşük olan bisküvili pasta yapımına itmektedir.

Bisküvili pasta olması için, pasta bitiminde mutlaka buzdolabında en az 2 saat buzlukta bekletilmesi gerekmektedir. Yaptığınız bisküvili pastalarınızın dağılmaması için mutlaka buzdolabına koymadan önce streç filme sarıp öyle buzluğa koymanız gerekmektedir. Ayrıca bisküvili pastanızın göze güzel görünmesini istiyorsanız, pastanızı buzluktan çıkardığınız zaman üzerini krem şanti, dövülmüş antep fıstığı, hindistan çevizi ya da pasta süsü ile süslemenizi gerekmektedir. Bisküvili sütlü tatlılar için bir tane tarif verecek olursak;
Bisküvili Sütlü Tatlılar
Malzemeler:

 • 1 tane muzlu puding
 • 1 tane kakaolu puding
 • 1.5 litre süt
 • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
 • 1 paket sade petibör bisküvi
 • Bisküvitleri ıslatmak için 1 kase süt
 • Hindistan cevizi

Yapılışı:

Bir tencerenin içerisine 1..5 litre sütümüz dökülür. 1 paket muzlu puding ve 1 paket kakaolu puding eklenir. Normal puding yapılır ibi kaynayıncaya kadar karıştırılır. Cam bir kabın içerisine pudingten alınarak kabın altına sürülür. Üzerine ilk başta sade petibör bisküvi süte konularak ıslatılır. Ardından cam kabın içerisine konulur. Yine puding karışımından sürtülür. Bu defa kakaolu bisküviler ıslatılıp konularak tekrar puingten sürülür. Bisküviler bitene kadar bu şekilde devam edilir. En son bisküvilerimizde süt içerisinde ıslatıldıktan sonra üzerine kalan pudingin hepsi sürülür. Üzerini süslemek için Hindistan cevizi serpilir. (İsteğe göre bövülmüş Antep fıstığı, Dövülmüş fındık, Pasta süsü de eklenebilir) Buzluğa koyacağımız pasta en az 2 saat buzlukta kalması gerekmektedir.

Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Lokum https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-lokum.html Sat, 03 Nov 2018 06:52:50 +0000 Bisküvili lokum, herkesin sevdiği bisküviyle hazırlanan mükemmel bir tatlı tarifidir. Bunu bir kez denerseniz, sıkça yapacağınıza eminiz. Arzu edenler içinde muz kullanabilir, üzerine ceviz ve fındık içi serpiştir Bisküvili lokum, herkesin sevdiği bisküviyle hazırlanan mükemmel bir tatlı tarifidir. Bunu bir kez denerseniz, sıkça yapacağınıza eminiz. Arzu edenler içinde muz kullanabilir, üzerine ceviz ve fındık içi serpiştirebilir. Fakat tarifte önerdiğimiz gibi yaptığınızda da çok lezzetli olacaktır. Üstelik çok kolay hazırlanacak bir tariftir. Evde olan herkesin tatlıyı yemek için yarışacağını düşünüyoruz. Gerçekten hafifliği ve lezzetiyle farklılık yaratacaktır. Dilerseniz bisküvili lokum yapımına birlikte başlayalım.

Bisküvili lokum için gerekli malzemeler

 • 1,5 paket kakaolu pötibör bisküvi
 • 1 paket sade krem şanti
 • 1 su bardağı süt ( Krem şanti için )

Ara kreması için

 • 1 kg süt
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı un
 • 125 gram margarin
 • 1 küçük damla sakızı

Bisküvili lokum yapımı

Önce pötibör bisküvileri robotta çok ince çekerek hazırlayalım. Bunları tercihen uzun dikdörtgen borcamın içine incecik yayarak döşeyin. Daha sonra elinizle bastırarak iyice düzeltin. Bu arada krem şantiyi çukur bir kasenin içinde soğuk sütle birlikte önce düşük hızda, ardından yüksek hızda mikserle çırparak hazırlayın. Bunu buzdolabına kaldırarak bekletin.

Bisküvili Lokum

Bisküvili lokumun ara kremasını hazırlamak için, bir tencerenin içine sütü, toz şekeri, margarin ve unu koyalım. Ağır ateşin üzerine tencereyi koyarak, devamlı karıştırmak suretiyle pişirmeye başlayalım. Krema göz göz oluncaya kadar pişince, içine dama sakızını atalım. Damla sakız eriyince, hemen altını kapatarak, biraz ılınmasını bekleyelim. Bunu pötibör bisküvilerinin üzerine dikkatlice yayalım. Bunu yaparken kremanın ince olmasına özen gösterelim. Üzerini ıspatulayla iyice düzeltelim. Buzdolabında 1-2 saat kadar soğuması için bekletelim. Ardından krem şantiyi üzerine yine düzgünce yayalım. Yine buzdolabına kaldırarak bekletelim. Bunu bir gün önceden yaparsak daha iyi olur. Ertesi gün tatlıyı belirli aralıklarla şeritler halinde keselim. Her şeridi ucundan başlayarak rulo şeklinde saralım. Her sardığımız parçayı servis tabağına alalım. Dilerseniz rulo şeklinde sarılan parçaları ortadan keserek, yan yatırabilirsiniz. Arzu ederseniz bunun yarısını renkli yani kakaolu, muzlu, çilekli krem şantiyle hazırlayabilirsiniz. Borcamın atında kalan bisküvi parçacıklarını cam bir kavanoza koyarak, bunları daha sonra yeniden kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Bisküvili lokum artık sevdiklerinize sunulmaya hazır. Herkesin beğeneceğine emin olabilirsiniz.

Afiyet olsun. 

]]>
Bisküvili Tavuk Göğsü https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-tavuk-gogsu.html Sun, 04 Nov 2018 04:37:05 +0000 Bisküvili tavuk göğsü, çok faydalı ve çok nefis bir tatlı olduğu için birçok ev hanımı özel günlerde bu tatlıyı yapmaktadır. Çocuklar için çok faydalı olan ve sütle yapıldığı için birçok tatlıdan daha yararlıdır Bisküvili tavuk göğsü, çok faydalı ve çok nefis bir tatlı olduğu için birçok ev hanımı özel günlerde bu tatlıyı yapmaktadır. Çocuklar için çok faydalı olan ve sütle yapıldığı için birçok tatlıdan daha yararlıdır. Tavuk göğsünün daha güzel kokmasını ve tadının daha lezzetli olmasını istiyorsanız, mutlaka damla sakızı koymanız gerekmektedir. Bu tatlıyı yapmnın bir diğer püf noktası ise bütün malzemeleri koyduktan sonra mutlaka bol çırpmanız gerekmektedir. Ne kadar çok çırılırsa tavuk göğsü o kadar lezzetli olacaktır. Yapacağınız tavuk göğsünün sade değil de, bisküvili olmasını istiyorsanız o zaman içine koyacağınız gibi, bisküviyi ezerek üzerine de koyabilirsiniz. İsterseniz kat kat yapabileceğiniz gibi, rulo şeklinde de yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bisküvili tavuk gögsü tatlısında mutlaka kakaolu bisküvi kullanılması gerekmektedir. Tavuk göğsü diğer bisküvili pastalar gibi kolay yapılmamaktadır. Ayrıca diğer bisküvili tatlılar gibi birkaç saat buzdolabında bekledikten sonra hemen servis edilmez. En az 1 gün buzdolabında bekleterek servis etmeniz gerekmektedir. Tavuk göğsü tek başına 210 kalori iken, bisküvili tavuk göğsü 281 kalori olmaktadır. Evinize gelecek olan misafirlerinize yapacağınız bu tatlınızı yiyen herkesin çok beğeneceği için, sizler de her zaman yapabilirsiniz.

Bisküvili tavuk göğsü malzemeler:
 • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
 • 3 su bardağı süt
 • 2 yemek kaşığı margarin (tercihen tereyağıda kullanabilirsiniz)
 • 1.5 su bardağı toz şeker
 • 1 paket vanilya
 • 1 ya da 2 tane damla sakızı
 • 1 su bardağı elenmiş un
 • isteğe göre çikolata parçaları

Bisküvili tavuk göğsü yapılması:

2 yemek kaşığı margarin ya da tereyağı bir tencere içerisinde eritilir. Üzerine 1 su bardağı un eklenerek kavrulması gerekmektedir. Unun rengi hafif bir renk değiştirmeye başladığı zaman, üzerine yavaş bir şekilde 3 su bardağı süt konulması gerekmektedir. Eğer hızlıca boşaltırsanız un topaklanacaktır. Damla sakızını da ilave ederek, kaynamaya bırakılır. Arada sırada karıştırıp, süt kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. Tenceremizin altını kapatarak dinlemeye bırakıyoruz. Hafif ılıdığı zaman 1.5 su bardağı toz şeker ilave edilerek karıştırılır. Ardından vanilyayı da koyuyoruz ve mikser yardımıyla çırpmaya başlıyoruz. Hafif ılık olan sütümüz soğuyana kadar mikser ile yaklaşık olarak 15 dakika boyunca çırpıyoruz. Hafif katılaşacak ve koyu bi kıvama gelecektir. Muhallebi kıvamına gelinceye kadar çırpmak gerekmektedir. Tavuk göğsünün güzel olabilmesi için iyice çırpmak gerekmektedir. Dikdörtgen olan bir kabın içerisine tatlımızın yarısını döküyoruz.

Bisküvili Tavuk Göğsü

1 paket petibör kakaolu bisküviyi robottan geçiriyoruz. Eğer robotunuz yoksa el yordamıyla küçük parçalara böldükten sonra merdaneyle iyice ezmeniz gerekmektedir. Alacağımız bihter çikolatayı çok küçük parçalar haline getiriyoruz. Toz haline gelmiş olan bisküvi parçaları ile çok küçük parçalar haline gelen çikolata parçalarını karıştırıp, dikdörtgen kabın içerisine konulan tatlının üzerine 1 cm kalınlığında döküyoruz. Bisküvilerin üzerine tekrar tatlımızın geri kalanını döküyoruz. Tatlımızın üzerine de kalan çikolata parçaları ve bisküvi parçalarını döküyoruz. Bu tatlıyı mutlaka 1 gece buzdolabında bekletmeniz gerekmektedir. Ertesi gün buzdolabından çıkaracağınız tavuk göğsü tatlınızı istediğiniz şekilde dilimleyebilirsiniz. Bu tatlı genellikle yapıldıktan sonra, rulo haline gelecek şekilde dilimlenmesi gerekmektedir. Damla sakızının hoş aroması sayesinde nefis olacaktır.

Afiyet olsun.

]]>
Bebek Bisküvisi Zararlımı https://www.biskuvi.gen.tr/bebek-biskuvisi-zararlimi.html Sun, 04 Nov 2018 15:36:34 +0000 Bebe bisküvisi zararlı mı, bebe bisküvisi doğal olmayan, işlemiş bir üründür. Bunu üreten firmalar her ne kadar ambalajların üzerine organik, bebek, vitamin, sağlık gibi kelimelerle yazılar koysa da, bu sadece paza Bebe bisküvisi zararlı mı, bebe bisküvisi doğal olmayan, işlemiş bir üründür. Bunu üreten firmalar her ne kadar ambalajların üzerine organik, bebek, vitamin, sağlık gibi kelimelerle yazılar koysa da, bu sadece pazarlama için geliştirilen bir stratejidir. Bebe bisküvisinin sağlıklı olup olmadığı konusunda tamamen içeriklerinin incelenmesi gerekir. Bu nedenle bebeğinize vereceğiniz bisküvilerin içindekileri mutlaka değerlendirmelisiniz. Sizler için bunları bir araya topladık. Bunlara bakarak, bebe bisküvisi hakkındaki kararı sizde verebilirsiniz.

Bebe bisküvisi içeriği

Buğday unu: Bebe bisküvisinin içinde tam buğday unu kullanılmış olsa, daha sağlıklı olabilirdi. Ancak bisküvinin beyaz unla yapılmış olmasının ne kadar sağlıklı olabileceğini sizlerde düşünebilirsiniz. Bunu bebeklerinize değil, kendinize bile önermemelisiniz.

Şeker: Günümüzde şekerin ne kadar sakıncalı olduğu her geçen gün daha fazla anlaşılmaktadır. Bu nedenle bebeklerinize rafine şeker vermenizin ne kadar tehlikeli olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Şeker kalori içeriğinin yanında toksik özelliği olan bir maddedir. Sindirimi esnasında vücutta olan vitamin ve minerallerin emilmesine neden olur. Aslında vücut kendisini şekerden arındırmak için, çok büyük bir savaş içindedir. Bunu her gün almak vücutta fazla miktarda asidik etki yapar. Vücut ise asit alkali dengesini koruyabilmek için, daha fazla çaba sarf eder. Sürekli desteğe ihtiyacı vardır. Kanı korumak için, vücudunuz kemiklerinde ve dişlerden kalsiyum emer. Sonuçta yorgun ve bitkin bir vücut ortaya çıkar. Şeker düzenli olarak tüketilirse, iç organlar bile etkilenmeye başlar. Öncelikle karaciğer bundan etkilenir. Şeker glikoz olarak burada depolandığından bu etki çok normaldir. Karaciğer kapasitesinin üzerine çıktığından, ciddi hastalıklar söz konusu olur. Beyin fonksiyonlarına da zarar veren şeker, hafızayı ve hesap yeteneğine etki eder. Özellikle büyüme çağında olan bebeklere bu nedenle içinde şeker olan bebe bisküvisinin verilmesi çok sakıncalıdır.

Bebek Bisküvisi Zararlımı

Buğday nişastası: Nişastaların hepsinin etkileri farklıdır. Bazıları daha az zararlı ya da zararsızken, bazılarının hiç tüketilmemesi gerekir. İçeriği buğday olan ve diğer glutenik nişastalar en kötü etkileri olanlardır. Nişasta aslında buğdayın işlem görmüş kalıntısıdır. Bu nedenle içeriğinde buğday nişastası olan bebe bisküvileri verilmemelidir.

Bitkisel yağlar: Bitkisel yağlar direk olarak vücuda zararlıdır. Bu yağlar tereyağı gibi doğal yollardan elde edilmez. Bunlar çeşitli işlemlerde geçirilir. Bu nedenle bitkisel yağların kendileri kötü olmasa da, bunların geçirildiği işlemler zararlı olmalarına neden olur. Bitkilerin yapısı bozulur ve serbest radikallar açığa çıkar. Bu nedenle bitkisel yağların sıcak presleme yerine soğuk presleme yoluyla üretilmesi gerekir. Bebe bisküvilerinde bulunan bitkisel yağlar bebeğiniz için sakıncalıdır.

Yağsız süt tozu: Süt tozunun kendisi bile sakıncalıdır. Bunun yağsız olması sorunu daha fazla büyütür. Sütün kimyasal bir işlemden geçirilerek elde edilen süt tozunda lesitin adlı madde kullanılmaktadır. Bu vücudumuzda doğal olarak bulunmaktadır. Fakat böyle kullanılması sakıncalıdır. Bu madde soya fasulyesinden elde edilmektedir. Üstelik süt tozunun son kullanma tarihi de çok uzundur. Sütle kıyaslandığında oldukça ucuzdur. Bu yüzden daha dikkatli olunmalıdır. Bebeklerinize vereceğiniz besin maddelerine dikkat etmelisiniz.

Yukarıda incelediğimiz ürünler organik diye satılan bebe bisküvilerinin içeriğinde bulunmaktadır. Bazı bisküvilerin içeriğinde aroma, gıda boyası ve diğer katkı maddeleri de vardır. Fakat genel olarak bebe bisküvilerinin sağlıksız olduğu söylenebilir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz bebeklerinize bisküviyi evde kendinizin yapmasıdır. İçeriğinde tam tahıl unu kullanmalı ve şeker koymamalısınız]]> Bisküvili Üçgen Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-ucgen-pasta.html Sun, 04 Nov 2018 17:32:47 +0000 Bisküvili üçgen pasta, yapımı çok kolaydır. Tatlı sever insanların sıklıkla yemekten vazgeçemedikleri ve süt ile yapılan bir tatlıdır. Ayrıca içerisine istediğiniz meyveyi de koyabileceğiniz gibi en güzeli muzla yapılacak Bisküvili üçgen pasta, yapımı çok kolaydır. Tatlı sever insanların sıklıkla yemekten vazgeçemedikleri ve süt ile yapılan bir tatlıdır. Ayrıca içerisine istediğiniz meyveyi de koyabileceğiniz gibi en güzeli muzla yapılacak pastadır. Bu pastayı puding ile de yapabilecekken, kendi hazırlayacağınız kakaolu sos ile kolayca da yapmanız mümkündür. Bisküvili pasta yapacağınız zaman tadının güzel olması, göze de güzel görünmesi gerekmektedir. Bu yüzden yapacağınız pastayı süslemelisiniz. Süsleyeceğiniz pasta için, Hindistan cevizi, dövülmüş Antep fıstığı ya da pasta süsü de kullanabilirsiniz.

Bisküvili üçgen pasta malzemeler:

 • 2 adet petibör bisküvi
 • 2 adet orta büyüklükte muz

Bisküvili üçgen pasta kakaosu:

 • 3 su bardağı süt
 • 3 yemek kaşığı elenmiş un
 • 2 çorba kaşığı kakao
 • 1 yemek kaşığı tereyağı (evinizde tereyağı yoksa margarinde kullanabilirsiniz)
 • 1 su bardağı toz şeker

Üzerine sürülecek sos için:

 • 1 su bardağı süt
 • 1 yemek kaşığı un
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı kakao
 • Beyaz çikolata

Bisküvili üçgen pastanın yapılışı:

Bir tencere içerisine 1 yemek kaşığı tereyağı eritilerek, üzerine 3 yemek kaşığı un eklenir. Üzerine un topaklanmaması için yavaş yavaş süt konulur. Bir yandan da sürekli bir şekilde karıştırılacaktır. 2 çorba kaşığı kakao da eklenir. En son 1 su bardağı toz şeker de eklenerek kaynaması için arada sırada karıştırılacaktır. Kaynadıktan sonra da kısık ateş üzerinde 5 dakika kadar daha kaynatıp, ocaktan alıyoruz. Yapmış olduğumuz bu kakao kremasının üzerinin kabuk tutmaması için mutlaka her iki dakikada bir karıştırıyoruz. 

Bisküvili Üçgen Pasta

Tezgahın üzerine 2 kat olacak şekilde uzunca bir streç film seriyoruz. Üzerine 3 tane enine olacak şekilde ve 6 tane de boyuna olacak şekilde bisküvileri koyuyoruz. Bisküvilerin üzerine kakao kremasını sürüyoruz. İkinci sıraya geldiğimiz zaman bir sağ bisküvinin üzerine, bir de sol bisküvinin üzerine bisküvit koyuyoruz. Orta sırada bulunan bisküvinin bos kalıyor. Muzların kabuklarını soyup, küçük parçalar halinde doğruyoruz. Daha önceden yapmış olduğumuz kakao sosuna batırırsak, daha lezzetli olacaktır. Doğradığımız muzları ikinci bisküvitin üzerine koyuyoruz. Bütün bisküvitleri bir sağa, bir sola koyuyoruz. Ve aralarına kakao kreması sürüyoruz. Bisküviler bitene kadar bir sağa bir sola koyup üzerlerine kakao kreması sürüyoruz. Sağdaki ve soldaki bisküvileri altından tutarak üçgen şeklini veriyoruz. Hafif sıkıştırıyoruz ve bastırıyoruz. İsterseniz streç film ile sarabilirsiniz. Buzdolabında en az üç saat dinlendiriyoruz. İyi bir bisküvili pasta yapabilmek için mutlaka 1 gece buzlukta dinlendirmek gerekmektedir.

Dinlendirdiğiniz pastayı ertesi gün buzdolabından çıkarıyoruz. Üzerine sos hazırlıyoruz. Sosu için 1 su bardağı süt, 1 yemek kaşığı un, 3 yemek kaşığı toz şeker, 1 tatlı kaşığı kakao birbirine iyice karıştırıyoruz. Ardından ocağa koyuyoruz ve kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. Bu sosu pastanın üzerine sürüyoruz. İsterseniz üzerini süslemek için, bir tencere içerisine sıcak su koyup kaynatın: Ayrı bir kabın içerisine beyaz çikolata koyun ve sıcak suyun içerisine koyup erimesini sağlayın. Yapmış olduğunuz tatlının üzerine çizgi halinde sürünüz ve ya istediğiniz şekli de verebilirsiniz. Pastanızı ince dilimler halinde keserek servis edebilirsiniz.  Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Yalancı Tavuk Göğsü https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-yalanci-tavuk-gogsu.html Mon, 05 Nov 2018 07:32:50 +0000 Bisküvili yalancı tavuk göğsü, yapımının kolay olması ve tadının da nefis olduğu için birçok ev hanımının sıklıkla yaptığı ve birçok pastanede de satılan bir tatlı türüdür. Diğer bisküvili tatlılar yapıldıktan Bisküvili yalancı tavuk göğsü, yapımının kolay olması ve tadının da nefis olduğu için birçok ev hanımının sıklıkla yaptığı ve birçok pastanede de satılan bir tatlı türüdür. Diğer bisküvili tatlılar yapıldıktan birkaç saat içerisinde yenilmeye hazır olurken, Bisküvili yalancı tavuk göğsünün en az 1 gün dinlendiriyoruz. Ayrıca içerisine damla sakızı da ilave ederseniz, damla sakızının kendisine has bir kokusu ve aroması olduğundan, daha nefis bir tatlı yapacaksınız. Nefis bir tatlı olması ve kalorisi düşük bir sütlü tatlıdır.

Bisküvili yalancı tavuk göğsü malzemeleri:
 • 3 yemek kaşığı tereyağı
 • 4 yemek kaşığı elenmiş un
 • 2 su bardağı şeker
 • 3 su bardağı süt
 • 2 tane damla sakızı
 • 1 paket vanilya
 • 1 paket kakaolu petibör bisküvi

Bisküvili yalancı tavuk göğsü yapılışı:

Bir tencere içerisine 3 yemek kaşığı tereyağı konularak eritilmesi gerekir. Tercihen margarin de kullanabilirsiniz. Üzerine elediğiniz 4 yemek kaşığı unu koyup kavurunuz. Un hafif renk değiştirmeye başlayınca üzerine yavaşça süt ilave edilir. Eğer sütü bir anda ilave ederseniz topaklanacaktır. Ardından damla sakızını koyup karıştırma işlemine de devam ediyoruz. 1 paket vanilya ve 2 su bardağı şeker ekliyoruz. Sürekli olarak kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. Hafif koyu bir kıvama gelene kadar ocağın üzerinde pişiriyoruz.

Bisküvili Yalancı Tavuk Göğsü

1 paket kakaolu petibör bisküvimizi robottan geçiriyoruz. Derin bir kabın içerisine koyulaşan ve muhallebi kıvamına gelen tatlımızın yarısını döküp, üzerine robottan geçirmiş olduğumuz bisküvimizin bir kısmını döküyoruz. Üzerine kalan tatlımızın kalanını da döktükten sonra pisküvilerin kalanını da üzerine dökerek soğumasını bekliyoruz. Soğuyan tatlımızı dolabıma koyuyoruz. 1 gece buzdolabında bekleyen tatlımızı istediğimiz gibi kesiyoruz. Bu tatlı en çok rulo şeklinde kesilmektedir.

Not: eğer petibör bisküvileri ezmek için robotunuz yoksa, elinizde küçük parçalara böldükten sonra, merdaneden geçirip ezebilirsiniz.

Afiyet olsun.

]]>
Bebek Bisküvisi Tarifi https://www.biskuvi.gen.tr/bebek-biskuvisi-tarifi.html Mon, 05 Nov 2018 12:00:41 +0000 Bebe bisküvisi tarifi, bebeklerinize gönül rahatlığıyla yedirebileceğiniz bisküvilerdir. Hazır satılan bebe bisküvilerinin içeriklerinin pek sağlıklı olduğu söylenemez. Çünkü buğday unuyla yapılır, içeriği Bebe bisküvisi tarifi, bebeklerinize gönül rahatlığıyla yedirebileceğiniz bisküvilerdir. Hazır satılan bebe bisküvilerinin içeriklerinin pek sağlıklı olduğu söylenemez. Çünkü buğday unuyla yapılır, içeriğinde rafine şeker bulunur. Bunlar bebekleriniz için değil, sizlere bile zararlıdır. Üstelik bitkisel yağlar, süt tozu gibi içeriklerde farklı kimyasal işlemlerden geçtiğinden hiç tavsiye edilmemektedir. Bu bisküvileri kendiniz hazırlarsanız, içiniz rahat bir şekilde bebeklerinize yedirebilirsiniz. Bunları siz bile beğeneceksiniz. Birlikte bisküvileri hazırlamaya başlayalım isterseniz.

Bebe bisküvisi için gerekli malzemeler

 • 2 çay bardağı tam buğday unu
 • 2/3 çay bardağı irmik
 • 2 çay bardağı pirinç unu
 • 4 yemek kaşığı oda sıcaklığında tereyağı
 • 3 yemek kaşığı organik üzüm pekmezi
 • Koyu kıvamlı olursa 2 yemek kaşığı süt ya da yoğurt suyu ilave edin

Bebek Bisküvisi TarifiBebe bisküvisi yapımı

Yoğurma kabının içinde tam buğday ununu, organik üzüm pekmezini, irmiği ve pirinç ununu kulak memesi yumuşaklığında hamur elde edinceye kadar yoğurun. Yoğurma işlemini fazla uzun tutmamaya çalışın. Sadece malzemelerin hepsinin karışmasını sağlayın. Hamurun kıvamı koyu olduğu takdirde, eğer toparlama sorunu yaşarsanız malzemelerde belirttiğimiz gibi 2 yemek kaşığı kadar süt ya da yoğurt suyu, az üzüm pekmezi ilavesi yapabilirsiniz. İçinde irmik olduğundan fazla katı bir hamur zaten olmaz. Daha sonra hamuru streçle sararak, buzdolabında yarım saat kadar dinlendirin. Ardından tezgahın üzerine yağlı kağıt serip, hamuru merdaneyle açın. Fakat yağlı kağıdın altına streç film koymanızı öneriyoruz. Çünkü bununla bisküviler kesilirken dağılmayı önleyebilir, daha pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Hamuru 3-4 mm kalınlığında açıp, ister kurabiye kalıbıyla, ister kesme ruleti kullanarak şekillendirebilirsiniz. Bunları bıçakla streç filmden ayırarak, içine yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine dizin. Önceden 170 derecede ısıtmış olduğunuz fırında bebe bisküvilerini yaklaşık 13-14 dakika pişirin. Fırından çıkarınca yağlı kağıt üzerinde soğumalarını bekleyin. Eğer sıcak almaya kalkışırsanız, bisküviler dağılacaktır. Soğumuş olan bebe bisküvilerini bebeklerinizin mamasında, sütünde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz sizlerde çayla birlikte tüketebilirsiniz. Kalanları bir kavanozun içinde ağzı kapalı olarak saklayabilirsiniz. Fakat bebeğiniz için birkaç günden fazla bekletmeyin. Bu süreden sonra kalanları sizler tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun.

]]>
Kremalı Bisküvi Tarifleri https://www.biskuvi.gen.tr/kremali-biskuvi-tarifleri.html Mon, 05 Nov 2018 16:59:34 +0000 Kremalı bisküvi tarifleri, dışarıdan alınan hazır bisküvileri aratmayacak lezzette bisküvileri kendi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Kremalı bisküvi tarifleri ile hem çocuklarınıza hem de misafirlerinize h Kremalı bisküvi tarifleri, dışarıdan alınan hazır bisküvileri aratmayacak lezzette bisküvileri kendi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Kremalı bisküvi tarifleri ile hem çocuklarınıza hem de misafirlerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz. Birbirinden güzel kremalı bisküvi tariflerini gelin hep birlikte hazırlayalım.

Kremalı Bisküvi Tarifi

Kremalı Bisküvi İçin Gerekli Malzemeler

Hamuru İçin

 • 1,5 su bardağı un
 • 1/4 su bardağı mısır nişastası
 • 3/4 su bardağı tereyağı
 • Yarım su bardağı pudra şekeri

Kreması İçin

 • 1 yemek kaşığı krema
 • Yarım portakal suyu
 • 1/4 su bardağı tereyağı
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • Yarım portakal kabuğu rendesi
 • Yarım tatlı kaşığı kakao

Kremalı Bisküvi Hazırlanışı

Oda sıcaklığında erimiş tereyağı mikser yardımı ile iyice ezilir. Üzerine yarım su bardağı pudra şekeri ilave edilerek karıştırılmaya devam edilir. Portakal esansı ilave edilerek 2 dakika kadar daha çırpılır. Daha sonra üzerine un, mısır nişastası eklenir. Mikserin en düşük ayarında özlü bir hamur olana kadar çırpılır. Elde edilen hamur 2 parçaya bölünerek düz bir tabak kullanılarak yassılaştırılır. Yassıltılan hamurun üzeri folyo ile kapatılarak buzdolabında en az 1 saat kadar dinlendirilir.

Kremalı Bisküvi Tarifleri

Krema için ufak bir kabın içinde tereyağı çırpılır. Üzerine yavaş yavaş pudra şekeri ilave edilir. Daha sonra krema, portakal kabuğu ve kakao eklenerek iyice çırpılır. Kremanın kıvam alması için buzdolabında 20 dakika kadar bekletilir. Fırın 200 dereceye ayarlanarak fırın ısıtılır. Mutfak tezgahı hafif unlanarak buzdolabındaki hamur yarım santimetre kalınlığında açılır. Açılan hamurdan ufak çay bardağı ile yuvarlak kalıplar çıkartılır. Fırın kabına yanmaz kağıt serilerek kesilen hamurlar aralıklı kaba dizilir. Isınmış fırına atılarak 15 dakika kadar pişirilir. Pişen bisküviler hafif soğuduktan sonra spatula yardımı ile çıkartılır. Hazırlanan krema bisküvilere sürülerek diğer bisküviler ile üzeri kapatılır. Kremalı bisküvi servis için hazır. Afiyet olsun.

Kremalı Bisküvi

Kremalı Bisküvi İçin Gerekli Malzemeler

 • 3 tane yumurta sarısı
 • 1 su bardağı un
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 125 gram margarin
 • 1 çay bardağı kakao

Kreması İçin

 • 3 yemek kaşığı pirinç unu
 • 6 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 paket vanilya
 • 2 su bardağı süt

Kremalı Bisküvi Yapılışı

Margarin oda sıcaklığında eritilerek uygun bir kabın içine alınır. Üzerine pudra şeker ilave edilerek çırpılır. Yumurta sarıları teker teker eklenerek çırpmaya devam edilir. Tekrar üzerine kakao, vanilya ve un eklenerek kıvamlı bir hamur elde edilir. Mutfak tezgahı hafif unlanarak elde edilen hamur tezgahta yarım santim kalınlığında merdane ile açılır.

Açılan hamur bisküvi kalıpları ya da bir bardak yardımı ile kesilir. Fırın kabına yağlı ağıt yerleştirilip kesilen hamurlar tepsiye dizilir. Fırın önceden 200 derecede ısıtılarak fırın kabı ısınmış fırına verilir. 15 dakika kadar pişirilerek soğuması beklenir. Krema için toz şeker, pirinç unu, vanilya ve süt muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir. Krema soğuduktan sonra soğuyan bisküvilere sürülerek üzerleri diğer bir bisküvi ile kapatılır. Kremalı bisküvi servis için hazır. Afiyet olsun.

Kremalı Bisküvi

Kremalı Bisküvi İçin Gerekli Malzemeler

 • 1,5 su bardağı un
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı margarin
 • 1 tane yumurta beyazı
 • 1 paket vanilya
 • 3 yemek kaşığı kakao

Kreması İçin

 • 1 paket krem şanti
 • 1 su bardağı süt
 • 1 yemek kaşığı kakao

]]> Bisküvili Soğuk Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-soguk-pasta.html Tue, 06 Nov 2018 08:11:21 +0000 Bisküvili soğuk pasta, dondurma tadında bir pasta ile çocuklarınızı ve misafirlerini mutlu etmeye ne dersiniz Bisküvili soğuk pasta büyük küçük herkesten tam not alabilecek nitelikte bir pasta tarifidir. Yapımı old Bisküvili soğuk pasta, dondurma tadında bir pasta ile çocuklarınızı ve misafirlerini mutlu etmeye ne dersiniz Bisküvili soğuk pasta büyük küçük herkesten tam not alabilecek nitelikte bir pasta tarifidir. Yapımı oldukça kolay olan pasta nasıl yapılıyor, gelin hep birlikte yapalım.

Bisküvili Soğuk Pasta İçin Gerekli Malzemeler

 • 24 tane petibör bisküvi
 • 100 gram bitter çikolata
 • 250 gram doğranmış sütlü çikolata
 • 175 gram Doğranmış Hindistan cevizi yağı
 • 2 tane yumurta
 • 2 çorba kaşığı kakao
 • Yarım su bardağı+1 yemek kaşığı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı süt

Üzerini Süslemek İçin

 • Kakao ve toz fıstık

Bisküvili Soğuk PastaBisküvili Soğuk Pasta Hazırlanışı

Bisküvili soğuk pasta için, Uzun kek kalıbının içini strech film ile kaplayarak kalıbı hazırlayın. Uygun bir tencerenin içine 1-2 su bardağı kadar su ilave edip kaynatın. Daha ufak bir tencerenin içine doğranmış Hindistan cevizi yağı ve doğranmış çikolataları ekleyerek benmari usulü eritin. Çukur bir kabın içinde 1 tane yumurta, süt, pudra şekeri ve kakaoyu homojen bir şekilde karıştırın. Benmari usulü eriyen çikolata ve yağı yumurtalı karışıma ekleyip, mikser ile birkaç dakika çırpın. Strech film ile kapladığınız kalıba hazırladığınız kremadan biraz dökerek kaşık yardımı ile düzleyin. Kremanın üzerine 4 tane yan yana gelecek şekilde bisküvi sıralayın. Sıraladığınız bisküvilerin üzerine tekrar bir miktar krema döküp kaşık ile düzleyin. Üzerine tekrar bisküvi sıralayıp krema ile kapatın. Bu işlemi krema bitene kadar tekrarlayın. Son kata krema sürerek üzerini kalıbın kenarından sarkan strech film ile kaplayın. Hazırladığınız pastayı buzdolabına alarak 1 gece bekletin.

1 gece buzdolabında bekleyen pastayı ertesi gün ters çevirerek servis tabağına çıkartın. Üzerindeki strech filmi yavaşça alarak, pastanın üzerini kakao ve toz fıstık ile süsleyin. Hazır hale gelen bisküvili soğuk pastayı dilimleyerek servise sunun. Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Meyveli Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-meyveli-pasta.html Tue, 06 Nov 2018 16:01:05 +0000 Bisküvili Meyveli Pasta: Hem malzeme olarak masrafsız, hem yapımı çok kolay, hafif, pratik gerçek pasta tadında görünümü yaş pasta gibi görünürken tadı da bir o kadar güzel olan bisküvili meyveli pastanın tarifi Bisküvili Meyveli Pasta: Hem malzeme olarak masrafsız, hem yapımı çok kolay, hafif, pratik gerçek pasta tadında görünümü yaş pasta gibi görünürken tadı da bir o kadar güzel olan bisküvili meyveli pastanın tarifini sizlerle paylaşmak istedim. 

Bisküvili Meyveli Pasta İçin Malzemeler:

 • 1 adet pötibör bisküvi

Kreması için malzemeler:

 • 1 litre süt
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 4 çorba kaşığı nişasta
 • 1 çorba kaşığı un
 • 1 çay bardağı Hindistan cevizi
 • 50 gram tereyağı ya da margarin

Üzeri İçin Malzemeler:

 • 1 paket krem şanti
 • 1 su bardağı süt
 • 1 avuç kiraz
 • 1 avuç çilek
 • 1 adet şeftali
 • 4 adet kayısı

Bİsküvili meyveli pastanın Yapılışı:

Tarifimize önce kremayı yapmakla başlayalım. Önce bir tencereye sütü, şekeri, nişastayı, unu koyup karıştırarak kaynatalım, Krema kaynamaya başladıktan sonra üzerine Tereyağı ve Hindistan cevizi ilave ederek bir kaç dakika daha kısık ateşte kaynatarak pişirelim. Kremayı ocaktan alıp ılınması hafif soğuması için bir kenara bırakalım. 

Uzun dikdörtgen bir kalıba veya baton kek kalıbına streç folyo serin ve üzerine bir sıra pötibör bisküvilerden dizelim. Üzerine kremadan döküp her tarafa yaydıralım, üzerine yine aynı şekilde bisküvilerden bir sıra olacak şekilde dizelim ve üzerine de aynı şekilde krema döküp yaydıralım. Krema ve bisküvi bitene kadar işlemi tekrarlayalım. Son olarak da son katına bisküvi gelmesine özen gösterirseniz sonra kenarlardaki streç folyoyu üzerine kapatıp derin dondurucuda 1,5 saat dinlendirin eğer ki aceleniz yoksa buzdolabın alt kısmında da bekletebilirsiniz. Bu arada krem şantiyi de çırpın buzdolabında biraz bekletin. Dinlenen pastanızı derin dondurucudan çıkarın dikkatli bir biçimde servis yapacağınız tabağa alın ve üzerindeki streç folyoyu alın.

Bisküvili Meyveli Pasta

Krem şantinizin bir kısmı süslemek için gerekli olduğu için bir sıkma torbasına biraz ayırın. Geriye kalanını da bisküvili pastanın üzerini krem şanti ile kaplayın. Pastanın kenarlarına da ince ve uzunlamasına kestiğiniz çilekleri yapıştıralım. Üzerine de sırasıyla yıkayıp doğradığımız meyveleri dizelim. Kalan kremayı ve ayırdığımız kremayı krem şanti torbasına koyalım. Krem şantiyi pastanın kenarlarına küçük toplar şeklinde sıkarak küçük minik şekiller verelim. Buz dolabına koyalım bir kaç saat dinlendirelim ve soğuk olarak servis yapabilirsiniz. Afiyet Olsun...

2. Bisküvili Meyveli Pasta Tarifi Malzemeler:

 • 1 paket krem şanti
 • 1 su bardağı süt
 • 200 gram bebe bisküvisi
 • yarım çay bardağı damla çikolata
 • yarım çay bardağı fındık
 • yarım çay bardağı ceviz
 • mevsim meyveleri  elma, çilek, şeftali, kivi, muz

üzerine de;  böğürtlen sos

Yapılışı: Önce süt ile toz krem şanti mikserle koyulaşıncaya kadar çırpın. Krem şantinin üzerine iri parçalar halinde kırdığımız bebe bisküvisini ilave edelim. Daha sonra da iri parçalarda fındık, ceviz, damla çikolataları koyun. Küp küp doğradığımız meyveleri de ekleyelim. Bütün malzemeleri karıştıralım. Hazırladığımız bu karışımı streç folyo üzerine dökelim ister piramit şekli verelim, isterseniz baton kalıba dökelim şeklini alsın diye sonra bisküvili meyveli pastayı donması için derin dondurucuya koyalım 2-3 saat bekletelim. Donduktan sonra ters çevirerek servis tabağına koyalım. Üzerine de böğürtlen sosu dökelim ceviz veya fındıkla da süsleyerek servise sunabilirsiniz. Afiyet Olsun.

]]>
Jöleli Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/joleli-biskuvili-pasta.html Wed, 07 Nov 2018 09:07:25 +0000 Jöleli bisküvili pasta, özellikle miniklerin çok sevdiği pastalar arasında yer alan jöleli bisküvili pasta, evde artmış, kırışmış bisküvileri değerlendirmek için de harika bir alternatiftir. Okul dönüşü çocu Jöleli bisküvili pasta, özellikle miniklerin çok sevdiği pastalar arasında yer alan jöleli bisküvili pasta, evde artmış, kırışmış bisküvileri değerlendirmek için de harika bir alternatiftir. Okul dönüşü çocuklarınızı sevindirmek ya da misafirlerinize değişik bir lezzet tattırmak istiyorsanız jöleli bisküvili pastayı deneyebilirsiniz. Herkesin beğenerek yiyeceği pasta tarifine gelin hep birlikte göz atalım.

Jöleli Bisküvi Pasta İçin Gerekli Malzemeler

Hamuru İçin

 • Yarım çay bardağı süt
 • 1 paket bisküvi (burçak)
 • Yarım çorba kaşığı margarin

Kreması İçin

 • 2,5 su bardağı süt
 • 1 çay bardağı un
 • 1 kahve fincanı toz şeker
 • 50 gram margarin

Üzeri İçin

 • Pasta jölesi
 • Meyve

Jöleli Bisküvi Pasta Hazırlanışı

Jöleli bisküvili pasta için bisküvileri rondo yardımı ile un haline getirin. Un haline gelen bisküvileri çukur bir kabın içine alarak üzerine oda sıcaklığında erimiş margarin ve sütü ekleyin. Malzemeleri elinizle hamur yoğurur gibi yoğurun. Yuvarlak borcam tepsinin tabanına strech film döşeyin. Hazırladığınız hamuru borcam tepsiye düzgünce yayarak buzdolabına atın.

Jöleli Bisküvili Pasta

Pasta kreması için, uygun bir tencereye margarini ekleyerek eritin. Eriyen yağın üzerine unu ilave edip topaklanmasına izin vermeden karıştırarak kavurun. Tekrar üzerine süt ve toz şekeri ekleyip muhallebi kıvamı alıncaya kadar pişirin. Kıvam alan muhallebiyi ocaktan alarak mikser ile birkaç dakika çırpın. Pişen kremayı soğuması için bir kenarda bekletin.

Hazır pasta jölesini üzerindeki tarife uygun hazırlayarak soğumaya bırakın. Pastanın üzeri için kullanacağınız meyveleri dilimlere ayırın. Buzdolabında bekleyen bisküvi hamurunu alarak üzerine hazırladığınız kremayı dökün ve düzgünce yayın. Kremanın üzerine dilimlediğiniz meyveleri yerleştirin. Meyvelerin üzerine hazırladığınız jöleyi dökerek, pastayı buzdolabına alın. Pastanın üzerindeki jöle donana kadar buzdolabında bekletin. Jöleli bisküvili pasta muhteşem lezzeti ile serişe hazır. Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Muzlu Piramit Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-muzlu-piramit-pasta.html Wed, 07 Nov 2018 19:01:48 +0000 Bisküvili muzlu piramit pasta, daha düne kadar herkesin sıkça yaptığı kolay pasta tarifleri arasındaydı. Şimdilerde her şeyde olduğu gibi pasta türleri de değişime uğradı. Artık şeker hamurundan, pandispanya kek Bisküvili muzlu piramit pasta, daha düne kadar herkesin sıkça yaptığı kolay pasta tarifleri arasındaydı. Şimdilerde her şeyde olduğu gibi pasta türleri de değişime uğradı. Artık şeker hamurundan, pandispanya kekinden hazırlanan pastalar oldukça revaçta. Buna rağmen bisküvili muzlu piramit pasta kadar akıllarda yer eden, herkesin sevdiği bir pasta yoktur. Belli bir yaşta olan herkese sorsanız, bunu iyi bilir. Mutlaka evlerinde yapılmış ve onlarda yemiştir. Şimdi bizlerde bir nostalji yapalım dedik. Bu kolay pasta tarifini sizlerle yapmak istedik. Dilerseniz hemen hazırlayabiliriz. Hatta pastanın yapımına sabah başlarsak, öğlene gelecek konuklara yetiştirebiliriz.

Bisküvili muzlu piramit pasta için gerekli malzemeler

 • 2 paket pötibör bisküvi
 • 4 su bardağı süt
 • 2 yemek kaşığı kakao
 • 3 yemek kaşığı tepeleme un
 • 6 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı vanilya ya da portakal kabuğu rendesi
 • Arasına koymak için 2 adet muz

Bisküvili muzlu piramit pasta yapımı

Pastamızın yapımına önce kremasını hazırlayarak başlayalım. Dedik ya, bu pasta çok kolay hazırlanıyor. Zaten kek pişirme gibi bir derdimiz yok. Kekin yerini pötibör bisküvi tutacak. Sadece kremamızı hazırlamamız gerekiyor. Bir tencereniz içine sütü, toz şekeri, unu, kakao ve vanilyayı koyalım. Dilerseniz dediğimiz gibi vanilyanın yerine portakal kabuğu rendesi kullanabilirsiniz. İnanın kakaolu kremada portakal kabuğu rendesi çok hoş bir aroma veriyor. Krema göz göz olduğunda altını kapatabiliriz. Sadece pişirirken kremayı sürekli olarak karıştırın ve dibinin tutmamasına özen gösterin. Çünkü gerektiği gibi karıştırmazsanız topaklanma olabilir, dibi tutarsa içine yanık kokusu sinebilir. Pişen kremayı biraz ılınması için bekletin.

Bisküvili Muzlu Piramit Pasta

Bu arada düz bir zemin üzerine 2-3 katlı streç filmi serin. Biraz geniş sererseniz daha iyi olur. Bunun üzerine pötibör bisküvileri üç sıra olacak şekilde dizin. Bisküviler enine 3 adet, boyuna 6 adet olmalı. Daha sonra kremadan bunların üzerine sürün. Üstüne bir kat daha bisküvi yerleştirin. Yine kremayı üzerlerine sürün. Ortada bulunan bisküvi sırasına 2 adet muzu uzunlamasına yerleştirin. Yan tarafta  olan 2 sıra bisküvilerin üzerine bir kat daha bisküvi yerleştirin. Bu durumda ortada olan bisküviler 2 kat, yanlar ise 2 kat olacak. Kremayı yine hem bisküvilerin üzerine, hem de muzların üzerine sürün. Daha sonra kenarda olan bisküvileri streçle birlikte kaldırarak, orta kısımda birleştirip bir piramit haline getirin. Dışını folyoyla sardığınız bisküvili muzlu piramit pastayı, bu şekilde buzdolabında 2-3 saat kadar bekletin. Daha sonra dışarı alarak, kalan kremayı üzerine sürün. Beklerken krema biraz donmuş olabilir. Bu durumda az süt ilave ederek çırparsanız eski formuna gelir. Artık pastanızı hindistan cevizi ya da dövülmüş cevizle süsleyerek konuklarınıza ikram edebilirsiniz. Dilimleyerek servis tabağına aldığınız bisküvili muzlu piramit pastanın görünümü oldukça görsel olacaktır.

Afiyet olsun.

]]>
Vişne Sulu Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/visne-sulu-biskuvili-pasta.html Thu, 08 Nov 2018 04:52:19 +0000 Vişne soslu bisküvili pasta, hem damağa hem de göze hitap edecek bir pasta tarifi arayanlar vişne soslu pasta tarifini mutlaka denemelidir. Özellikle hoş görünümü ile çocukların beğenisini kazanacak olan pasta tarifi Vişne soslu bisküvili pasta, hem damağa hem de göze hitap edecek bir pasta tarifi arayanlar vişne soslu pasta tarifini mutlaka denemelidir. Özellikle hoş görünümü ile çocukların beğenisini kazanacak olan pasta tarifini özel günlerinizde misafirleriniz için de gönül rahatlığı ile hazırlayarak ikram edebilirsiniz. Akşam çay saatleriniz için de ideal bir pasta tarifi olan vişne soslu pasta nasıl yapılıyor, gelin hep birlikte göz atalım.

Vişne Soslu Pasta İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 paket petibör bisküvi

Kreması İçin

 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 litre süt
 • 1 su bardağı un
 • 100 gram margarin (oda sıcaklığına erimiş)
 • 1 paket vanilya
 • 1 paket krem şanti

Üzeri İçin Jöle Malzemeleri

 • 1 litre vişne suyu
 • 2 paket puding

Üzeri İçin

 • Hindistan cevizi

Vişne Sulu Bisküvili PastaVişne Soslu Pasta Yapılışı

Uygun bir tencerenin içine süt, toz şeker ve un ilave edilerek muhallebi kıvamı alıncaya kadar pişirilir. Muhallebi kıvamı alan malzemelerin üzerine margarin ve vanilya ilave edilip margarin eriyene kadar karıştırılır. Hazır hale gelen muhallebi bir kenara alınarak soğumaya bırakılır. Soğuyan muhallebinin içine krem şanti eklenip mikser ile 5-7 dakika kadar çırpılır.

Dikdörtgen borcam tepsiye bir sıra petibör bisküvi dizilir. Bisküvilerin üzerine soğuyan krema dökülerek düzgünce yayılır. Kremanın üzerine tekrar bisküvi sıralanır.

Ufak bir tencerenin içine pudingler boşaltılarak vişne suyu ile pişirilir. Pişen pudingin ilk sıcaklığı çıktıktan sonra borcamdaki bisküvilerin üzerine dökülerek spatula yardımı ile yayılır. Hazır hale gelen pastanın üzeri Hindistan cevizi ile süslenip dinlenmesi için 1-2 saat buzdolabında bekletilir. Vişne soslu pastanın dinlenme süresi tamamlandıktan sonra servis için hazır olacaktır. Dilimlenerek servis yapılır. Afiyet olsun.

]]>
Bisküvili Profiterol Tarifi https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-profiterol-tarifi.html Thu, 08 Nov 2018 20:23:24 +0000 Bisküvili profiterol, tatlı olarak oldukça sevilen tarifler arasında yer almaktadır. Kadınlar kabul günlerinde, akşam yemeklerden sonra çayın yanına, misafirler geldiğinde yapılacak olan bu tarif hem sizin hem de sevdiklerinizin b Bisküvili profiterol, tatlı olarak oldukça sevilen tarifler arasında yer almaktadır. Kadınlar kabul günlerinde, akşam yemeklerden sonra çayın yanına, misafirler geldiğinde yapılacak olan bu tarif hem sizin hem de sevdiklerinizin beğendiği ve sürekli yapmanızı isteyeceği tarifler arasında ilk sıralarda yer alacaktır.

Bisküvili Profiterol Malzemeler:
 • 2 paket bebe bisküvisi
 • 1 çay bardağı ceviz ya da fındık ( isteğe göre )
 • 3 tane muz
 • 3 paket krem şanti
 • 1 paket çikolata sosu
 • Yarım çay bardağı Antep fıstığı
 • 3 su bardağı süt ( oda sıcaklığında olacak )
Bisküvili Profiterol TarifiBisküvili Profiterol Yapılışı:

İlk olarak derin bir kabın içerisine oda sıcaklığında bulunan 3 su bardağı süt boşaltılır. Ardından derin kabın içerisine 3 paket krem şanti eklenerek güzel bir şekilde çırpılır. Bir müddet çırpıldıktan sonra süt ile hazırlanmış olan krem şanti yaklaşık 5 dakika kadar bir kenara bırakılıyor. Krem şanti bir kenarda dinlendirilirken bu sırada 3 tane muz kabuklarından ayrılarak güzel bir şekilde dilimleniyor. Daha sonra başka bir derin kabın içerisine 2 paket bebe bisküvisini, ceviz ya da isteğe göre 1 çay bardağı fındık ve güzel bir şekilde dilimlenmiş muzlar konularak karıştırılıyor. Bu sırada yaklaşık olarak 5 dakika bir kenarda dinlendirilen krem şantinin 1/3'ini bisküvilerin bulunduğu derin kabın içerisine boşaltıyoruz. Krem şanti dökülen derin kabın içindeki malzemeler güzel bir şekilde ve iyice karıştırılır. Derin kabın içinde güzel bir şekilde karıştırılan malzemeler servis tabağına dökülür ve üzerine diğer derin kabın içinde kalan krem şanti dökülerek üzeri güzel bir şekilde düzleştirilir. Daha sonra bir kabın içine çikolata sosu konur ve hazırlanır. Hazırlanan çikolata sosu servis tabağına şekilli bir şekilde dökülür ve yaklaşık olarak buzdolabında 1 ya da 2 saat bekletilir. Daha sonra servis tabağında bulunan bisküvili profiterolün üzerine yarım çay bardağı Antep fıstığı serpiştirilir ve sunum için hazırlanır. Afiyet Olsun..
]]>
Vişneli Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/visneli-biskuvili-pasta.html Fri, 09 Nov 2018 00:17:52 +0000 Vişneli bisküvi pasta, çoğu kişi vişneli bisküvili pastayı belki daha önce denemiştir. Zamanı kısıtlı olan ve tatlı krizine giren kişiler için harika bir alternatif olarak vişneli bisküvili pasta denenebilir. Di Vişneli bisküvi pasta, çoğu kişi vişneli bisküvili pastayı belki daha önce denemiştir. Zamanı kısıtlı olan ve tatlı krizine giren kişiler için harika bir alternatif olarak vişneli bisküvili pasta denenebilir. Diyet yapanlar için de ufak bir kaçamak vişneli bisküvi pasta ile yapılabilir. Çocuklara okul dönüşü ufak bir sürpriz hazırlamak için de ideal bir tarif olan vişneli bisküvili pasta nasıl yapılıyor, gelin hep birlikte bakalım.

Vişneli Bisküvili Pasta İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 litre süt
 • 10 çorba kaşığı irmik
 • 12 çorba kaşığı toz şeker

İçi İçin

 • 1 paket bisküvi (burçak)

Vişne Sosu İçin

 • 4 su bardağı vişne suyu
 • 4 çorba kaşığı nişasta
 • 6 çorba kaşığı toz şeker
 • 1 su bardağı vişne

Vişneli Bisküvili PastaVişneli Bisküvili Pasta Hazırlanışı

Uygun bir tencerenin içine vişne suyu, vişne taneleri, nişasta ve toz şekeri ilave ederek kısık ocakta devamlı karıştırın. Malzemeler muhallebi kıvamı aldıktan sonra 1 dakika daha kaynatıp ocaktan alarak soğumaya bırakın. Uygun bir kek kalıbını hafif ıslatın ve soğuyan muhallebiyi kalıbın içine döküp, düzgünce yayın. Bisküvileri rondodan geçirerek un haline getirin. Un haline gelen bisküvileri kalıba döktüğünüz vişneli muhallebinin üzerine yayın.

Fraklı ir tencerenin içinde irmik, toz şeker ve sütü homojen bir şekilde karıştırarak kısık ocakta kaynayıncaya kadar pişirin. Hazırlanan muhallebiyi ilk sıcaklığını attıktan sonra kalıptaki bisküvilerin üzerine yayın. Vişneli pastayı buzdolabına alarak 3-4 saat dinlendirin. Buzdolabında yeteri kadar dinlenen pastayı alarak servis tabağına ters çevirerek çıkarın. Arzuya göre üzeri tekrar vişne taneleri ile süslenebilir. Servis için hazır olan vişneli pastayı dilimleyerek sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Afiyet olsun.

]]>
Kakaolu Bisküvi Pastası https://www.biskuvi.gen.tr/kakaolu-biskuvi-pastasi.html Fri, 09 Nov 2018 04:08:54 +0000 Kakaolu bisküvi pastası, kolay yapımıyla bayanların hoşuna gidecektir. Lezzetiyle de çocukların çok beğeneceği bir tarif. Anneler gönülleri rahat bir şekilde bunu çocuklarına hazırlayabilir. İçinde bulunan süt, Kakaolu bisküvi pastası, kolay yapımıyla bayanların hoşuna gidecektir. Lezzetiyle de çocukların çok beğeneceği bir tarif. Anneler gönülleri rahat bir şekilde bunu çocuklarına hazırlayabilir. İçinde bulunan süt, bisküvi, kakao gibi besleyici malzemelerle çocuklarının iyi besleneceklerini bilirler. Ayrıca kabul günlerinde, ani gelen misafirlerde, akşamları hafif bir tatlı yemek istediğinizde kakaolu bisküvi pastasını yapmayı tercih edebilirsiniz. Şimdi pastamızı birlikte hazırlamaya başlayalım.

Kakaolu bisküvi pastası için gerekli malzemeler

 • 2 paket kakaolu pötibör bisküvi
 • 40 gram çikolata

Ara krema malzemeleri

 • 3 su bardağı süt
 • 3 yemek kaşığı un
 • 1,5 yemek kaşığı nişasta
 • 1,5 çay bardağı toz şeker
 • 4 yemek kaşığı labne peyniri ya da 2 yemek kaşığı süzme yoğurt
 • 50 gram tereyağı
 • 1 paket vanilya

Kakaolu üst krema malzemeleri

 • 1 su bardağı süt
 • 1 su bardağı su
 • 1 yemek kaşığı un
 • 5 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 yemek kaşığı nişasta
 • 2 yemek kaşığı kakao
 • 1 paket vanilya
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ

Kakaolu Bisküvi PastasıKakaolu bisküvi pastası yapımı

Pastanın yapımına ara kremayı pişirerek başlayalım. Bir tencerenin içine kremanın malzemeleri olan sütü, unu, nişastayı, toz şeker, labne peynir, tereyağı ve vanilyayı koyalım. Bunları iyice karıştıralım. Orta ateşin üzerinde sürekli karıştırarak pişirelim. Krema kıvamında piştikten sonra ocağın üzerinden alabiliriz. Biraz ılınmasını bekleyerek, bisküvileri hazırlamaya başlayalım. Tepsinin içine bir sıra kakaolu bisküvi, üzerine ara kremayı sürelim. Bunu bisküviler bitinceye kadar devam ettirelim. 2 kat bisküvi aralarına krema halinde pastayı hazırlayacağız. Bu arada üst kremayı pişirin. Yine tencerenin içinde üst kremanın tüm malzemelerini karıştıralım. Daha sonra tencereyi orta ateşin üzerinde yine karıştırarak pişirelim. Pastanın gerek ara kremasını, gerekse üst kremasını pişirirken topaklanmaması için, mutlaka sürekli olarak karıştırın. Ayrıca dibinin tutmamasına dikkat edin. Yoksa pastanızın kremasına yanık kokusu siner. Krema iyice soğuduktan sonra hazırladığınız bisküvili pastanın üzerine dökün. Yalnız kremayı soğuması için bekletirken üzerinin kabuk tutmasına engel olmak için, arada bir karıştırmayı unutmayın. Kakaolu bisküvi pastasının üzerine çikolatayı rendeleyin. Pastayı en az 4-5 saat buzdolabında bekletmelisiniz. Daha sonra dilediğiniz şekilde dilimleyerek konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

]]>
Çikolata Soslu Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/cikolata-soslu-biskuvili-pasta.html Fri, 09 Nov 2018 10:49:37 +0000 Çikolata soslu bisküvili pasta, bisküvili pastaların yapımının kolay olması ve ekonomik olduğu için de sıklıkla yapılan bir tatlı türü olmaktadır. Süt ile yapıldığı için kalori bakımından da az olduğundan si Çikolata soslu bisküvili pasta, bisküvili pastaların yapımının kolay olması ve ekonomik olduğu için de sıklıkla yapılan bir tatlı türü olmaktadır. Süt ile yapıldığı için kalori bakımından da az olduğundan sizde evinizde kolayca yapabilirsiniz. Petibör bisküvi ile yapıldığı ve çikolata sosu ile de yapacağınız bu tatlı pratik bir tatlıdır. 1 tane petibör bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 33 tane bisküvi olduğundan, bir pasta yapabilmek için en az 2 paket petibör bisküvi olması gerekmektedir. Ayrıca 1 paket sade petibör bisküvi diğeri de kakaolu petibör bisküvi kullanırsanız, görüntü olarak değişiklik gösterir.

Çikolata soslu bisküvili pasta malzemeler:
 • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
 • 1 paket sade petibör bisküvi
 • 1 yemek kaşığı tepeleme tereyağı ( isteyen margarinde kullanabilir)
 • 1 yemek kaşığı kakao
 • 3 yemek kaşığı şeker
 • 1 litre süt
 • iri çekilmiş fındık ya da ceviz içi

Çikolata sosunun yapılması:

 • 100 ml sıvı krema (isteğe göre 1 paket kaymak tadında olan krem şanti de kullanabilirsiniz)
 • 2 paket fıstıklı çikolata

Çikolata Soslu Bisküvili PastaÇikolata soslu bisküvili pastanın yapılışı:

Bisküvileri elinizle birkaç parçaya bölünüz. Çok ufak olmamalıdır. Bir tencere içerisine 1 yemek kaşığı tereyağı konularak eritip, içerisine 3 yemek kaşığı toz şeker ve 1 yemek kaşığı kakao konularak karıştırılır. Üzerine yavaşça sütü ilave ederken, bir yandan da karıştırılmaya devam edeceksiniz. İçerisine irice dövmüş olduğunuz fındıkları ya da ceviz içlerini de koyup kaynayıncaya kadar karıştırmaya devam ediniz. Bir cam kaba yapmış olduğumuz karışımdan biraz konularak yayılır. Üzerine kırmış olduğumuz bisküviler konulur ve yaptığımız karışım tekrar üzerine dökülür. Bu şekilde bütün bisküviler bitene kadar devam edilir. Bisküviler bittiğinde geri kalan bütün karışım dökülür. Soğuduğu zaman buzluğa konulur. En az 2 saat boyunca buzlukta bekletilir. Pastanızın daha güzel olabilmesi için 1 gece buzdolabında bekletmeniz gerekiyor. 

Buzluktan çıkaracağınıza yakın bir tencerenin içerisine su konulur ve suyun kaynaması beklenir. Ayrı bir kabın içerisine 2 paket fıstıklı çikolatalarımız konulur. Katı olan çikolatalar eridiği zaman, bir başka kabın içerisine sıvı krema konulur ve eritilen çikolata sosu da ilave edilerek iyice karıştırınız. Buzdlabından çıkarmış olduğunuz pastanızın üzerine çikolata sosunu dökünüz. İsterseniz üzerine Hindistan cevizi de koyabilirsiniz. Küçük dilimler halinde kesilir ve soğuk servis edilir.

Afiyet olsun.

]]>
Bisküvi İle Yapılan Tatlılar https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-ile-yapilan-tatlilar.html Fri, 09 Nov 2018 20:27:36 +0000 Bisküvi ile yapılan tatlılar pratik oldukları kadar lezzet bakımından da oldukça güzel tatlılardır. Şerbetli ve hamurlu tatlılara göre bisküvili tatlılar daha hafif olmaktadır. Bu da pek çok kişiyi bisküvili tatlılar Bisküvi ile yapılan tatlılar pratik oldukları kadar lezzet bakımından da oldukça güzel tatlılardır. Şerbetli ve hamurlu tatlılara göre bisküvili tatlılar daha hafif olmaktadır. Bu da pek çok kişiyi bisküvili tatlılara doğru çekmektedir.

Bisküvili İle Yapılan Tatlılar

Kremalı Balkabaklı Bisküvi Tatlısı

 • 1 çay bardağı süt (bisküvileri ıslatmak için)
 •  1 su bardağı toz şeker
 • 1,5 kilo balkabağı
 • 1 paket petitör bisküvi

Krema İçin

 • 1 çay bardağı toz şeker
 • 1 paket vanilya
 • 1 çorba kaşığı dolusu un
 • 1,5 su bardağı süt
 • Ceviz (üzeri için)

Bisküvi İle Yapılan Tatlılar

Hazırlanışı

Tatlının hazırlanışına ilk olarak balkabaklı kremayla başlayın. Bunun için doğranmış ve kabukları soyulmuş balkabaklarını bir tencerenin içerisine alın ve üzerine 1 su bardağı toz şeker ve 1 çay bardağı su ilavesi yapıp kısık ateşte pişirin. Balkabakları yumuşayınca bir mikserle çırpın ve püre kıvamına getirin. Diğer tarafta tatlının kremasını hazırlamaya geçin ve bir tane küçük tencere alıp içerisine sütüyle diğer malzemeleri ilave edin. Tel çırpıcıyla kremayı sürekli karıştırarak pişirin. Krema kaynamaya başladığında ocağın altını kapatın ve mikserle birkaç dakika kadar çırpın. Balkabaklı pürenin içerisine ufalanmış olan bisküvileri ilave edip karıştırın. Bir tane borcamın her tarafına hafif şekilde su sürün ve balkabaklı harcın yarısını borcamın içerisine boşlatıp bıçağın ters tarafıyla düzleştirin. Balkabaklı harcın üzerine de kremayı boşlatıp düzleştirin. Kalan balkabaklı harcı kremanın üzerine yerleştirin ve son olan üst kısmı spatula düzeltip cevizle süsleyin. Hazır hale gelen tatlıyı buzdolabına kaldırın ve birkaç saat kadar dinlendirin. Sürenin ardından dilimleyip sunum yapın.

Bisküvili Elmalı Tatlı Malzemeler

 • 1 paket petibör bisküvi
 • 2 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
 • 1 su bardağı kırılmış ceviz içi
 • 3 veya 4 tane iriliğine göre elma

Muhallebisi İçin

 • 100 gr margarin veya tereyağı
 • 1 paket vanilya
 • 1 litre süt
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı un

Hazırlanışı

Tatlının hazırlanmasına elmalar ile başlayın ve elmaların kabuklarını soyup temizleyin. Elmaları rendeyle rendeleyin ve yanmaz bir tavanın içerisine aşıp ocağın üzerinde hafif kavurun. Elmalar yumuşayınca içerisine toz şekeri ve tarçını ilave edin. Suyunu çeken elmaların üzerine kırılmış ceviz ilavesi yapın ve karıştırın. Muhallebi hazırlanılan kadar elmalı harç bir köşede soğuması için bekletilebilir. Bu arada muhallebiyi hazırlamak içinde yağ hariç diğer tüm malzemeleri bir tencerenin içerisine alıp tel çırpıcıyla karıştırın. Tencereyi ocağın üzerine alın ve kısık ateşte sürekli karıştırarak muhallebiyi pişirin. Muhallebi göz göz olunca içersine margarini ya da tereyağını ilave edip mikserle birkaç dakika çırpın. Bisküvileri tatlıyı yapacağınız kalıbın en altına dizin ve üzerine bir fırçayla süt sürün. Bisküvilerin her tarafını sütle ıslattıktan sonra üzerine elmalı harcın yarısını ilave edin. Elmalı harcın üzerine de muhallebinin yarısını dökün. Bu aşama da tatlının üzerine bir kat daha bisküvi dizin ve her tarafına süt serpiştirin. Aynı şekilde önce elmalı harç, ardından da muhallebiyi tatlıya dökün. Muhallebinin üzerine de kakao serpiştirin ve tatlıyı buzdolabına kaldırıp dinlendirin. Birkaç saat dinlenen tatlıyı dilimleyip soğuk olarak sunum yapın. Afiyet olsun…

Portakallı Bisküvili Tatlı Malzemeler

 • 5 su bardağı su
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
 • 1 su bardağı nişasta

Muhallebi İçin

 • ]]> Oraletli Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/oraletli-biskuvili-pasta.html Sat, 10 Nov 2018 19:58:33 +0000 Oraletli bisküvili pasta, yaz mevsiminde ferahlamak isteyen kişiler için ideal bir pasta tarifidir. Oralet yerine taze sıkılmış limon suyu veya portakal suyu da ilave edilebilir. Tatlının çok hafif olması ve özellikle de sind Oraletli bisküvili pasta, yaz mevsiminde ferahlamak isteyen kişiler için ideal bir pasta tarifidir. Oralet yerine taze sıkılmış limon suyu veya portakal suyu da ilave edilebilir. Tatlının çok hafif olması ve özellikle de sindiriminin kolay olması nedeniyle oraletli bisküvili pasta akşam yemeğinin ardından veya canınızın çektiğimi her zaman hazırlayıp tüketebilirsiniz.

  Oraletli Bisküvili Pasta Malzemeler

  • 5 su bardağı su
  • 1 su bardağı nişasta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı toz oralet (limon veya portakal)

  Muhallebi İçin

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı nişasta
  • 1 su bardağı toz şeker

  Arası için

  •  1 paket petibör bisküvi

  Hazırlanışı

  Bu pastanın hazırlanmasına oraletli krema ile başlayabilirsiniz. Oraletli krema pastanın en altından olacağı için önce başlanmasında fayda olacaktır. Kremanın hazırlanması için 5 su bardağı suyu, 1 su bardağı toz oraleti, 1 su bardağı şekeri ve nişastayı bir pişirme kabının içerisine alıp tel çırpıcı ile karıştırın. Tencereyi ocağın üzerine alın ve sürekli karıştırarak pişirin. Krema göz göz olunca tencereyi ocağın üzerinden indirin.

  Oraletli Bisküvili Pasta

  Tatlıyı hazırlayacağınız tepsi, kek kalıbı veya borcamın içerisini hafif olacak şekilde su ile ıslatın. Bu aşama da bir fırça ile su sürmeyi deneyebilirsiniz. Islatılmış olan kalıbın altına oraletli kremayı döküp tepsiyi sağa sola hafif şekilde sallayarak yayın. Muhallebiyi hazırlamak için de sütü bir tencerenin içerisine boşaltın ve üzerine nişasta ile toz şekeri ilave edip karıştırın. Muhallebiyi de oraletli krema da olduğu gibi sürekli karıştırarak pişirin. Muhallebi bir tık kaynayınca ocağın üzerinden indirin.

  Diğer tarata beklemekte olan oraletli kremanın üzerine bisküvilerden dizin. Bisküvilerin üzerine de hazırlanması ve hafif ılıtılmış olan muhallebiyi döküp spatula ile yayın. Tatlının en üstüne de bisküvi kırıntıları ve ceviz kırıntıları serpiştirip buzdolabına kaldırın. Birkaç saat kadar tatlıyı dolabın içerisinde bekletin ve soğuduktan sonra dilimleyip servis yapın. Afiyet olsun…

  ]]>
  Bisküvili Jöleli Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-joleli-pasta.html Sun, 11 Nov 2018 18:44:30 +0000 Bisküvili jöleli pasta, hem sevdiklerinize hem ailenize hem de misafirlerinize rahatlıkla yapabileceğiniz tatlı tarifleri arasında yer almaktadır. Kadınlar kabul günlerinde, akşamları yemeklerden sonra çayın yanında, misafirlerin Bisküvili jöleli pasta, hem sevdiklerinize hem ailenize hem de misafirlerinize rahatlıkla yapabileceğiniz tatlı tarifleri arasında yer almaktadır. Kadınlar kabul günlerinde, akşamları yemeklerden sonra çayın yanında, misafirlerinize ya da özel günlerinizde sevdiklerinize yapacağınız bu tarif oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Hem siz hem aileniz hem de sevdikleriniz bu tatlıyı oldukça beğenecek ve bu tatlıyı sürekli yapmak isteyeceklerdir. Bu tatlının sevilmesinden dolayı sürekli yapmak isteyeceğiniz tatlı tarifleri arasında ilk sıralarda yer alacak olan bu tarifin yapımı oldukça kolay ancak beklemsi biraz uzun olabilmektedir. Aynı zamanda oldukça hafif bir tatlı tarifidir. 

  Bisküvili Jöleli Pasta Malzemeler:

  Tart Hamuru için;
  • Yarım çorba kaşığı margarin
  • 1 paket burçak bisküvi
  • Yarım çay bardağı süt
  Kreması için:
  • 50 gram margarin
  • Yarım litre süt
  • 1 çay bardağı un
  • 1 kahve fincanı toz şeker
  Üstü için:
  • Pasta jölesi
  • Kullanmak istediğiniz meyveler ( kiraz, kivi ve çilek gibi )
  Bisküvili Jöleli Pasta Hazırlanışı;

  İlk olarak 1 paket burçak bisküvi rondo ya da robot yardımı ile un haline getirilir. Un haline getiriline burçak bisküvi derin bir kabın içine konulur ve derin kabın içerisine yarım çorba kaşığı margarin ile birlikte yarım çay bardağı süt eklenerek güzel bir şekilde yoğurulur. Yoğurulan malzemeler ile bisküvi hamuru elde edilir. Güzel bir şekilde yoğurularak elde edilen bisküvi hamuru borcam ya da tart kalıbın içerisine ortası boş kalacak şekilde konulur. Bisküvi hamuru soğuması için buzluğa konulur. Bisküvili pasta soğuması için buzluğa konulduktan sonra bisküvili pastanın kreması yapılmaya başlanır. Bunun için ilk olarak orta boy tencerenin içerisine 50 gram margarin konulur ve kısık ateşte eritilir.
  Bisküvili Jöleli Pasta
  Margarin eridikten sonra orta boy tencerenin içerisine 1 çay bardağı un konulur ve topak topak olmadan güzel bir şekilde karıştırılır. Un ve eriyen margarin güzel bir şekilde kavrulunca yarım litre süt ile birlikte 1 kahve fincanı toz şekerde orta boy tencerenin içine eklenerek karıştırılmaya devam edilir. Daha sonra mikser yardımı ile pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırılır ve karıştırılan malzemelerden muhallebi kıvamı elde edilmeye çalışılır. Muhallebi kıvamına gelen karışımın altını kapatarak bir müddet soğuması için bir kenara koyuyoruz. Bu şekilde pasta için krema hazırlanmış oluyor. En son işlem olarak hazır pasta jölesi kullanılacağı için paketin üzerinde yazan tarife göre hazırlanıyor ve pasta için kullanılacak olan meyveler güzel bir şekilde dilimlenerek bir kenarda bekletiliyor. Buzlukta bekletilen bisküvi hamurunu buzluktan çıkarıyoruz. Bisküvi hamurunun üzerine soğuması için bir kenarda beklettiğimiz pasta kremasını güzel bir şekilde döküyoruz. Pasta kremasını da döktükten sonra pasta için dilimlenen meyveleri de güzel bir şekilde diziyoruz ve en son olarak da hazırladığımız jöleyi de üzerine döküyoruz meyvelerin üzerlerini güzel bir şekilde kaplıyoruz. En son olarak pastanın üzerinde ki jölenin donması için buzdolabında bir müddet bekletiyoruz ve daha sonra da servis etmek için dilimliyoruz. Afiyet Olsun..
  ]]>
  Bebe Bisküvili Tatlı https://www.biskuvi.gen.tr/bebe-biskuvili-tatli.html Mon, 12 Nov 2018 01:57:54 +0000 Bebe Bisküvili Tatlı, hazırlaması son derece pratik ve kolay, aynı zamanda çok lezzetli bir sütlü tatlı çeşididir. Özel günlerinizde ve akşam yemekleriniz den sonra tatlı olarak ikram edebileceğiniz gibi, kabul günlerinizde de Bebe Bisküvili Tatlı, hazırlaması son derece pratik ve kolay, aynı zamanda çok lezzetli bir sütlü tatlı çeşididir. Özel günlerinizde ve akşam yemekleriniz den sonra tatlı olarak ikram edebileceğiniz gibi, kabul günlerinizde de konuklarınıza gönül rahatlığı ile ikram edebilirsiniz. Muhteşem lezzeti ve gözleri doyuran görüntüsü ile sizi mahcup etmeyecek özelliktedir. Mutlaka deneyerek sevdiklerinize bu nefis tatlıyı tattırmanızı tavsiye ederiz. Kolay gelsin...

  Bebe Bisküvili Tatlı Malzemeler:
  • 3 su bardağı süt
  • 1 adet iri boy yumurta
  • Yarım su bardağında bir parmak fazla toz şeker
  • 3 yemek kaşığı margarin
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 1 tepeleme yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket bebe bisküvisi
  Sosu İçin Malzemeler:
  • 1 su bardağı su
  • Yarım su bardağından biraz fazla toz şeker
  • 1.5 çorba kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı kakao

  Bebe Bisküvili Tatlı Hazırlanışı:

  Orta büyüklükte bir tencerenin içine yumurtayı kırıyoruz. Üzerine şekeri ekleyip yumurta tamamen dağılıncaya kadar çırpıyoruz. Daha sonra sütü ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Ardından üzerine un ile nişastayı ekleyip, topaklar kayboluncaya kadar güzelce çırpma teli ile çırpıyoruz. Daha sonra ocağa alıp kaynayıncaya kadar topaklanmaması için karıştırıyoruz. Kısık ateşte 5 dakika pişirdikten sonra margarini ilave ediyoruz. margarini her tarafına eşit miktarda yayılması için sürekli ve hızlı bir şekilde karıştırarak 2 dakika daha pişiriyoruz. ocağın altını kapatıp, henüz soğumadan bebek bisküvilerini parçalayıp üzerine ekliyoruz. Kaşık yardımı ile karıştırarak bebe bisküvilerinin tamamen yumuşamasını sağlıyoruz. Bisküvilerin çok fazla ezilmemesine dikkat ediyoruz. 
  Bebe Bisküvili Tatlı
  Büyük boy veya yuvarlak bir borcam tepsisinin dibini su ile ıslatıp, üzerine harcımızı döküyoruz. Yine dibini ıslattığımız bir kaşık yardımı ile üzerinin düzelmesini sağlıyoruz. Daha sonra oda sıcaklığında biraz soğuduktan sonra buz dolabına kaldırıp dinlendiriyoruz.

  Sosun Hazırlanışı:

  Küçük bir tencereye suyu, şekeri ve nişastayı ve kakaoyu koyup,topakları gidinceye kadar çırpma teli ile çırpıyoruz. Daha sonra kısık ateşe alıp, bir iki taşım kaynatıyoruz. sosun kıvamı çok fazla koyu olmayacak, bunu ayarlamak için bir miktar daha su ilave edebilirsiniz.

  Soğuyan pastamızı çıkartıp, sos biraz ılıman olduktan sonra üzerine gezdiriyoruz. Biraz oda sıcaklığında beklettikten sonra tekrar buz dolabına kaldırıp, 1 saat dinlendirdikten sonra üzerini Hindistan cevizi veya istediğiniz gibi süsleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun...
  ]]>
  Bisküvili Top https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-top.html Mon, 12 Nov 2018 11:07:59 +0000 Bisküvili Top, yöresi nereye ait olduğu bilinmemekle birlikte alternatif çay ikramları arasında yer alan oldukça lezzetli ve basit bir tariftir. "Truffle" olarak adlandırılan Bisküvili toplar kepekli bisküviyle hazırlanarak d Bisküvili Top, yöresi nereye ait olduğu bilinmemekle birlikte alternatif çay ikramları arasında yer alan oldukça lezzetli ve basit bir tariftir. "Truffle" olarak adlandırılan Bisküvili toplar kepekli bisküviyle hazırlanarak da kalorisi oldukça düşük olarak servis edilebilmektedir. Özellikle çocuklar için bisküvilerin içine meyve parçaları da rendeleyerek oldukça yararlı bir yiyecek haline getirmeniz mümkün. 

  Sevimli çubuklara batırılmış küçük lezzet bombalarını evdeki malzemelerle kolayca hazırlayabilirsiniz. Oldukça bereketli olan sürpriz toplarımızın tarifini de yemek yapmaya yeni başlayanlar hemen deneyebilirler. Şimdi Bisküvili Top nasıl yapılır, yapılışı ve detaylarından bahsedelim.

  Bisküvili Top Malzemeleri 5-6 Kişilik

  • 2 yemek kaşığı kakao
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım paket margarin
  • 1,5 paket bisküvi
  • Hindistan cevizi
  • Dövülmüş fındık veya ceviz

  Bisküvili Top

  Bisküvili Top Yapılışı

  Evinizde bulunan önceden kalmış bayat kek parçalarını da tarifimizde kullanabilirsiniz. Eğer kalmış kek parçanız yoksa pötibörü robota atalım ve un kıvamına gelinceye kadar robottan geçirelim. Geniş bir kabın içerisinde margarin, süt, kakao ve cevizi  ekleyelim. Elimizle yoğurarak harman ettiğimiz kuru malzemelerin üzerine sütü ekleyelim ve yumuşak bir hamur elde edinceye kadar yoğurma işlemine devam edelim. Bir müddet dinlendirip yoğurduğumuz hamurdan ufak olacak şekilde parçalar koparalım ve yuvarlak bir şekil elde edelim. 

  Ayrı bir kaba hindistan cevizi ve cevizi bolca serpelim ve şekil verdiğimiz hamurları bu kabın içine bulayalım. Kürdan batırarak servis yapalım. İsteğe göre üzerine çikolata sosu ya da file badem ile süsleyebilirsiniz.

  İsterseniz bisküvili top tarifini içerisine sevdiğiniz malzemeleri ekleyerek daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Meyvelerden özellikle elma severler için sıradaki tarifimizi de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

  Şimdi alternatif bir başka tariften bahsedelim;

  Elmalı Bisküvili Top Malzemeleri 5-6 Kişilik

  • 2 adet elma
  • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1,5 paket pötibör bisküvi
  • 1 çay bardağı çekilmiş ceviz

  Üzeri İçin;

  • Hindistan cevizi
  • Bitter çikolata

  Elmalı Bisküvili Top Yapılışı

  Bisküvileri yine aynı şekilde robottan un kıvamına gelinceye kadar robottan geçirelim. Ayrı bir kabın içerisinde elmaların kabuklarını soyalım ve rendenin büyük yeriyle elmaları rendeleyelim. Rendelenen elmalara ceviz, tarçın, pudra şekeri ekleyerek karıştıralım. Robottan geçirdiğimiz bisküvileri yoğurma kabına ilave edelim  ve biraz sert hamur elde edinceye kadar iyice yoğuralım.

  Ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak elimizin iç kısmıyla yani avuç içiyle düzgün bir yuvarlak elde edinceye kadar hamurları yuvarlayalım. Benmari usulü erittiğimiz çikolataya elmalı muhteşem topları ekleyelim ve ayrı bir kaba serpiştirdiğimiz Hindistan cevizine bulayalım. Çikolataların donarak kendine gelmesini istiyorsanız buzdolabında biraz bekletmeniz yeterli olacaktır.

  Eğer bisküvili topların adetinin daha da arttırmak isterseniz malzemeyi 2 kat olarak eklemeniz yeterli olacaktır. Tarifimizde kullanılan malzemelerle 25 adet bisküvili Top yapılabilir.

  Afiyet Olsun.

  ]]>
  Yulaflı Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/yulafli-biskuvili-pasta.html Mon, 12 Nov 2018 18:13:54 +0000 Yulaflı Bisküvili Pasta, sütlü tatlılar kilosunu kontrol etmek isteyen bütün hanımların ilk tercihi olmaktadır. çünkü şerbetli tatlılara göre çok daha düşük bir kalori oranına sahiptir. Bunun yanında evde kendi ellerinizl Yulaflı Bisküvili Pasta, sütlü tatlılar kilosunu kontrol etmek isteyen bütün hanımların ilk tercihi olmaktadır. çünkü şerbetli tatlılara göre çok daha düşük bir kalori oranına sahiptir. Bunun yanında evde kendi ellerinizle yaptığınız pastalar dışarıdan aldıklarınıza göre çok daha sağlıklıdır. Sizlerde bu muhteşem tarifi hazırlayarak çocuklarınıza ve bütün sevdiklerinize hem lezzetli hem de sağlıklı bir pasta yapabilirsiniz... Kolay gelsin.

  Yulaflı bisküvili pasta malzemeler:
  • 2 paket yulaflı bisküvi
  • Küçük bir kase ılık su
  • 1 çorba kaşığı neskafe
  • 1 çorba kaşığı toz şeker
  • Tarçın
  Muhallebi İçin Malzemeler:
  • 5 su bardağı süt
  • 3.5 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 paket vanilya 
  • 1 paket krem şanti
  Yulaflı Bisküvili Pasta Hazırlanışı:

  Pastamızı yapmaya ilk olarak muhallebisini hazırlayarak başlıyoruz. Bunun için orta büyüklükte bir tencerenin içine 5 su bardağı sütü boşaltalım. Üzerine 1 su bardağı toz şeker, 3 yemek kaşığı un ve 3.5 yemek kaşığı mısır nişastası katılır. hızlı hızlı karıştırarak bütün topakları giderilir. daha sonra ocağın üzerine alınarak kaynayıncaya kadar karıştırmaya devam edilir. muhallebi koyulaşmaya başlayınca vanilya ilave edilir. Bir miktar daha karıştırıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. biraz daha mikser ile çırptıktan sonra yavaş yavaş krem şanti ilave edilir. 5 dakika daha çırptıktan sonra muhallebi hazır hale gelecektir.
  Yulaflı Bisküvili Pasta
  Diğer taraftan bir kase ılık suyun içine neskafe ve geri kalan şeker eklenerek, şeker eriyinceye kadar karıştırılır. Kare şeklindeki bir borcam tepsiye, yulaflı bisküvi sıra halinde dizilir. Hazırlamış olduğumuz neskafeli su ile kaşık üzerine dökülerek bisküviler ıslatılır. Muhallebinin yarısı bisküvilerin üzerine dökükür. Muhallebinin üzerine tekrardan yulaflı bisküvi dizilir. Üzerine geri kalan muhallebi dökülür ve oda sıcaklığında soğumaya bırakılır. Daha sonra buz dolabına kaldırılarak bir kaç saat soğuması beklenir. Buz dolabından çıktıktan sonra üzerine tarçın dökülür. Servis etmeden önce dilerseniz, Hindistan cevizi, fıstık, fındık veya ceviz ile süsleyebilirsiniz.
  Afiyet olsun.
  ]]>
  Bisküvili Krem Şantili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-krem-santili-pasta.html Mon, 12 Nov 2018 19:19:38 +0000 Bisküvili krem şantili pasta, yapımının kolay olmasının yanı sıra çocukların ve yetişkinlerin severek tükettiği hafif bir sütlü tatlı türüdür. Bisküvili Krem Şantili Pasta Ma Bisküvili krem şantili pasta, yapımının kolay olmasının yanı sıra çocukların ve yetişkinlerin severek tükettiği hafif bir sütlü tatlı türüdür. 

  Bisküvili Krem Şantili Pasta Malzemeleri 6 Kişilik
  • 1 Paket sade pötibör bisküvi 
  • 1 paket kakaolu pötibör bisküvi
  • 1 paket kakaolu buding 
  • 2,5 su bardağı süt
  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı süt (krem şanti için)
  Süsleme için; 
  • Damla çikolata
  • Kakao
  • Meyve
  Bisküvili krem şantili pasta yapımı

  Puding Yapımı Tarifi; Orta ateşte yanan ocağımıza 2,5 su bardağı sütü tenceremize koyalım. Hemen arkasından 1 paket kakaolu pudingi boşaltıp beraber kaynatalım. Dibinin tutmaması ve pürüzlerin yok olması için kaynayıncaya kadar bol bol karıştıralım. Kaynadıktan sonra 1-2 dakika daha karıştırıp ocaktan indirelim. 

  Bisküvili Krem Şantili Pasta
  Pasta yapımında isteğe bağlı kare, dikdörtgen veya yuvarlak borcam kalıpları kullanılabilir. Kakaolu pötibör bisküvileri kalıba bir sıra halinde diziyoruz. Sıcak olan pudingi bisküvilerin üzerine ince bir tabaka halinde yavaşça döküyoruz. ikinci sırayı sade bisküvilerle oluşturup pudingi dökerek devam ediyoruz. Bu işlemi sırasıyla en üstte puding kalacak şekilde ve bisküviler bitene kadar tekrarlıyoruz. Dizim işlemini tamamladıktan sonra soğuması için Buzdolabına koyuyoruz. 30 dakika beklemesi yeterli olacaktır. 

  Krem Şantinin Tarifi; Bir su bardağı soğuk süt ile 1 paket krem şantiyi derin bir kapta 3-5 dakika kadar pürüzsüz olana kadar blender yardımıyla çırpın. 

  Soğumuş olan pastayı buzdolabından çıkarıp hazırladığımız krem şantiyi pastanın üzerine bıçak ya da spatula yardımıyla sürüyoruz. Süsleme işlemi için üzerine isteğe bağlı olarak damla çikolata ve meyve konulabilir en üs yüzeye de kakao serpiştirerek pastamızı tekrar dinlenmesi için buzdolabına koyuyoruz. 10-15 beklemesi yeterli olacaktır. Bisküvili krem şantili pastamızı dinlenme işlemi sona erdikten sonra tercihe göre keserek servis yapabiliriz. 

  Afiyet olsun. 
  ]]>
  Bisküvili Kabak Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-kabak-tatlisi.html Tue, 13 Nov 2018 02:09:17 +0000 Bisküvili kabak tatlısı, yine pratik ve kolay bir yapımı olan bir tatlıyla karşı karşıyayız. Üstelik lezzetli, hafif ve besleyici bir tatlıdır. Tatlının oldukça besleyici bir sebzeyle buluşmasına hayran kalacaks Bisküvili kabak tatlısı, yine pratik ve kolay bir yapımı olan bir tatlıyla karşı karşıyayız. Üstelik lezzetli, hafif ve besleyici bir tatlıdır. Tatlının oldukça besleyici bir sebzeyle buluşmasına hayran kalacaksınız. Bal kabağı tatlıların içine çok yakışıyor. Bu tatlının ana malzemesi bisküvi ve bal kabağından oluşuyor. Eğer akşamdan bal kabağını toz şekerin içinde bekletirseniz, tatlınızı hazırlamanız bir saati bulmaz. Bu şekilde konuklarınız için lezzetli bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı tatlı olur mu demeyin. Tatlı ihtiyacınızı bu şekilde giderirseniz, hem sağlığınızı korumuş olur, hem de dengeli beslenebilirsiniz. Şimdi bisküvili kabak tatlısını birlikte yapmaya başlayabiliriz.

  Bisküvili kabak tatlısı için gerekli malzemeler

  • 1 kg bal kabağı
  • 2,5 su bardağı toz şeker
  • 1 paket sade pötibör bisküvi
  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı süt ( krem şanti için )
  • Yeteri kadar fındık içi

  Bisküvili Kabak TatlısıBisküvili kabak tatlısı yapımı

  Bir gün önceden bal kabaklarını ayıklayın. İçindeki çekirdeklerini çıkararak, bunu dilediğiniz şekilde kesin. Daha sonra bir tencerenin içine yerleştirin. Bal kabaklarının üzerine toz şekeri dökün. Tencerenin ağzını örterek, sabaha kadar bu şekilde bekletin. Krem şantiyi de akşamdan hazırlayabilirsiniz. Bir su bardağı soğuk sütle krem şantiyi önce hafif devirde, daha sonra hızlı devirde mikserle birlikte çırpın. İyice koyulaşan krem şantiyi buzdolabına kaldırın. Sabah olduğunda bal kabaklarını koyduğunuz tencereyi ateşin üzerine koyun. Bunu ağır ateşte pişirmeye başlayın. Geceden beri toz şekerin içinde bekleyen kabaklar suyunu iyice salmıştır. Bu nedenle başka su ilave etmenize gerek kalmaz. Bal kabakları iyice yumuşayıncaya kadar pişirilmelidir. Yeterince piştikten sonra bal kabaklarını delikli kepçeyle derin bir kasenin içine alın. Ancak suyunu almamaya dikkat edin. Bunun içine küçük parçalar halinde ufaladığınız pötibör bisküvileri koyun. Fındık içlerinin bir kısmını da ilave edin. Daha sonra altını hafifçe ıslattığınız borcamın içine bal kabaklarını yayın. Bunun üzerine akşamdan hazırladığınız krem şantiyi sürün. Kalan fındık içlerini bisküvili kabak tatlısının üzerine yayın. Fındık içini bol kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha lezzetli olacaktır. Daha sonra tatlınızı kare dilimlere keserek servis tabaklarına alabilirsiniz. Konuklarınız ikram ettiğiniz tatlınızı çok beğenecektir.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili İrmik Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-irmik-tatlisi.html Tue, 13 Nov 2018 21:19:41 +0000 Bisküvili irmik tatlısı, yapımı oldukça kolay ve pratik olan bir sütlü tatlıdır. Yetişkinlerin ve çocukların severek yediği hafif bir sütlü tatlıdır. Sütlü bir muhallebi tatlı olması nedeniyle kalori olan Bisküvili irmik tatlısı, yapımı oldukça kolay ve pratik olan bir sütlü tatlıdır. Yetişkinlerin ve çocukların severek yediği hafif bir sütlü tatlıdır. 
  Sütlü bir muhallebi tatlı olması nedeniyle kalori olanı düşüktür.

  Bisküvili İrmik Tatlısı Malzemeleri (6 kişilik)
  • 5 su bardağı süt
  • 9 yemek kaşığı şeker 
  • 10 yemek kaşığı irmik 
  • 1 paket şekerli vanilya 
  • Yarım paket kakaolu pötibör bisküvi
  Çikolata Sosu İçin 
  • 1 çay bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı şeker 
  • 1 tatlı kaşığı un 
  • 2 tatlı kaşığı kakao 
  Süslemek için 
  • Ceviz, Antep fıtığı, Hindistan cevizi
  Bisküvili İrmik Tatlısının  Yapılışı

  Sütü kaynamak üzere tencereye koyalım. Şeker ve irmiği de koyup orta ateşte dibinin tutmaması ve pürüzlerin yok olması için kaynayıncaya kadar bol bol karıştıralım. Kaynadıktan sonra ocağın altını kısalım ve içine şekerli vanilyayı ilave edelim. 2 -3 dakika karıştırdıktan sonra ocaktan indirelim. Ocaktan indirdikten sonra daha önce suyla ıslattığımız normal kek kalıbına irmikli muhallebiyi dökelim. Daha sonra irmikli muhallebinin üzerine dik olarak sıra sıra bisküvileri dizelim. Dizim işlemi bitikten sonra soğuması için buzdolabına koyuyoruz. 1- 2 saat beklemesi yeterli olacaktır.

  Bisküvili İrmik Tatlısı
  Çikolata Sosunun Yapılışı 

  Tencereye sütü,şekeri,unu ve kakaoyu koyalım. orta ateşte dibinin tutmaması ve pürüzlerin yok olması için kaynayıncaya kadar sık sık karıştıralım. Kaynadıktan sonra ateşin altını kısalım. Kısık ateşte de  1- 2 dakika daha karıştırdıktan sonra ocaktan indirelim.Buzdolabında 1- 2 saat beklettiğimiz irmikli muhallebiyi servis tabağına ters çevirelim.Ters çevirdiğimiz irmikli muhallebinin üzerine ılık çikolata sosunu gezdirerek dökelim. Son olarak da üzerine  ceviz veya Antep fıstığı serpilir. 

  Afiyet Olsun. 
  ]]>
  Bisküvili Kabak Pastası https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-kabak-pastasi.html Tue, 13 Nov 2018 23:48:02 +0000 Bisküvili kabak pastası, özellikle mevsiminde olduğunda bal kabağı ile hazırlanacak oldukça gösterişli bir tatlıdır. Özellikle kremasıyla birlikte bisküvili kabak pastasını çok beğeneceksiniz. Üstelik yapımı Bisküvili kabak pastası, özellikle mevsiminde olduğunda bal kabağı ile hazırlanacak oldukça gösterişli bir tatlıdır. Özellikle kremasıyla birlikte bisküvili kabak pastasını çok beğeneceksiniz. Üstelik yapımı kolay, gerekirse 1-2 gün önceden bile hazırlanabilir. Konuklarınızın geleceği günde hazırlıkları tamamlamak için zorlanmazsınız. Bu tatlıyı bir kez denediğinizde, sıkça yapacağınızı düşünüyoruz. Aynı tatlıyı dilerseniz elmayla da hazırlayabilirsiniz. Sevdiklerinize her zaman sağlıklı tatlıları yapmanızı tavsiye ederiz. Şimdi birlikte bisküvili kabak pastasını hazırlamaya başlayabiliriz.

  Bisküvili kabak pastası için gerekli malzemeler

  • 1 kg bal kabağı
  • 2 paket sade pötibör bisküvi
  • 1 su bardağına yakın toz şeker
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 adet portakal kabuğu rendesi
  • 1 adet kabuk tarçın
  • 1 fiske tuz
  • 1 çay bardağı ince çekilen ceviz içi
  • Bulamak için hindistan cevizi

  Krema malzemeleri

  • 1,5 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı un
  • 2,5 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı tepeleme olmayan nişasta
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı

  Üzeri için

  • Fıstık içi ve bitter çikolata

  Bisküvili kabak pastası yapımı

  Önce bal kabaklarını soyarak, iri parçalar halinde doğrayın. Bunları bir tencerenin içine koyun. Tencereye kabuk tarçını ikiye bölerek ilave edin. İçine 1 çay bardağı su ekleyerek, kabaklar yumuşayıncaya kadar kısık ateşte pişirin. Daha sonra bal kabaklarını ocaktan alarak içindeki fazla suyu süzdürün. Çünkü içindeki suyu almazsanız hem daha fazla bisküvi alır, hem de karışımı zor toparlarsınız. Kabakların içindeki kabuk tarçını da dışarı alabilirsiniz. Bal kabaklarının içine toz şekeri ilave edin. Şimdi el blenderi kullanarak kabakları püre haline getirebilirsiniz. İçine tereyağını ilave ederek, bal kabağı püresinin soğumasını bekleyin. Bu arada sizde pastanın kremasını hazırlayabilirsiniz. Krema malzemelerini bir tencerenin içine koyarak, iyice karıştırın. Bunu orta ateşin üzerinde pişirin. Daha sonra soğuması için kenara alın. Ancak üzerinin kabuk tutmaması için arada bir karıştırmaya özen gösterin.

  Bisküvili Kabak Pastası

  Bal kabağı püresi soğuduktan sonra içine 2 paket pötibör bisküviyi küçük parçalar halinde kırarak ilave edin. Ancak bisküvilere azar azar kabaklara ilave edin. Çünkü bazen fazla katı olabiliyor. Bu nedenle kıvamını siz ayarlamalısınız. Bu karışımı yarım saat kadar dinlendirin. İçinden iri ceviz kadar parçalar koparın. Bu sırada ellerinizi hafif yağlarsanız, malzeme elinize yapışmaz. Biz bisküvili kabak pastasını küçük pasta şeklinde hazırlayacağız. Dilerseniz bunu kek kalıbında şekillendirebilirsiniz. Ancak bizim yaptığımız gibi denemenizi isteriz. Hem yemesi, hem de görselliği mükemmel oluyor. Şimdi kabaklı karışımdan kopardığınız parçaları elinizde yuvarlayın. Bunların ortalarını çukurlaştırın. Daha sonra bunu hindistan cevizine iyice bulayın. Bunları geniş bir servis tabağına yerleştirin. Orta kısımlarına daha önceden pişirdiğiniz kremadan koyun. Bunun üzerine benmari usulü erittiğiniz bitter çikolatayı gezdirebilirsiniz. Biraz da fıstık içi serperseniz mükemmel bisküvili kabak pastası yaratmış olursunuz. Artık pastanızı konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Kakaolu Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-kakaolu-pasta.html Wed, 14 Nov 2018 02:12:06 +0000 Bisküvili kakaolu pasta, zor zamanlarda yapılabilecek en kolay pasta tariflerinden bir tanesidir. Çat kapı misafirinizmi geldi veya kan şekeriniz düştü canınız güzel bir pasta istiyor… O zaman bisküvili kakaolu pasta tarifi Bisküvili kakaolu pasta, zor zamanlarda yapılabilecek en kolay pasta tariflerinden bir tanesidir. Çat kapı misafirinizmi geldi veya kan şekeriniz düştü canınız güzel bir pasta istiyor… O zaman bisküvili kakaolu pasta tarifini denemeye ne dersiniz... Şimdi gelelim bu pastanın hazırlanışına!

  Bisküvili Kakaolu Pasta Malzemeler

  • 30 tane kedi dili bisküvi
  • 200 gr bitter çikolata
  •  Tane yumurta 2 su bardağı pudra şekeri
  • 100 gr eritilmiş margarin veya tereyağı
  • 1 tutam çekilmiş Antep fıstığı
  • 2 yemek kaşığı rom
  • 4 tane yumurta
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 120 ml krema

  Hazırlanışı

  Pataya bitter çikolatayı benmari usulü eritmekle başlayın. Yumurtaları kırın ve sarılarını aklarından ayırıp ayrı bir tabağın içerisine alın. Yumurtanın sarı olan kısımlarının üzerine bir su bardağı pudra şekeri ilavesi yapıp mikserle çırpın. Çırpılan karışımın içerisine eritilmiş olan çikolatayı ilave edin. Ardından eritilmiş tereyağını da ilave edip mikserle tekrar çırpın.

  Bisküvili Kakaolu Pasta

  Akabinde bir su bardağı pudra şekeri bir tencerenin içerisine alın ve üzerine 4 yemek kaşığı suyu ilave edip karıştırarak kısık ateşte eritin. Eridikten sonra içerisine romu ilave edin ve karıştırın. Diğer tarafta bekleyen yumurta aklarına da hazırlanmış olan şurubu ilave edin ve mikserle karıştırın. Önceden hazırlanmış çikolatalı harcı ilave edin ve karıştırın.

  Krema ile sütü başka bir kasenin içerişinse alın ve çırpıcıyla bir güzel çırpın. Karışımı da malzemelerin bulunduğu kasenin içerisine alın. Bisküvileri bir dikdörtgen kek kalıbı veya borcamın içerisine tek sıra olacak şekilde dizin. Bisküvilerin üzerine hazırlanmış karışımından bir miktar döküp spatulayla yayın. Çikolatalı harcın üzerine de tekrar bisküviden dizin. Bisküvilerin üzerine de çikolatalı karışımdan döküp yayın. En üst kısımda çikolatalı harç kalacak şekilde bu işleme devam edebilirsiniz.

  Pasta bisküvi ve çikolatalı karışım ilave edilerek kat kat büyültür ve buzdolabına kaldırılır. Yaklaşık yarım saat kadar bekletilir. Dolabın içerisinden çıkartılıp Antep fıstığıyla süslenir. Bu aşama da eğer Antep fıstığınız yok ise kakao veya Hindistan cevizi ile de süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Piramit Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-piramit-pasta.html Wed, 14 Nov 2018 16:00:22 +0000 Bisküvili Piramit Pasta, Evimizde her an bulunabilecek malzemeler ile hafif ve her damak tadına hitap edebilir. Aynı zamanda şık görüntüsüyle göz dolduran bu tatlının kalorisi de düşüktür.  Bisküvili Piramit Pasta, Evimizde her an bulunabilecek malzemeler ile hafif ve her damak tadına hitap edebilir. Aynı zamanda şık görüntüsüyle göz dolduran bu tatlının kalorisi de düşüktür. 

  Bisküvili Piramit Pasta Malzemeler 6 kişilik
  • 1 Paket Sade Pötibör
  • Yarım su bardağı kakao
  • Yarım su bardağı pudra şekeri
  • Yarım paket margarin
  • 3 adet yumurta
  • 1 paket vanilya
  • fındık veya Antep fıstığı 
  Bisküvili Piramit Pasta
  Sütlü İrmik Tatlısının Yapılışı

  Genişçe bir kaba bir yumurtayı kıralım diğer iki yumurtanın sadece beyazını ekleyerek köpük köpük olana kadar güzelce çırpalım. Üzerine yarım su bardağı kakaoyu ilave edip iyice karıştıralım. Bu karışıma pudra şekerini ilave edip iyice karıştırırken diğer taraftan bir tavada yarım paket margarini eritelim. Eriyen margarini karışımın üzerine dökelim. Topaklanma olmaması için iyice karıştırdıktan sonra üzerine tercihe göre Antep fıstığı ve fındık gibi kavrulmamış kuru yemiş ekleyelim. Harcımıza en son olarak da vanilyayı koyalım. Daha sonra farklı bir kapta bisküvileri 4 parçaya bölelim. Bisküvileri harcın bulunduğu geniş kaba yerleştirip bolca karıştıralım. Bu sırada bisküvileri kırmamaya özen gösterelim. Tüm bisküvilerin tamamen harca bulanmasından sonra karışımımızı alüminyum folyoya uzunlamasına dökelim. Folyonun her iki tarafından kapatarak piramit şeklini verelim. İdeal şekli oluşturduktan sonra folyoyu her tarafından kapatıp dondurucuya atalım. 2 saat sonunda dondurucudan çıkarıp servis edebiliriz. Afiyet olsun
  ]]>
  Bisküvili Elmalı Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-elmali-pasta.html Wed, 14 Nov 2018 16:22:59 +0000 Bisküvili elmalı pasta, Hepimiz zaman zaman tatlı krizlerine mazur kalırız. Bu nedenle olabildiğince çabuk hazırlanan tatlılar ararız. Bisküvili elmalı pasta da bunlardan bir tanesi sadece. Hem yapımı kolay hem d Bisküvili elmalı pasta, Hepimiz zaman zaman tatlı krizlerine mazur kalırız. Bu nedenle olabildiğince çabuk hazırlanan tatlılar ararız. Bisküvili elmalı pasta da bunlardan bir tanesi sadece. Hem yapımı kolay hem de elmalı olduğundan dolayı protein bakımından zengin bir pasta çeşididir.

  Malzemeler 
  • 1 adet elma 
  • 8-10 tane bisküvi 
  • 1 çay kaşığı tarçın 
  • 2 çorba kaşığı dövülmüş ceviz 
  • Pudra şekeri 
  Kek malzemeleri
  • 2 adet yumurta 
  • 1 çay bardağı toz şeker 
  • 2 çorba kaşığı sıvıyağ 
  • Yarım paket kabartma tozu 
  • Yarı paket vanilya 
  • 1.5 su bardağı un 
  Bisküvili Elmalı PastaBisküvili Elmalı Pasta Yapılışı 

  Öncelikle elmaları soyup dilimliyoruz. Daha sonra dikdörtgen  bor camın dibine bisküvileri diziyoruz. Dizdiğimiz bisküvilerin üzerine dilimlediğimiz elmaları diziyoruz. Elmaların üzerine de tarçın ve dövülmüş cevizleri serpiyoruz. Başka bir kapta kek harcını hazırlıyoruz. Önce şeker ve yumurtayı çırpıp içine sıvıyağ, un, vanilya ve kabartma tozu ekleyip tekrar çırpıyoruz. Sonra harcımızı elmaların üzerine koyuyoruz. Her tarafa eşit şekilde dağıtıyoruz. Daha önceden ısıttığımız fırında 175 derecede pişiriyoruz. Kek piştikten sonra üzerine pudra şekerini serpiyoruz ve dilerseniz bardağın ağzıyla yuvarlak şekilde ya da kare şeklinde keserek servis yapabilirsiniz. Pastamız hazır oluyor. 

  Afiyet Olsun. 
  ]]>
  Elmalı Pudingli Bisküvi Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/elmali-pudingli-biskuvi-tatlisi.html Thu, 15 Nov 2018 08:36:41 +0000 Elmalı pudingli bisküvi tatlısı, hoş aroması ve çarçabuk yapılıyor olması ile pek çok kişinin beğendiği tatlılar arasındadır. Elmalı harcın içerisinde bulunan tarçın tatlıya çok güzel bir koku verip iştah açma Elmalı pudingli bisküvi tatlısı, hoş aroması ve çarçabuk yapılıyor olması ile pek çok kişinin beğendiği tatlılar arasındadır. Elmalı harcın içerisinde bulunan tarçın tatlıya çok güzel bir koku verip iştah açmaktadır. Çocuklarınızın da çok seveceği elmalı pudingli tatlı tarifini sizde denemek isterseniz tarifimize bir göz atmanızı öneririz…

  Elmalı Pudingli Bisküvi Tatlısı Malzemeler

  • 4 tane orta boy elma
  • 1 paket petibör bisküvi
  • 2 çorba kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı ceviz içi

  Puding İçin

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 paket vanilya
  • 100 gr margarin veya 50 gr tereyağı

  Hazırlanışı

  Tatlının hazırlanmasına ilk olarak elmalı harçla başlayın. Elmalı harç için öncelikle elmaları temizleyip kabuklarını soyun ve iki parçaya bölün. Ardından rendenin kalın dişli yeri ile elmaları rendeleyin ve bir yanmaz tavanın içerisine alın. Elmaları kısık ateşin üzerinde sulanan kadar pişirin ve suyunu çektikten sonra da içerisine toz şeker ile ceviz ilavesi yapıp karıştırın. Şeker elmaları hafif şekilde sulandıracaktır. Şeker eriyince içerisine tarçın ilavesi yapın ve kaşıkla bir iki karıştırıp ocağın altını kapatın. Elmalı harcı soğuması için bir kenara kaldırın ve bu aşama da pudingi hazırlamaya geçin.

  Elmalı Pudingli Bisküvi Tatlısı

  Puding için derin bir pişirme kabı alın ve içerisine yağ ile vanilya hariç tüm malzemeleri ilave edin. Tel çırpıcıyla karışımı bir güzel karıştırın ve ocağın üzerine alıp kısık ateşte pişirin. Sürekli karıştırarak pişirilmesi puding topaklanması önleyecektir. Eğer puding topaklanma yaparsa mikser ile çırpıp topakları açabilirsiniz. Yağ ile vanilyayı puding piştikten sonra ilave edin ve blendr ile tatlıyı birkaç dakika kadar çırpın.

  Hazır hale gelen pudingi tezgahın üzerine alın ve tatlıya şekilde verme aşamasına geçin. Tatlıyı yapacağınız tepsinin altına bisküvilerden dizin. Bisküvilerin üzerine elmalı harcın yarısını döküp spatula ile yayın. Üzerine pudingin yarısını dökün ve yayın. Pudingin üzerine de tekrar elmalı harcın kalan kısmını dökün. Elmalı harcın üzerine de pudingin kalan kısmını dökün ve spatula ile dikkatli bir şekilde yayın. Tatlının üst kısmında hazırlanmış oılan muhallebi kalacaktır. Arzu ederseniz muhallebinin üzerine de kakao veya fıstık serpiştirebilirsiniz. Şekil verilen tatlıyı buzdolabına kaldırıp birkaç dinlendirin ve dilimleyip sunum yapın. Afiyet olsun]]>
  Bisküvili Pudingli Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-pudingli-pasta.html Fri, 16 Nov 2018 08:35:50 +0000 Bisküvili pudingli pasta, Birçoğumuz çocuklar için faydalı olabilecek tatlılar yapmak isteriz. Hem besleyici hem kolay olan bisküvili pudingli pasta çocukların hayır diyemeyeceği bir pastadır. Yapımı da oldukça Bisküvili pudingli pasta, Birçoğumuz çocuklar için faydalı olabilecek tatlılar yapmak isteriz. Hem besleyici hem kolay olan bisküvili pudingli pasta çocukların hayır diyemeyeceği bir pastadır. Yapımı da oldukça kolay olan bu pasta büyüklerin de oldukça severek yediği pasta çeşitlerindendir.

  Malzemeler 
  • 1 paket bisküvi 
  • 2 paket kakaolu puding 
  • 5 su bardağı süt 
  Üzeri İçin 
  • Çikolata sos 
  • Hindistan cevizi 
  Bisküvili Pudingli Pasta Yapılışı 

  Bisküvili Pudingli Pasta
  Öncelikle 5 su bardağı sütü bir tencereye koyup üzerine de pudingi ekleyip orta ateşte sürekli karıştırarak pişiriyoruz. 2-3 dakika boyunca kaynatıp ocaktan alıyoruz ve ılınması için biraz bekletiyoruz. Sonra kare şeklince bir bor cama bisküvileri diziyoruz. Ilınmış olan pudingi dizdiğimiz bisküvilerin üzerine bir miktar döküp yayıyoruz. Sonra üzerine tekrar bisküvileri diziyoruz. Onların da üzerine pudingi bir miktar döküp eşit şekilde yayıyoruz. Tüm kat işlemlerini aynı şekilde yapıyoruz. En süt kata bisküviler bittikten sonra tüm pudingi döküp yayıyoruz. Daha sonra üzerine hindistan cevizini serpiyoruz. Sonra da çikolata sosundan bir miktar gezdiriyoruz. Süsleme işlemi bittikten sonra buzdolabına koyup 1-2 saat boyunca bekletiyoruz. Daha sonra çıkarıp keserek servis yapıyoruz. Dilerseniz hindistan cevizini ve çikolata sosunu pastayı kestikten sonra üzerine koyabilirsiniz. 

  Afiyet Olsun. 
  ]]>
  Tuzlu Bisküvi https://www.biskuvi.gen.tr/tuzlu-biskuvi.html Fri, 16 Nov 2018 11:09:01 +0000 Tuzlu bisküvi, tuzlu atıştırmalıkları sevenlere cazip gelecektir. Üstelik tarifimizde kullandığımız zerdeçal, mahlep, çörek otu gibi sağlığımıza son derece faydalı olan şifalı besin maddeleri de cabası. Bu b Tuzlu bisküvi, tuzlu atıştırmalıkları sevenlere cazip gelecektir. Üstelik tarifimizde kullandığımız zerdeçal, mahlep, çörek otu gibi sağlığımıza son derece faydalı olan şifalı besin maddeleri de cabası. Bu bisküvileri hazırlayıp, ağzı kapalı kavanozlarda muhafaza ederek uzun süre taze olarak saklayabilirsiniz. Bu çocuklarınızın ara öğünlerinde atıştırmalık, ani gelen konuklarınıza ikramlık olacaktır. Aynı zamanda bisküvilerin nefis aroması da herkesin hoşuna gidecektir. Bazılarımız tatlı atıştırmalıkları sevmeyebilir. Bu tarif onlar içinde ayrı bir yere sahip olacaktır. Bu leziz tariften sevdiklerinizi mahrum etmeyin. Hemen mutfağa girerek, tuzlu bisküvileri hazırlamaya başlayın.

  Tuzlu bisküvi için gerekli malzemeler.

  • 250 gram oda sıcaklığında yumuşamış margarin ya da tereyağı ( 1 paket )
  • 1 çay bardağı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı sirke
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı toz mahlep
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu
  • 1 paket kabartma tozu
  • Yaklaşık 3 su bardağı elenmiş un
  • 1 adet yumurta sarısı

  Tuzlu BisküviTuzlu bisküvi yapımı

  Bisküvileri hazırlamak için bir yoğurma kabı alalım. Bunun içine oda sıcaklığındaki margarini ya da tereyağını koyalım. Bunu bir çatal yardımıyla iyice ezelim. Un haricinde olan diğer malzemeleri yoğurma kabının içine alalım. Yalnız yumurta sarısını bisküvilerin üzerinde kullanacağımızdan, bunu malzemelerin içine koymayalım. Bunun dışında baharatları ve diğer malzemelerin hepsini bir araya koyarak iyice karıştıralım. Daha sonra unu azar azar ilave ederek, kulak memesi yumuşaklığında olan bir hamur elde edinceye kadar yoğuralım. Bu hamuru daha sonra üzerini örterek, kenarda yarım saat kadar dinlendirelim. Dinlenmiş hamuru mutfak tezgahının üzerine alalım. Bunu iki parçaya bölelim. Her bir parçayı merdaneyle açalım. Bu parçalardan değişik kalıplarla bisküviler hazırlayalım. Elinizde şekil kalıbı yoksa bir bardağın ağzıyla yuvarlak şekiller yapabilir, bıçakla kare parçalara ayırabilirsiniz. Nasıl yaparsanız yapın, yerken aynı lezzeti alırsınız. Sadece kalıplarla keserseniz görsellikleri daha iyi olur. Bunları içine yağlı kağıt serdiğiniz ya da yağladığınız bir fırın tepsisine sıralayın. Üzerine ayırdığınız yumurta sarısını sürün. Biraz susam ve çörek otuyla tuzlu bisküvileri renklendirin. Daha sonra fırını 180 dereceye ayarlayarak ısıtın. Tuzlu bisküvileri fırına koyduktan sonra kısa sürede pişecektir. Bu nedenle fazla uzun fırında kalmasınlar. Pişince dışarıya alarak fırın tepsisinde ılınmalarını sağlayın. Daha sonra servis tabaklarına aldığınız tuzlu bisküvileri çayla birlikte konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Havuç Topları https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-havuc-toplari.html Fri, 16 Nov 2018 23:57:47 +0000 Bisküvili Havuç Topları, Her damak tadına hitap eder. Pratik olması ve her an evimizde bulunan malzemeleri nedeniyle ev hanımlarının tercih edeceği bir tatlıdır. Ayrıca misafirlerimize sunulacak göz dolduran bir lez Bisküvili Havuç Topları, Her damak tadına hitap eder. Pratik olması ve her an evimizde bulunan malzemeleri nedeniyle ev hanımlarının tercih edeceği bir tatlıdır. Ayrıca misafirlerimize sunulacak göz dolduran bir lezzettir. 

  Bisküvili Havuç Topları Malzemeleri 6 kişilik 
  • Yarım kilo havuç 
  • 1 Paket petibör bisküvi 
  • Yarım su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı çekilmiş ceviz
  • 1 Paket hindistan cevizi
  • 1 çay kaşığı tarçın 
  Bisküvili Havuç Topları
  Bisküvili Havuç Topları Yapılışı

  Yarım kilo havucu rendeliyoruz. Rendelediğimiz havuçları Orta boy bir tencerenin içerisine alıyoruz. Yarım su bardağı su ve yarım su bardağı şekeri ilave ederek suyunu çekene kadar kaynamaya bırakıyoruz. Geniş bir kaba aldığımız bir paket petibör bisküvinin üzerine bir çay kaşığı tarçını ekleyip bisküvileri mümkün olduğu kadar küçük parçalar haline getiriyoruz. Cevizi ilave edip karıştırdıktan sonra haşlanmış yarım kilo havucu karışımın üzerine döküyoruz. Bisküvi taneleri tümüyle dağılıp ve yumuşayıncaya kadar yoğuruyoruz.  İyice yoğurduktan sonra istediğimiz büyüklükte toplar oluşturuyoruz. Genişçe bir tabağın içine koyduğumuz hindistan cevizinin içinde toplarımızı bulayıp işlemimizi tamamlıyoruz. Buzdolabında 2 saat bekletip yeterli kıvama getirdiğimiz Bisküvili havuç toplarımızı kürdan saplayarak ya da sade bir şekilde servis edebilirsiniz.

  Afiyet Olsun 
  ]]>
  Bisküvili Muhallebi https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-muhallebi.html Sat, 17 Nov 2018 05:49:03 +0000 Bisküvili muhallebi, hepimizin sevdiği bir tatlı çeşididir. Buna bir de bisküviyi ekleyince daha güzel olmaktadır. Yapımı oldukça basit olan bisküvili muhallebi, çok besleyici bir tatlı çeşididir. Her mevsim ve her zaman k Bisküvili muhallebi, hepimizin sevdiği bir tatlı çeşididir. Buna bir de bisküviyi ekleyince daha güzel olmaktadır. Yapımı oldukça basit olan bisküvili muhallebi, çok besleyici bir tatlı çeşididir. Her mevsim ve her zaman kolayca yapılıp yenebilir. Şimdi size tarifini verip nasıl kolay yapıldığını anlatacağım. 

  Malzemeler 
  • 1 litre süt 
  • 1.5 bardak toz şeker 
  • 2 yemek kaşığı nişasta 
  • 2 yemek kaşığı pirinç unu 
  • 1 adet yumurtanın sarısı 
  • 1 paket vanilya 
  • Tabanı İçin
  • 2 paket kakaolu bisküvi 
  • 1.5 bardak süt 
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 2 yemek kaşığı kakao
  Bisküvili Muhallebi
  Bisküvili Muhallebi Yapılışı  

  Öncelikle tabanını hazırlamamız gerekiyor. O yüzden bir tencereye sütü, kakaoyu ve tereyağını koyup eriyene kadar ısıtalım ve ocaktan alıp kenara koyalım. Sonra bir bor camın  içerisine kakaolu bisküvileri elimizle küçük parçalar halinde kırarak  yayalım. Muhallebisini hazırlamak için de tüm malzemeleri tencereye koyup sürekli karıştırarak pişirelim. Pişikten sonra altını kapatıp 5-10 dakika kadar çırpalım. Ilındıktan sonra muhallebiyi bor cama koyduğumuz bisküvilerin üzerine dökelim. İyice yayarak her tarafa eşit şekilde dağılmasını sağlayalım. Daha sonra buzdolabına koyup soğuyana kadar bekletelim. Soğuduktan sonra üzerini istediğiniz gibi süsleyerek servis yapabilirsiniz. 

  Afiyet Olsun. 
  ]]>
  Bisküvili Elmalı Tatlı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-elmali-tatli.html Sun, 18 Nov 2018 05:20:15 +0000 Bisküvili Elmalı Pasta, klasik muhallebi tadından bir adım öteye hem de bu kadar pratik ve kolay malzemeyle. Her damak tadına uygun hafif yeni bir lezzettir. Bisküvili Elmalı Pasta M Bisküvili Elmalı Pasta, klasik muhallebi tadından bir adım öteye hem de bu kadar pratik ve kolay malzemeyle. Her damak tadına uygun hafif yeni bir lezzettir. 

  Bisküvili Elmalı Pasta Malzemeler (8 kişilik)
  • 1 paket sade bisküvi
  • 3-4 adet elma
  • 1 su bardağı kırılmış ceviz
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 su bardağı süt
  Muhallebisi İçi 
  • 100 gram margarin ya da tereyağı
  • 1 su bardağı un 
  • 3/4 su bardağı şeker 
  • 1 litre süt 
  • 1 paket şekerli vanilya 
  Üzeri İçin 
  • Kakao 
  Bisküvili Elmalı Pastanın Yapılışı

  Öncelikle elmalar yıkanır. Yıkandıktan sonra elmalar soyup rendelenir. Rendelenen elmalar küçük bir tencerede 3-4 dakika orta ateşte hafif suyunu bırakana kadar kavrulur. Daha sonra şeker ve tarçın ilave edilir. Yaklaşık 10-12 dakika pişirildikten sonra kırılmış cevizlerde ekleyip karıştırılır (dilerseniz fındık veya badem de kullanabilirsiniz) Ocağı kapatıp soğumaya bırakalım.

  Bisküvili Elmalı Tatlı
  Muhallebisi için süt, un, şeker bir tencereye alınır. Dibinin tutmaması ve pürüzlerin yok olması için kaynayıncaya kadar karıştırılır. Kaynamaya başladıktan sonra yağ ve vanilya eklenerek 1-2  dakika daha kaynatıldıktan sonra ocaktan alınır ve mikserle iyice çırpılır. 1 su bardağı süt orta boy kaseye boşaltılır. Bisküvileri tek tek sütte batırılarak isteğe bağlı kare veya dikdörtgen borcama dizilir. Bir sıra dizdiğimiz bisküvilerin üzerine elmalı harcın yarısı yayılır ve hemen ardından ılık muhallebinin yarısı dökülür. Bir kat daha bisküvi dizilir kalan elmalı harç ve muhallebi dökülür.  İsteğe bağlı olarak üzerine kakao serpilerek soğuması için buzdolabına kaldırılır. 1-2 saat bekledikten sonra tatlınızı servis edebilirsiniz.
   
  Afiyet Olsun
  ]]>
  Bisküvili Elmalı Top https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-elmali-top.html Sun, 18 Nov 2018 22:01:13 +0000 Bisküvili elmalı top, bu tatlıyı sanki birer atıştırmalık yer gibi tüketeceksiniz. Oldukça hafif olduğundan midenizde kesinlikle ağırlık yapmayacak. Kolay sindirilecek bu tatlıyı dilerseniz akşamları bile rahatl Bisküvili elmalı top, bu tatlıyı sanki birer atıştırmalık yer gibi tüketeceksiniz. Oldukça hafif olduğundan midenizde kesinlikle ağırlık yapmayacak. Kolay sindirilecek bu tatlıyı dilerseniz akşamları bile rahatlıkla tüketebilirsiniz. Tatlının içeriğinde elma kullanıldığından, son dere besleyici ve lezzetli oluyor. İçinde kullanacağınız bisküvileri çifte kavrulmuş olanlardan tercih ederseniz, daha lezzetli olacaktır. Çocuklarınıza dışarıdan satın alınan şekerlemeleri, tatlıları yedireceğinize bu sağlıklı elmalı topları hazırlamanızı tavsiye ederiz. Sizlerde onların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunun. Şimdi bisküvili elmalı topları hazırlamaya başlayalım. Malum çay saati de yaklaştı, aperatiflerimiz hazır olmalı.

  Bisküvili elmalı top için gerekli malzemeler

  • 2 paket çifte kavrulmuş pötibör bisküvi ( 200 gramlık paketlerde )
  • 4 adet orta boy elma
  • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 1 su bardağı çekilmiş ceviz içi ya da fındık içi
  • 1 çay bardağı pudra şekeri ( elmalar mayhoşsa bu ölçü yeterli gelir, tatlı elmaysa pudra şekerini biraz azaltabilirsiniz )
  • Üzeri için hazır çikolata sosu
  • Süsleme için şekerleme ve hindistan cevizi

  Bisküvili Elmalı TopBisküvili elmalı top yapımı

  Önce yoğurma kabını hazırlayalım. Elmaları suyun altında yıkayalım ve kabuklarını soyalım. Bunları yoğurma kabının içine rendeleyelim. Pötibör bisküvileri içine kıralım. Arzu ederseniz bisküvileri robotta çekin. Elma rendesiyle birlikte bisküvileri yoğurun. Bu sırada içine çekilmiş ceviz içi ya da fındık içini ve toz tarçını ilave edin. Yanınıza bir kase su alın. Bunun içine parmaklarınızı batırarak yoğurdunuz hamurdan parçalar alın. Bunları küçük toplar şeklinde yuvarlayın. Bunları geniş bir servis tabağına yerleştirin. Bu arada hazır çikolata sosunu üzerindeki tarife göre pişirin. Kenara alarak soğuması için bekletin. Daha sonra bisküvili elma toplarının üzerine kaşıkla çikolata sosu gezdirin. Üzerlerine hindistan cevizi serpin, biraz da şekerleme gezdirin. Hazırladığınız elmalı topları buzdolabında kısa süre dinlendirerek servis için hazırlayın. Konuklarınız özellikle çocuklar hazırladığınız bisküvili elmalı topları çok beğenecekler. Dilerseniz bu tatlıları daha önceden hazırlayabilirsiniz. Buzdolabında 1-2 gün rahatlıkla bekleyebilir. Akşam gelen konuklarınıza aperatif olarak ikram edebileceğiniz, çayla birlikte sunabileceğiniz, çocuklarınızı sevindirebileceğiniz bu tatlıları sizlerde hazırlamayı seveceksiniz.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Pudingli Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/pudingli-biskuvili-pasta.html Mon, 19 Nov 2018 03:27:54 +0000 Pudingli bisküvili pasta, en kolay ve en çabuk pastalardan bir tanesidir. Ortalama olarak 25 dakikada yapacağınız bu pasta, sizin tatlı ihtiyacınızı giderecektir. Sizler de eğer bisküvili pastalardan vazgeçemiyorsanız, kakao sosu Pudingli bisküvili pasta, en kolay ve en çabuk pastalardan bir tanesidir. Ortalama olarak 25 dakikada yapacağınız bu pasta, sizin tatlı ihtiyacınızı giderecektir. Sizler de eğer bisküvili pastalardan vazgeçemiyorsanız, kakao sosu yerine mutlaka puding kullanmalısınız. Pudinglerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Hatta muzlu puding ile kakaolu pudingi karıştırdığınız zaman ortaya daha lezzetli bir pasta çıkacaktır. Kakao soslu bisküvili pastayla hemen hemen aynı kaloridedir. Sadece kakaolu bisküvili pastanın yapımı daha uzun sürüyor. Sizler de kısıtlı zaman içerisinde çok özel ve güzel bir pasta yapabilmek istiyorsanız, mutlaka pudingli bisküvili pastayı yapmalısınız. Petibör bisküvi kullanılmaktadır. Pastayı yaptıktan sonra, daha lezzetli olabilmesi için mutlaka sizinde buzdolabında en az 3 saat bekletmeniz gerekiyor. Sıcak olarak servis edilmediğinden, mutlaka buzdolabında soğuması beklenerek servis edilmelidir. Ayrıca pasta dilimlerini çok büyük kesmemelisiniz. Pudingli bisküvili pasta sizin istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. En çok yapılan cam bir kabın içerisine yapılmaktadır. Ama pramit bisküvili pasta da pudingle yapılmaktadır. Petibör bisküvilerini kırıp da yapacağınız gibi bütün olarak da kullanabilirsiniz. Kakaolu petibör bisküvi ve sade petibör bisküviyi aynı anda kullanabilirsiniz. Pastanızın üzerini süslemek için, eritilmiş beyaz çikolata, krem şanti, Hindistan cevizi, dövülmüş Antep fıstğı, Dövülmüş fındık içi ya da dövülmüş ceviz içi de kullanabilirsiniz. Pastanızın içerisine, dövülmüş fındık ya da dövülmüş ceviz içi koyduğunuz zaman daha değişitk olacaktır.

  Pudingli bisküvili pasta yapımı için malzemeler:
  • 1 paket çikolatı puding
  • 1 paket muzlu puding
  • 2 paket petibör sade bisküvi
  • 1 adet petibör kakaolu bisküvi
  • 1.5 litre süt
  • Beyaz çikolata
  • 1 kase dövülmüş fındık ya da ceviz içi
  • 1 kase süt

  Pudingli bisküvili pasta yapımı:

  Sütün dibi tutmaması için tencerenize sütü boşaltmadan önce mutlaka tencerenizi yıkayınız. 1.5 litre sütümüzü tenceremize koyuyoruz. Orta ateşte pişerken, çikolatalı pudingi ve muzlu pudingi üzerine ekliyoruz. Pudingimiz dibi tutmaması için sürekli olarak karıştırmamız gerekmektedir. Kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. Kaynadığında 3 dakika kadar karıştırmadan ocakta tutuyouz ve ocağın altını kapatıyoruz. Pudingimizden 1 kaşık alarak cam kabımızın dibine sürtüp, 1 kase süte batırdığımız bisküvilerimizi cam kabımıza sırayla diziyoruz. Süte bisküvileri batırmazsak yumuşak olmayacaktır. Bisküvilerimizin üzerine puding sürüyoruz. Tekrar bisküvileri süte batırıp aynı işlemi uyuluyoruz. Bir sıra sade petibör bisküvi, 1 sıra kakaolu petibör bisküvi kullanmanız gerekmektdir. 3 kat bisküvi olunca arasına dövülmüş fındık içi ya da ceviz içi döküyoruz. Üzerine tekrar bisküvileri ve pudingi dökerek cam kabın hizasında olunca geri kalan bütün pudingi pastamızın üzerine döküyouz.
  Pudingli Bisküvili Pasta

  Ayrı bir tencerenin içerisine su koyuyoruz ve kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra tencerenin içerisine girecek olan bir kabın içerisine beyaz çikolatalarımızı kırıp eritiyoruz. Eriyen beyaz çikolataları pastamızın üzerine ince çizgiler halinde döküyoruz. İsteğe bağlı olarak çikolata kullanmak istemiyorsanız, hindistan cevizi ya da Antep fıstığı da kullanabilirsiniz. Dövülmüş fındık ya da ceviz içini pastamızın içerisine koyduğumuz için üzerine koyamayınız. Pastamız soğuk servis edildiği için, mutlaka servis edilmeden önce en az 3 saat buzdolabında bekleterek servis edin. Daha güzel bir pasta olabilmesi için bir gece buzdolabında bekletmenizde fayda olacaktır.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Tatlı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-tatli.html Tue, 20 Nov 2018 01:19:42 +0000 Bisküvili tatlı vakit sıkıntısı çekenler ya da canı hafif bir tatlı isteyenlerin vazgeçemedikleri tatlıların başında eglmektedir. Evinizde bulunan malzemeler ile hemen yapacağınız, aniden gelen misafirlerinize ikram edeceğini Bisküvili tatlı vakit sıkıntısı çekenler ya da canı hafif bir tatlı isteyenlerin vazgeçemedikleri tatlıların başında eglmektedir. Evinizde bulunan malzemeler ile hemen yapacağınız, aniden gelen misafirlerinize ikram edeceğiniz, çocuklarınızın çok seveceği bir pastadır. Meyveli yapılacağı gibi, evinizde hazırlayacağınız çikolata sosu ile yapılabilir ya da puding ile çok kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Yapımı zahmetsiz olduğundan en fazla 45 dakikada yapabilrisiniz. Evinizde sadece süt, puding ve petibör bisküvi olması sizin de bu pastayı kolayca yapacaksınız. Meyveli istiyorsanız, bisküvili tatlılar içerisinde en çok muzlu ve çilekli bisküvili tatlılar yapılmaktadır. Yalancı tavuk göğsü yaparken bisküvi kullanırsanız daha güzel bir tadı olacaktır. Şeker kullanmak istemiyorsanız mutlaka tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Eğer kremşanti kullanacaksanız kaymak tadında olan kremşantiyi tercih etmelisiniz.

  Bisküvili tatlı malzemeler:
  • 1 paket sade petibör bisküvi
  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1.5 litre süt
  • 2 tane muz (isterseniz 10 tane çilek kullanabilirsiniz)
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 çorba kaşığı tereyağı (margarinde olabilir)
  • 1 su bardağı toz şeker

  Üzerine sürülecek sos için:

  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • 3 yemek kaşığı şeker
  • 1.5 su bardağı süt
  • Beyaz çikolata ( hindistan cevizi, dövülmüş antep fıstığı ya da krem şanti de olabilir)

  Bisküvili tatlının yapılışı:

  Bir tencere içerisine tereyağı konularak eritilir. Üzerine un eklenir. ve rengi değişinceye kadar kavrulur. 1.5 litre sütü yavaşça ekleyiniz. Eğer sütü birden bire eklerseniz unun topaklanmasına neden olacaktır. üzerine 3 yemek kaşığı kakao konularak karıştırılır. En son 1 su bardağı toz şekeri de ekleyiniz. Hafif koyu bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam ediniz.

  Tezgahın üzerine streç film 2 kat olacak şeklinde seriniz.Kakaolu petibör bisküvilerimizi 3 tane enine 6 tanede boyuna olacak şekilde diziyoruz. Eğer bisküvilerimizi süte batırıp ıslatırsak, daha yumuşak olacaktır. Üzerine yaptığımız kakaoyu sürüyoruz. Tekrar sade bisküvilerimizi bir sağa bir sola gelecek şekilde koyuyoruz. Muzu ortasına koyacağımız için orta kısmı boş bırakıyoruz.
  Bisküvili Tatlı

  Kabuklarını soyup doğradığımız muzları orta sıraya koyuyoruz. Sağ ve soldaki bisküvilerin üzerine bisküvileri diziyoruz. Muzun hizasına geldikten sonra 2 sıra daha koyuyoruz. Bisküvilerin üzerine kakao sosunu sürmeyi ihmal etmiyoruz. Sağ ve sol streç filmden tutuyoruz ve üçgen şekline getiriyoruz. Elimizle biraz bastırmamız gerekiyor. Aksi takdirde dağılabilir.

  Pastamızın daha lezzetli olabilmesi için streç filme sarılı bir şekilde buzdolabında bir gün bekletiyoruz.

  Buzdolabından çıkarmadan önce üzerine sürülecek olan sosu hazırlıyoruz. Bir kabın içerisine tereyağını ve unu  ekleyip kavuruyoruz. üzerine 1.5 su bardağı sütü ekliyoruz. 1 yemek kaşığı kakaoyu da ekleyip karıştırıyoruz. En son 3 yemek kaşığı toz şekeri koyuyoruz. Süt kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. Buzdolabındaki pastamızı çıkarıyoruz. Çok dikkatlice streç filmi çıkarıyıp üzerine sosunu sürüyoruz. 

  İsteğe göre üzerine beyaz çikolatayı eritip sürebilir ya da hindistan cevizi de koyabilirsiniz.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Prenses Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-prenses-tatlisi.html Wed, 21 Nov 2018 00:59:40 +0000 Bisküvili Prenses Tatlısı, Misafirlerimize sunabileceğimiz alternatif lezzetler arasındadır. Pratik tariflerden olmasının yanı sıra hafif bir sütlü tatlı türüdür. Bisküvili Bisküvili Prenses Tatlısı, Misafirlerimize sunabileceğimiz alternatif lezzetler arasındadır. Pratik tariflerden olmasının yanı sıra hafif bir sütlü tatlı türüdür. 

  Bisküvili Prenses Tatlısı Malzemeleri 8 Kişilik

  Alt katın malzemeleri; 
  • 5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı şeker 
  • 1 su bardağı un 
  • 1 paket kakaolu bisküvi 
  • 1 paket margarin 
  Üst katın malzemeleri;
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı su 
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı un
  • 1 Yumurta sarısı
  Bisküvili Prenses TatlısıBisküvili Prenses Tatlısının Yapılışı

  Bir paket margarin tencereye koyup eritelim üzerine bir su bardağı unu ilave edip iyice kavuralım. Ardından sırasıyla bir su bardağı süt ve şekeri ekleyelim. Kaynayıncaya bolca karıştıralım. Puding kıvamına geldiğinde ocaktan alıp topaklanma olmaması için mikserle 10-15 dakika daha çırpalım. Hazırladığım muhallebi soğumadan genişçe bir borcama sütle ıslatılmış bisküviler dizelim. Üzerine hazırladığımız muhallebiyi ekleyelim. İkinci kat için Tencereye bir su bardağı sütü ve suyu ilave edelim. Karıştırarak unu ve şekeri yavaş yavaş ekleyelim. En son yumurta sarısını tenceremize koyarak kaynayıncaya kadar bolca karıştırmayı sürdürüyoruz. Kaynadıktan sonra yine mikserle 10-15 dakika  pürüzsüz bir görünüm elde edene kadar çırpıyoruz. İkinci kat bisküvileri biraz soğumuş olan muhallebinin üstüne diziyoruz. En üste hazırladığımız ikinci kat karışımı döküyoruz. Buzdolabında 2 saat soğumaya bırakırız. Buzdolabından çıkardığımız bisküvili prenses tatlımızı üzerine kakao, meyve ya da kuru yemiş ile süsleyerek servis edebiliriz. 

  Afiyet Olsun.
  ]]>
  Bisküvili Muzlu Rulo Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-muzlu-rulo-pasta.html Wed, 21 Nov 2018 15:08:04 +0000 Bisküvili muzlu rulo pastanın; yapımı oldukça kolay ve aynı zamanda yapımı oldukça pratiktir. Rengarenk bir sunuma sahip olan bisküvili muzlu rulo pastayı sevdiklerinize, misafirlerinize ve ailenize evinizde kolay ve rahat bir şeki Bisküvili muzlu rulo pastanın; yapımı oldukça kolay ve aynı zamanda yapımı oldukça pratiktir. Rengarenk bir sunuma sahip olan bisküvili muzlu rulo pastayı sevdiklerinize, misafirlerinize ve ailenize evinizde kolay ve rahat bir şekilde yapabilir, sizden sürekli istenecek ve sevdikleriniz mutlu edecek pasta tarifleri arasında ilk sıraya koyabilirsiniz. Hem sizin hem de sevdiklerinizin tadı damağında kalınacak olan bu tarifi kadınlar kabul günlerinde servis etmek için, özel günleriniz de ya da çayın yanında servis etmek için rahatlıkla yapabilirsiniz. 

  Bisküvili Muzlu Rulo Pasta Malzemeler:
  • 1 su bardağı süt ( oda sıcaklığında ya da ılıtılmış )
  • 2 çorba kaşığı kakao
  • 125 gram eritilmiş tereyağ ya da margarin ( ılık olacak )
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 2 paket kakaolu ya da normal petibör bisküvi
  Bisküvili Rulo Pasta Arası için;
  • 2 paket krem şanti
  • 2 su bardağı süt ( soğuk olacak )
  • 2 tane muz
  • İsteğe göre 1 çorba kaşığı bal
  Bisküvili Muzlu Rulo PastaBisküvili Muzlu Rulo Pasta Yapılışı:

  İlk olarak derin bir kabın içerisine 2 paket krem şantiyi ve soğuk sütü koyarak karıştırıyoruz. Eğer istenirse krem şanti yapılacak olan derin kasenin içerisine 1 çorba kaşığı bal konulabilir. Krem şantiyi güzel bir şekilde karıştırıyoruz ve daha sonra soğuması için buzdolabına koyuyoruz. Krem şanti buzdolabında soğumaya bırakıldıktan sonra pastayı yapmaya başlıyoruz. Yine derin bir kabın içerisine oda sıcaklığında bulunan 1 su bardağı süt, 2 çorba kaşığı kakao ve 1 çay bardağı toz şekeri koyarak güzel bir şekilde iyice karıştırıyoruz. Daha sonra derin kabın içerisine 125 gram eritilmiş margarin ya da tereyağı koyarak karıştırmaya devam ediyoruz. Hazırladığımız karışımı bir kenara koyuyoruz ve kakaolu ya da tercihe göre normal bisküviyi rondo yardımıyla iyice parçalıyoruz. Daha sonra bir kenarda beklettiğimiz kakaolu karışımın içerisine mikser yardımı ile parçalara ayırdığımız bisküvileri koyarak  ilk olarak karıştırıyoruz ve daha sonra el yardımı ile bir müddet yoğuruyoruz. Yoğurduğumuz karışımı bir kenara koyarak streç film alıyoruz ve masanın üzerine iki kat ve yan yana olacak şekilde seriyoruz ve hazırlamış olduğumuz ve yoğurduğumuz bisküvi harcını koyarak elleri hafif ıslatıyoruz. Daha sonra bisküvi harcı 1.5 santim kalınlığında dikdörtgen şeklini alana kadar düzeltiyoruz. Daha sonra buzdolabında beklettiğimiz krem şantiyi buzdolabından çıkararak dikdörtgen şekline getirdiğimiz bisküvi harcının üzerine güzel bir şekilde yayıyoruz. Yine daha sonra 2 adet muzun kabuklarını soyarak krem şanti döktüğümüz bisküvi harcının üzerine yerleştiriyoruz ve streç folyonun kenarlarından tutarak muzların üzerini kapatıyoruz ve dikkatli bir şekilde rulo yapıyoruz. Hazırladığımız rulo pastayı buzdolabında en az 2 saat boyunca dinlendiriyoruz ve daha sonra servis için çıkarıyoruz. 

  Afiyet Olsun..
  ]]>
  Bisküvili Kolay Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-kolay-pasta.html Thu, 22 Nov 2018 10:55:29 +0000 Bisküvili kolay pasta, evde sevdiklerinize, ailenize ve misafirlerinize kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kadınlar kabul günlerinde, akşam yemeklerden sonra çayın yanında servis etmek için ya da özel günlerinizde bu tarifi Bisküvili kolay pasta, evde sevdiklerinize, ailenize ve misafirlerinize kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Kadınlar kabul günlerinde, akşam yemeklerden sonra çayın yanında servis etmek için ya da özel günlerinizde bu tarifi kolay ve güzel bir şekilde yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Yapacağınız bu tarifi hem siz hem de sevdikleriniz oldukça beğenecek ve bundan dolayı da sürekli yapmanızı isteyecekleri pasta tarifleri arasında yer alacaktır. 

  Bisküvili Kolay Pasta Malzemeler:
  • 1 paket sade bisküvi 
  • 2 çorba kaşığı kakao
  • Yarım paket margarin ya da tereyağ ( yaklaşık olarak 125 gram ve erimiş olacak )
  • 2 çay bardağı süt
  Pasta Muhallebisi için;
  • 1 litre süt
  • 2 çorba kaşığı mısır nişastası
  • 2 çorba kaşığı pirinç unu
  • 1 tane yumurtanın sarısı
  • 7 çorba kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı vanilya
  • Yarım paketten biraz az tereyağ ya da margarin
  En Üst Kat için;
  • Kakao
  Süslemek için;
  • Hindistan cevizi
  Bisküvili Kolay Pasta Yapılışı:

  İlk olarak derin bir kabın içerisine 1 paket petibör bisküviyi el yardımı ile küçük parçalar haline getiriyoruz  ve daha sonra yine el yardımı ile un haline getirmeye çalışıyoruz. El yardımı ile un haline getirdiğimiz petibör bisküvilerin üzerine 2 çorba kaşığı kakao ile birlikte yarım paket erimiş tereyağ ya da margarini ekliyoruz. Derin kabın içerisine 2 çay bardağı sütü yavaş yavaş dökerek derin kabın içerisinde bulunan malzemeleri güzel bir şekilde karıştırıyoruz. Derin kabın içerisinde bulunan karışımı dikdörtgen bir borcamın içerisine dökerek kaşık yardımı ile bastırarak güzel ve iyi bir şekilde yayıyoruz.
  Bisküvili Kolay Pasta
  Dikdörtgen borcamın içine döktüğümüz malzemeleri bir kenara koyarak  pastanın muhallebisini yapmaya başlıyoruz. Muhallebi yapmak için ilk olarak orta boy tencerenin içerisine 1 litre süt, 2 çorba kaşığı mısır nişastası, 2 çorba kaşığı pirinç unu ve yarım paketten az margarin ya da tereyağı da ekleyerek kısık ateşte karıştırıyoruz. Daha sonra orta boy tencerenin içerisine 1 tane yumurta sarısı, 7 çorba kaşığı toz şeker, ve 1 tatlı kaşığı vanilyayı da ekleyerek kısık ateşte karıştırmaya devam ediyoruz. Hazırlamaya çalıştığımız muhallebi koyu bir kıvam alana kadar pişiriyoruz. Daha sonra ocağın altını kapatarak karıştırmaya devam ediyoruz. Muhallebi sıcakken dikdörtgen borcamın üzerinde bulunan bisküvili karışımın üzerine düzgün bir şekilde yayıyoruz. Daha sonra ise muhallebinin soğumasına izin vermeden üzerine kakaoyu serpiştiriyoruz. Daha sonra eğer istenirse en üst kısıma hindistan cevizi serpiştirilebilir. Pasta soğuduktan sonra servis edilebilir. Afiyet Olsun.. 
  ]]>
  Pudingli Bisküvi Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/pudingli-biskuvi-tatlisi.html Fri, 23 Nov 2018 06:50:24 +0000 Pudingli bisküvi tatlısı; yeni tarif denemek yerine eski tarifi denek istiyorsanız bu tarif tam da size göre. Kadınların kabul günlerinde en sık yaptıkları ve en kolay hazırlanarak harika bir lezzet olan bu lezzet oldukça sevilen Pudingli bisküvi tatlısı; yeni tarif denemek yerine eski tarifi denek istiyorsanız bu tarif tam da size göre. Kadınların kabul günlerinde en sık yaptıkları ve en kolay hazırlanarak harika bir lezzet olan bu lezzet oldukça sevilen bir tariftir. Çikolata seven kişiler için kolay bir şekilde evde hazırlanan bu tarif hem sizi hemde sevdiklerinizi oldukça mutlu edecektir. Kadınlar kabul günlerinde, çayın yanında servis etmek için ve özel günlerde yapabileceğiniz bu tarifin tadına bakan kişileri sizden bu tarifi sürekli yapmanızı isteyecek ve oldukça beğeneceklerdir. 

  Pudingli Bisküvi Tatlısı Malzemeler:
  • 1 paket normal petibör bisküvi
  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 2 paket kakaolu puding
  • 5 su bardağı süt ( oda sıcaklığında )
  • Hindistan cevizi 
  Pudingli Bisküvi TatlısıPudingli Bisküvi Tatlısı Yapılışı:

  İlk olarak orta boy bir tencerenin içerisine 5 su bardağı oda sıcaklığında bulunan sütü ve 2 paket kakaolu pudingi dökerek orta ateşte güzel bir şekilde karıştırarak kaynatıyoruz. Orta boy tencerenin içinde bulunan puding kaynamaya başlayınca ocağın altını orta ateşten kısık ateşe alarak karıştırmaya yaklaşık olarak 5 ya da 10 dakika daha devam ediyoruz. Yaklaşık olarak 5 ya da 10 dakika kısık ateşte karıştırmaya devam ettiğimiz pudingi ocaktan alarak ara ara kabuk tutmaması için karıştırıyoruz ve bir müddet ılıması için bir kenarda bekletiyoruz. Dikdörtgen bir borcamın içerisine ilk olarak 1 paket normal betibör bisküviyi diziyoruz. Daha sonra ılıması için bir kenarda beklettiğimiz pudingten biraz döküyoruz ve güzel bir şekilde bisküvilerin üzeri örtülecek şekilde yayıyoruz. Daha sonra 1 paket kakaolu betibör bisküviyi dikdörtgen borcamın içerisine diziyoruz ve yine üzerine kakaolu puding döküyoruz. Bisküvilerin üzeri iyice kapanacak şekilde pudingi yayıyoruz. Daha sonra normal betibör bisküviyi koyuyoruz ve üzerine tekrar puding koyarak yayıyoruz. Son olarak kakaolu betibör bisküviden kalan bisküvileri koyarak tencere kalan kakaolu pudingin tamamını boşaltıyoruz ve bisküvilerin üzeri tam kapanana kadar güzel bir şekilde kakaolu pudingi yayıyoruz. Daha sonra hazırladığımız pudingli bisküvi tatlısını buzdolabına koyarak yaklaşık 1 saat kadar dinlemesi için bekletiyoruz. 1 saat sonra servis için buzdolabından çıkardığımız bisküvili puding tatlısının üzerine hindistan cevizi serpiştiriyoruz. Tatlı servis için hazırdır.

  Afiyet Olsun.
  ]]>
  Burçak Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/burcak-biskuvili-pasta.html Fri, 23 Nov 2018 13:32:39 +0000 Burçak bisküvili pasta yapımı en fazla 30 dakikanızı alacaktır. Evinize aniden bir misafir geldiğinde ya da canınız tatlı istediği zaman kolay olduğu kadar ekonomik olan bu pastayı yapacaksınız. Normal petibör bisküvi ile yap Burçak bisküvili pasta yapımı en fazla 30 dakikanızı alacaktır. Evinize aniden bir misafir geldiğinde ya da canınız tatlı istediği zaman kolay olduğu kadar ekonomik olan bu pastayı yapacaksınız. Normal petibör bisküvi ile yapılırken, Burçak bisküvisi ile yapılan pastaların tadı daha lezzetli olmaktadır. Bu pastayı ister puding ile ister kendiniz hazırlayacağınız kakaoyla kolayca yapacaksınız. Tek yapmanız gereken evinizde burçak bisküvisi ve gerekli malzemelerin olmasıdır. Böylece sizler de çok kısa bir sürede pastanızı yapacaksınız. Burçak bisküvi pastası süt ile yapıldığı için, besin değerleri yüksektir. Kalori olarak diğer pastalara göre daha düşük, tadı da diğer pastalara göre daha nefistir. Çocukların çok sevdiği bu pastayı yaptığınız zaman en az 3 saat buzdolabında dinlendirmeniz gerekiyor.

  Burçak bisküvili pasta malzemeleri:
  • 2 paket burçak bisküvi
  • 1 paket muzku puding
  • 1 paket çikolatalı puding
  • 1.5 litre süt
  • Üzeri için Hindistan cevizi
  • İçi için dövülmüş fındık ya da dövülmüş fındık

  Burçak Bisküvili PastaBurçak bisküvili pasta yapımı:

  Bir tencere içerisine koyacağınız 1.5 litre sütün içerisine ilk önce 1 paket muzlu puding ardından 1 paket çikolatalı puding konulması gerekmektedir. Puding hafif katılaşıncaya kadar karıştırınız. Fokurdamaya başlayınca üç dakika daha kaynatıp ocağın altını kapatınız. Borcam ya da cam bir kabın içerisine biraz puding dökerek üzerine burçak bisküvileri koyunuz. Eğer burçak bisküvileri süte batırırsanız daha yumuşak olacaktır. 2 ya da üç sıra koyduktan sonra üzerine dövülmüş fındık içi ya da ceviz içi koyuyoruz Tekrar burçak bisküvileri koyup bu işlemleri tekrar edin. Kabımızın hizasına geldiği zaman kalan bütün pudingi döküyoruz. Üzerine istediğiniz süsü verebilirsiniz. İster hindistan cevizi ister dövülmüş antep fıstığı koyabilirsiniz. Buzdolabında en az 3 saat bekletiniz. Daha lezzetli olmasını istiyorsanız, birgün buzdolabında bekletiniz. Buzdolabında iyice soğuduktan sonra çıkarıp kare şeklinde kesiyoruz. Bu pasta soğuk servis edilmesi gerekmektedir.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Havuç Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-havuc-tatlisi.html Fri, 23 Nov 2018 19:52:31 +0000 Bisküvili havuç tatlısı, farklı tatlılar yapmak ve farklı lezzetler tatmak ve sevdiklerinize tattırmak istiyorsanız bu tarif tam da size göre. Sevdiklerinize, misafirlerinize ve ailenize rahatlıkla ve evde kolay bir şekilde yapabil Bisküvili havuç tatlısı, farklı tatlılar yapmak ve farklı lezzetler tatmak ve sevdiklerinize tattırmak istiyorsanız bu tarif tam da size göre. Sevdiklerinize, misafirlerinize ve ailenize rahatlıkla ve evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu tarifi hem siz hemde sevdikleriniz oldukça beğenecek ve sürekli yapmanızı isteyeceklerdir. Kadınlar kabul günlerinde, misafirlerinize, akşamları yemeklerden sonra çayın yanında servis etmek için ve özel günlerinizde servis edilmek için rahat bir şekilde yapılabilir.

  Bisküvili Havuç Tatlısı Malzemeler:
  • 1 kilo havuç
  • 4 su bardağı ılık su
  • 2 su bardağı toz şeker
  • 4 çorba kaşığı nişasta ( tepeleme olacak )
  • 2 paket vanilya
  • 1 limon kabuğu rendesi
  • 1 tane limon suyu
  • 1 paket petibör bisküvi
  Bisküvili Havuç TatlısıBisküvili Havuç Tatlısı Yapılışı:

  İlk olarak 1 kilo havucu güzel bir şekilde yıkıyoruz ve ardından havuçları soyacak yardımı ile soyuyoruz. Soyacak yardımı ile soyduğumuz 1 kilo havucu orta boy tencerenin içerisine 4 su bardağı ılık su ile orta ateşte haşlıyoruz. Orta ateşte haşlanan 1 kilo havuçları rondodan geçirerek püre haline getiriyoruz. Püre haline getirdiğimiz havuçları bir kenara koyuyoruz. Havuçları haşladığımız orta boy tencerenin içinde bulunan su 4 su bardağından az ise 4 su bardağı su olacak şekilde yeniden ayarlıyoruz ve orta boy tencerenin içerisine 2 su bardağı toz şeker, 4 çorba kaşığı nişasta, 2 paket vanilyayı koyarak karıştırıyoruz. 1 adet limonun kabuklarını rende yardımı ile rendeliyoruz ve kabukları rendelenen  limonun suyunu da sıkarak orta boy tencerenin içerisine koyuyoruz. Orta boy tencerenin içinde bulunan malzemeler muhallebi kıvamına gelene kadar orta ateşte pişiriyoruz. Muhallebi kıvamına gelen karışımın içerisine rondodan geçirdiğimiz ve bir kenara bıraktığımız havuç püresini de ekleyerek bir müddet daha kaynatıyoruz ve daha sonra ocaktan alarak bir kenarda ılıması için bekletiyoruz. Daha sonra orta boy bir borcamı su ile ıslatıyoruz ve 1 paket petibör bisküviyi açarak tek kat şeklinde diziyoruz. Üzerine ılıması için bir kenarda bıraktığımız havuçlu muhallebiden dökerek güzel bir şekilde yayıyoruz. Bu şekilde istenildiği kadar kat yapılabilir. Kişinin isteğine göre değişmektedir. Son olarak ise istenirse eğer hindistan cevizi ile süsleyebilirsiniz. Afiyet Olsun..
  ]]>
  Bisküvili Kek https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-kek.html Sat, 24 Nov 2018 11:25:23 +0000 Bisküvili kek, çocukların daha çok severek yedikleri bir kektir. Kalori olarak yüksek olduğundan aşırı tüketmemeniz gerekiyor. Bisküvili kek yapmak istiyorsanız mutlaka cam dikdörtgen bir kabın içerisinde yaparsanız daha kolay Bisküvili kek, çocukların daha çok severek yedikleri bir kektir. Kalori olarak yüksek olduğundan aşırı tüketmemeniz gerekiyor. Bisküvili kek yapmak istiyorsanız mutlaka cam dikdörtgen bir kabın içerisinde yaparsanız daha kolay olacaktır.

  Kek yapacağınız malzemeler:
  • 5 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1.5 su bardağı süt
  • 1 su bardağı zeytinyağı (sıvı yağ kullanabilirsiniz)
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 3 su bardağı elenmiş un

  Bisküvili kek kreması için:

  • 1 paket çikolatalı puding ( puding üzerinde yazılan süt miktarından fazla kullanılacak. 3 su bardağı süt kullanılmalı)
  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 1 paket kakaolu krem şanti ( sadece 1 su bardağı süt ile çırpılacaktır)

  Bisküvili kek yapımı:

  Derin bir kabın içerisine 4 adet yumurtayı kırıp üzerine toz şeker eklenerek beyazlayıncaya kadar çırpılması gerekmektedir. 1.5 su bardağı süt eklenir ve çırpılmaya devam edilir. 1 su bardağı zeytinyağı konularak çırpılmaya devam edilir. Vanilya ve kabartma tozu konularak, en son 3 su bardağı elenmiş un konularak bütün malzemeler karışana kadar çırpılmaya devam edilir. Yapmış olduğunuz bu kek hamurunu borcamın içerisine konularak daha önceden 180 deree ısıtılmış olan fırın içerisine konularak yaklaşık olarak 35-40 dakika arasında pişirilir.
  Bisküvili Kek

  Kek fırında pişiyorken, bir yandan derin bir tencerenin içerisine 3 su bardağı süt ve üzerine 1 paket çikolatalı puding konulur. Puding hafif fokurdamaya başlayıncaya kadar karıştırılır. Fokurdadıktan sonra 3 dakika daha kaynatılarak ocağın altı kapatılır. Puding hafif ılıdığı zaman, fırından çıkan sıcak kekin üzerine dökülür. Pişen kekin her tarafına dökülmesi gerekmektedir. Puding kekin üzerine dökülmeden önce bir kürdan yardımıyla pişen kekin üzerinde delikler açmalısınız ki, kekin üzerine dökülen puding kekin içerisine girebilsin.

  Kakaolu bisküvilerin yumuşak olabilmesi için süte batırıp, kekin üzerine döktüğümüz pudingin üzerine 2-3 kat şeklinde diziyoruz. Puding ve kek tam olarak soğumasını bekleyin. 

  1 su bardağı suyla kakaolu krem şantiyi iyice çırpın. Krem şantinin güzel olabilmesi için en az 10 dakika çırpılması gerekmektedir. Bisküvilerin üzerine aynı miktarda dökün. Kekin üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Hindistan cevizi ya da eritilmiş beyaz çikolata daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Kekimiz soğuduğu zaman buzdolabına koyuyoruz. En az 3 saat buzdolabında soğutuyoruz. İyi bir kek olabilmesi için en az 1 gün buzdolabında dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

  ]]>
  Bisküvili Bonbon Tarifi https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-bonbon-tarifi.html Sun, 25 Nov 2018 02:22:04 +0000 Bisküvili bonbon tarifi, farklı bir tatlı denemek istediğinizde yapmanızı tavsiye edeceğimiz tariflerden biridir. Hem görsel olarak, hem de lezzet olarak hayran kalacağınız bisküvili bonbonları beğeneceksiniz. Çocuk Bisküvili bonbon tarifi, farklı bir tatlı denemek istediğinizde yapmanızı tavsiye edeceğimiz tariflerden biridir. Hem görsel olarak, hem de lezzet olarak hayran kalacağınız bisküvili bonbonları beğeneceksiniz. Çocuklarınız varsa bunları sıkça yapacağınızı düşünüyoruz. Çünkü onlar için mükemmel bir atıştırmalık olacak. Sizlerde çocuklarınız daha sağlıklı besinlere yöneldiğinden, evde kendiniz bunları yapmayı tercih edeceksiniz. Üstelik bu tarifin yapımı da oldukça kolay. Zaten bisküviyle yapılan tatlıların her biri fırında pişirilmediği için çok kolay hazırlanıyor. Bu kadar kolay olmalarına rağmen, ortaya çıkan tatlılar ise mükemmel. Şimdi bisküviyle hazırlanan bu özel tariflerden birini birlikte hazırlayalım.

  Bisküvili bonbon tarifi için gereken malzemeler

  • 1 paket petit beurre bisküvi ( 200 gramlık pakette )
  • 150 gram oda sıcaklığında margarin
  • 3 yemek kaşığı kakao,
  • Yarım su bardağı pudra şekeri
  • 3 yemek kaşığı ince çekilmiş fındık içi
  • 3 yemek kaşığı hindistan cevizi

  Bisküvili Bonbon TarifiBisküvili bonbon tarifi yapımı

  Bonbonları hazırlamak için, önce bisküvileri robotta toz haline gelinceye kadar çekin. Bu arada yoğurma kabının içinde oda sıcaklığında olan margarin ve pudra şekerini elinizle birbirine karıştırın. Bunun içine toz haline getirdiğiniz bisküvileri, çekilmiş fındık içini ve kakaoyu ilave edin. Bunları hep birlikte hamur yoğurur gibi elinizle yoğurun. Bu karışımı 10 dakika gibi kısa bir süre dinlendirin. Ardından karışımdan ceviz kadar parçalar kopararak elinizle yuvarlayın. Daha sonra her taraflarını hindistan cevizine bulayın. Bunları geniş bir servis tabağının içine koyun. Arzu ederseniz bisküvili bonbonlara birer kürdan batırın. Daha sonra buzdolabında 1 saat kadar dinlendirdiğiniz bonbonları konuklarınıza ikram edebilirsiniz. Özellikle aperatif olarak mükemmel ve hafif bir seçenek olacaktır. Bu arada çocuklarınıza ayırmayı unutmayın deriz. Konuklarınız beğendikleri bu lezzetli bonbonları bitirebilir.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Çikolata Topları https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-cikolata-toplari.html Sun, 25 Nov 2018 09:31:25 +0000 Bisküvili Çikolata Topları, Görünüşü iştah kabartan bisküvili çikolata topları, hem pratik hem yapılışı kolay olan bir tatlı çeşididir. Bisküvili Çikolata Topları Malzemeleri2 paket pö Bisküvili Çikolata Topları, Görünüşü iştah kabartan bisküvili çikolata topları, hem pratik hem yapılışı kolay olan bir tatlı çeşididir. 

  Bisküvili Çikolata Topları Malzemeleri
  • 2 paket pötibör bisküvisi
  • 1 çay bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 paket tek kullanımlık nescafe üçü bir arada
  • 1,5 yemek kaşığı kakao
  • 1,5 yemek kaşığı tereyağı
  • 1/4 su bardağı dövülmüş fındık

  Üzeri İçin

  • 30 gr bitter yada sütlü çikolata
  • Hindistan cevizi
  • Fındık kırığı

  Bisküvili Çikolata ToplarıBisküvili Çikolata Topları Hazırlanışı

  Geniş bir kaba pötibör bisküvilerini elinizle iyice ufalayarak koyun. Ufaladığınız pötibör bisküvilerin üzerine oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını, kakao, nescafe, süt, fındık ve pudra şekerini ekleyin. Elinizle malzemeleri iyice birbiriyle özleşecek şekilde karıştırın. Eğer karışımın kıvamı sert olursa azar azar süt ekleyerek yumuşak bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımdan ceviz büyüklüğü kadar koparın ve top şeklini alacak gibi yuvarlayın. Yuvarladığınız bisküvili çikolata toplarını servis tabağına yerleştirin ve soğuması için buzdolabında yaklaşık 1-2 saat kadar bekletin. Arzunuza göre daha uzun sürede bekletebilirsiniz. Bisküvili çikolata topları buzdolabında soğurken üzeri için, bitter veya sütlü çikolatayı benmari usulü ( Büyük bir tencerenin içine su koyularak ateşe verilir, su kaynayınca ocağın altı kısılır. Su dolu tencerenin içine daha küçük bir tencere koyulur ve eritilecek malzeme su ile temas etmeden erimeye bırakılır.) eritin. Kıvamın biraz akışkan olması için çikolatanın içine 2 yemek kaşığı kadar süt ekleyip karıştırın. Benmari usulü eriyen çikolatayı, buzdolabında bekletilmiş bisküvili çikolata topları üzerine bir çay kaşığı yardımıyla dökün ve son olarak üzerine hindistan cevizi ve fındık kırıklarını serpiştirerek servis edebilirsiniz. Dilerseniz bisküvili çikolata toplarının üzeri için başka süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz.

  Afiyet Olsun.

  ]]>
  Tarçınlı Bisküvi https://www.biskuvi.gen.tr/tarcinli-biskuvi.html Sun, 25 Nov 2018 20:46:21 +0000 Tarçınlı bisküvi, tarifi kolayca hazırlayabileceğiniz tarifler arasına girebilecek bir tarif. Tarifi yaptığınızda elde edeceğiniz bisküviler hafif sertlikte olacaklardır. Sertlikleri nedeniyle çaya, süte batırarak ya Tarçınlı bisküvi, tarifi kolayca hazırlayabileceğiniz tarifler arasına girebilecek bir tarif. Tarifi yaptığınızda elde edeceğiniz bisküviler hafif sertlikte olacaklardır. Sertlikleri nedeniyle çaya, süte batırarak yada kahve ile birlikte yumuşatıp tüketebilirsiniz. Şimdi tarifi yapabilmek için gerekli olan malzemelere geçebiliriz.

  Tarçınlı bisküvi yapmak için gerekli malzemeler 
  • 150 gram katı yağ. Yalnız yağın paket yağ yumuşaklığında olmasına dikkat edin
  • 1 çay bardağı ölçüsünde pudra şekeri
  • 2 tatlı kaşığı kadar tarçın
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilin
  • 2.5 su bardağı ölçüsünde un
  Tarçınlı bisküvi hamurunun yapılışı

  Tarçınlı bisküvi yapmak için gerekli olan malzemeleri hazırladıktan sonra tarifin yapımına başlayabilirsiniz. Öncelikle bisküvi hamuru için önceden hazırlık yapmak gerekecektir. Bisküviler için yeteri kadar büyük bir fırın tepsisi alın. Fırını önceden ısınması için açın. Bisküvilerin iyice pişmesi için 180 derece sıcaklık yeterlidir. Fırın ısınırken diğer yandan siz tarçınlı bisküvilerin hamurunu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

  Tarçınlı Bisküvi

  Hazırlamış olduğunuz unu güzelce eleyin. Yapılacak hamurun fazladan yumuşak olması için unu eledikten sonra içerisine kabartma tozunu ekleyin. Kabartma tozu eklediğiniz unu iyice karıştırın ve sonra tekrar eleyin. Elenmiş un karışımına katı yağ, tarçın ve pudra şekerini ekleyin. Uygun bir kap içerindeki un, yağ, pudra şekeri ve kabartma tozu karışımını mikser yardımı ile iyice karıştırın. Bu karıştırma işlemi tarçınlı bisküvilerin tadını etkileyeceği için mikserin en yüksek karıştırma devrini seçmeniz ve 3 dakika kadar harcı karıştırmanız önerilir

  Hamur karışımından ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın sonra kopardığınız parçaları 0,5 cm kalınlığında açın. Hamur parçalarına şekil vermek isterseniz bu aşamada bisküvi kalıpları kullanabilirsiniz Açtığınız hamurları yağlanmış tepsiye dizin. Tarçınlı bisküvileri tepsiye dizme işlemi bitince tepsiyi önceden ısıtılmış fırına verin. 10 ile 15 dakikalık bir pişirme süresi tarçınlı bisküvilerin uygun kıvamda pişmeleri için yeterlidir

  Bisküviler piştikten sonra tepsiyi fırından çıkartın ve bisküvileri soğumaya bırakın. Yeterince soğuduktan sonra artık tarçınlı bisküviler hazırdır.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvi Nasıl Yapılır https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-nasil-yapilir.html Mon, 26 Nov 2018 10:59:29 +0000 Bisküvi nasıl yapılır, Atıştırmalık olarak sevilerek tüketilen bir gıda olan bisküvi yapımı sanıldığı kadar zor olmamakla beraber evinizde kolayca yapacaksınız. Birçok tuzlu bisküvi, şekerli bisküvi ya da bebe bisküvisi Bisküvi nasıl yapılır, Atıştırmalık olarak sevilerek tüketilen bir gıda olan bisküvi yapımı sanıldığı kadar zor olmamakla beraber evinizde kolayca yapacaksınız. Birçok tuzlu bisküvi, şekerli bisküvi ya da bebe bisküvisini sizler de evinizde kısa bir sürede yapabilirsiniz. Misafirleriniz geleceği zaman sizler de ikram edebilmek ve misafir tabağına çeşit olsun istiyorsanız muhakkak evinizde bisküvi yapmalısınız. Ayrıca evinizde kek kalıbı varsa, o kalıbı kullanarak şekilli bisküviler yapabilirsiniz. Kalıbınız yoksa elinizle ya da bir çatal ile şekiller verebilirsiniz. Özellikle beş çaylarında ikram edeceğiniz bu bisküvi çok lezzetli olmaktadır. Normal beyaz unu kullanarak yapabileceğiniz gibi, kepek unundan da yaparak daha hafif olabilmesini sağlayabilirsiniz.

  Kolay şekerli bisküvi yapmak için malzemeler:
  • 3 su bardağı elenmiş un
  • 5 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 yumurta
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • çeyrek limon suyu

  Kolay şekerli bisküvi yapımı:

  bir tavanın içerisine 5 yemek kaşığı tereyağı konularak eritilir. Bir kabın içerisine koyacağınız 3 su bardağı unu eleyip koyuyoruz. Ortasını açtığımız tereyağını döküyoruz. 1 yumurtayı kırıyoruz. İçerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ve limon suyunu ilave ediyoruz. Üzerine 1 paket kabartma tozunu ve 1 paket vanilyayı koyuyoruz. Kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz. Eğer bisküvinizin çikolatalı ya da fındıklı olmasını istiyorsanız yoğururken ilave edebilirsiniz. fındık kullanacağınız zaman un az koymanız gerekmektedir.
  Bisküvi Nasıl Yapılır

  Hamurumuzdan bir parça kopartıyoruz ve istediğiniz şekili veriyoruz. Eğer şekil vermekte zorlanıyorsanız petibör bisküvisi şeklinde dikdörtgen parçalara bölüyoruz ve üzerine küçük delikler açıyoruz. Daha önceden yağlamış olduğumuz ya da yağlı kağıt seriyoruz. üzerine yaptığınız bisküvileri koyuyoruz daha önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20 dakika kadar pişiriyoruz.

  ]]>
  Zencefilli Bisküvi https://www.biskuvi.gen.tr/zencefilli-biskuvi.html Mon, 26 Nov 2018 12:16:32 +0000 Zencefilli bisküvi, nefis aromasıyla özel günlerde kurtarıcınız olabilir. Üstelik tazeliğini uzun süre koruyabilen bir bisküvi tarifidir. Ağzı kapalı kavanozlarda saklarsanız, her an taze olarak ikram edebilirsiniz. Zencefilli bisküvi, nefis aromasıyla özel günlerde kurtarıcınız olabilir. Üstelik tazeliğini uzun süre koruyabilen bir bisküvi tarifidir. Ağzı kapalı kavanozlarda saklarsanız, her an taze olarak ikram edebilirsiniz. Bu tarifi özel günlerde, yılbaşı akşamlarında, çocuklarınızı sevindirmek için hazırlayabilirsiniz. Bu bisküvi tarifi kolay hazırlandığından, sizi de üzmez. Dışarıdan hazır alacağınıza evinizde bir saatin içinde rahatlıkla  bu lezzeti yapabilirsiniz. Dilerseniz birlikte zencefilli bisküvilerin yapımına başlayalım.

  Zencefilli bisküvi için gerekli malzemeler

  • 1 su bardağı toz şeker
  • 175 gram oda sıcaklığında margarin ya da tereyağı
  • 3,5 su bardağı elenmiş un
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı kabartma tozu
  • Yarım su bardağı pekmez
  • 2 yemek kaşığı toz zencefil
  • 1 yemek kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığının ucuyla toz karanfil

  Zencefilli BisküviZencefilli bisküvi yapımı

  Derin bir karıştırma kabının içinde margarini ya da tereyağını toz şekerle birlikte bulamaç gibi oluncaya kadar mikserle önce düşük devirde daha sonra hızlı devirde iyice çırpın. Bu karışımın içine yumurta sarısını ilave edin ve çırpmaya devam edin. Daha sonra malzemelerin içindeki pekmezi içine dökerek malzemelerin iyice karışmasını sağlayın. Bu karışımı hamuru yoğuracağınız kabın içine alabilirsiniz. Buraya kabartma tozunu, elenmiş unu, zencefil, karanfil, tarçın gibi kalan malzemeleri ilave edin. Bunu elinizle yoğurmaya başlayın. İsterseniz unu yavaş yavaş ilave edebilirsiniz. Böylece hamurun kıvamını daha kolay tutturabilirsiniz. Hamur yeterince toparlandıktan sonra top haline getirerek 2 parçaya bölün. Bunları streç filme sarın ve derin dondurucuda yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra hamur parçalarını mutfak tezgahının üzerine alın. Şimdi hamurunuz yeterince sertleşmiş ve açılacak kıvama gelmiştir. Dilerseniz hamurun üzerine yine streç örtün. Bu sayede hamuru merdaneyle daha kolay açarsınız. Tezgahın üzerini hafif unlayarak açma işlemine başlayın. Açtığınız hamur yaklaşık yarım cm kadar olmalı ki, bisküviler fazla kalın olmasın. Hamuru dilediğiniz kalıpla kesebilirsiniz. İster adam şeklinde, ister yıldız, yuvarlak, kare ya da kalın çubuk şeklinde kesebilirsiniz. Bu kestiklerinizi içine yağlı kağıt serdiğiniz ya da iyice yağladığınız fırın tepsisine dizin. Bisküvilerin aralarında iki cm boşluk kalsın. Bu arada fırınınızı 180 dereceye ayarlayın. Kızdıktan sonra zencefilli bisküvileri fırına atabilirsiniz. Yaklaşık 7-8 dakika içinde bisküviler istediğiniz kıvamda pişmiş olacak. Fırından çıkararak, tepsinin içinde soğumalarını bekleyin. Daha sonra konuklarınıza ikram etmek için servis tabağına alabilirsiniz. Zencefilli kurabiyelerin kokusu bütün eve yayıldığından, herkesin iştahını kabartacaktır.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Kakaolu Bisküvi Topları https://www.biskuvi.gen.tr/kakaolu-biskuvi-toplari.html Tue, 27 Nov 2018 06:41:11 +0000 Kakaolu bisküvi topları, ceviz büyüklüğünde olan bu toplar hindistan cevizi ile süslendiği zaman çok lezzetli olmaktadır. Kolayca yapacağınız gibi evinize gelecek olan misafirlerinizin ve çocuklarınızın çok seveceği bir ta Kakaolu bisküvi topları, ceviz büyüklüğünde olan bu toplar hindistan cevizi ile süslendiği zaman çok lezzetli olmaktadır. Kolayca yapacağınız gibi evinize gelecek olan misafirlerinizin ve çocuklarınızın çok seveceği bir tatlı türü olacaktır. Süt ile yapılacaktır. Ve daha lezzetli olması için mutlaka tere yağı kullanmalısınız. Genellikle bu pasta türü için, margarin kullanılması söylenir. Margarin zararlı olduğundan, yemeklerinizde tere yağı kullanmalısınız. Ayrıca küçük bisküvi toplarınızı mutlaka dövülmüş fındık ya da dövülmüş ceviz içi koymalısınız. Bisküvi toplarının her biri 210 kalori olduğu için, çok tüketilememesi gerekiyor.

  Kakaolu bisküvili topları yapmak için malzemeler:
  • 2 paket petibör kakaolu bisküvi
  • 5 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • Hindistan cevizi
  • Fındık ve ya Ceviz içi

  Kakaolu Bisküvi ToplarıKakaolu bisküvi topları yapımı:

  Bisküvileri ve fındığı robotun içerisine koyup, un olana kadar parçalayın. Bir tavanın içerisine 5 yemek kaşığı koyup eritiniz. Ayrı bir kabın içerisine koyacağınız un haline gelmiş olan bisküvi parçaları ve fındığı koyup ortasını açınız. Eritmiş olduğunuz tereyağını koyunuz. Üzerine pudra şekeri, 1 su bardağı süt  koyup karıştırmaya başlayınız. Bütün malzemeler birbirine karışıncaya kadar yoğurmanız gerekmektedir.

  Hamurunuzu 1 saat kadar dinlemeye bırakınız. Dinlenen hamurdan bir parça koparıp ceviz büyüklüğünde olacak ve yuvarlak yapın. Bir kabın içerisine koyduğunuz hindistan cevizine bulanmalıdır. Daha kolay yenebilmesi için mutlaka üzerine kürdan konulmalıdır. İsteğe göre evinizde yapacağınız çikolata sosu daha tatlı olacaktır. Yapılan bisküvi topları buzdolabına konulur. En az 3 saat buzdolabında bekletilmelidir.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvili Çikolatalı Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-cikolatali-pasta.html Tue, 27 Nov 2018 19:16:59 +0000 Bisküvili çikolatalı pasta ile davet sofralarınıza güzel pastalar yapabilirsiniz. Pasta bisküvi ile yapıldığı için zahmet derecesi oldukça azdır. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bisküvili çikolatalı pasta, kalori bakı Bisküvili çikolatalı pasta ile davet sofralarınıza güzel pastalar yapabilirsiniz. Pasta bisküvi ile yapıldığı için zahmet derecesi oldukça azdır. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bisküvili çikolatalı pasta, kalori bakımından da biraz yüksektir. Bu nedenden dolayı da kilo sorunu yaşayan kişilerin bir dilimden fazla tüketmemeleri önerilir.

  Bisküvili Çikolatalı Pasta Malzemeler

  • 2 paket kakaolu bisküvi
  • 1 litre süt
  • 2 yemek kaşlığı dolusu un
  • 1,5 yemek kaşığı dolusu nişasta
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 tane yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı dolusu tereyağı
  • 50 gr bitter çikolata

  Üzeri İçin

  • 1 paket krem şanti
  • 1 bardak süt

  Hazırlanışı

  Bisküvili çikolatalı pastanın öncelikle muhallebisini hazırlamaya geçin. Bunun için derin bir pişirme kabı alın ve içerisine sütü boşaltın. Sütün üzerine de nişasta ile unu ilave edip karıştırın. Ardından yumurta sarısını mikser ile çırpın ve kakao ile beraber tencerenin içerisine ilave edin. Yağ ve vanilya hariç bütün malzemeleri tencerenin içerisine aldıktan sonra sürekli karıştırarak pişirin.

  Bisküvili Çikolatalı Pasta

  Muhallebi göz göz kıvam alınca mikser ile çırpın ve tencereyi ocağın üzerinden indirin. Muhallebinin içerisine çikolata, tereyağı ve vanilya ilavesi yapıp mikser ile çırpın ve pastayı oluşturmaya geçin. Dikdörtgen bir borcam alın ve her tarafını hafif şekilde su ile ıslatın.

  Kakaolu bisküvileri tepsinin en altına dizin ve üzerine çikolatalı muhallebinin yarısını dökün. Muhallebinin üzerine de bisküvi dizin ve kalan muhallebiyi de bisküvilerin üzerine dökün.  Arzu ederseniz eğer pastayı dört katta yapabilirsiniz. Hazır hale gelmiş olan pastanın en üst kısmına sürmek için krem şantiyi hazırlayın. Bunun için süt ile birlikte krem şantiyi çırpın ve şanti sertleşince pastanın üst kısmına sürün. Krem şantinin üzerine de arzu ederseniz fıstık, çikolata kırıntısı veya kakao serpiştirebilirsiniz.

  Hazır hale gelen tatlıyı buzdolabına kaldırın ve yaklaşık 1-2 saat kadar dinlendirin. Tatlı soğuduktan sonra dilimleyin ve servis tabaklarına alıp sunum yapın. Afiyet olsun… 

  ]]>
  Bebe Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/bebe-biskuvili-pasta.html Wed, 28 Nov 2018 04:01:11 +0000 Bebe bisküvili pasta, bu pasta tarifini çok kolay hazırlayabileceksiniz. Bisküviyle hazırlanan tatlılar, pastalar fırında pişirilmediği için hem kolay hem de kısa sürede hazırlanabiliyor. Üstelik kek kabarmadı, üz Bebe bisküvili pasta, bu pasta tarifini çok kolay hazırlayabileceksiniz. Bisküviyle hazırlanan tatlılar, pastalar fırında pişirilmediği için hem kolay hem de kısa sürede hazırlanabiliyor. Üstelik kek kabarmadı, üzeri fazla kızardı gibi sorunları da yaşamıyorsunuz. Bu nedenle her zaman kurtarıcı olarak tercih edilirler. Bunun yanında lezzetlerine de diyecek bir şey yok. Besleyici ve lezzetli olan bisküvili tatlıları her türlü bisküviyle hazırlayabilirsiniz. Bu tarifi bizler bebe bisküvisiyle hazırladık. Bu bisküviler bebekler için üretildiğinden, daha besleyici olurlar. Bu nedenle çocuklarınız için yapacağınız tatlılarda bunu özellikle kullanmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz bir gün önceden hazırlayarak, buzdolabında bekletebilirsiniz. Şimdi bebe bisküvili pastayı birlikte hazırlamaya başlayalım. Akşama gelecek konuklarımıza pastayı yetiştirmemiz gerekiyor.

  Bebe bisküvili pasta için gerekli malzemeler

  • 2 su bardağından iki parmak eksik toz şeker
  • 5 su bardağı süt
  • 50 gram kakao
  • 1 su bardağı tepeleme un
  • 50 gram oda sıcaklığında margarin
  • 2 adet yumurta
  • 1 büyük poşet bebe bisküvisi

  Üzeri için

  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • Süsleme için toz antep fıstığı

  Bebe bisküvili pasta yapımı

  Pastanın yapımına öncelikle kremasını hazırlamakla başlayalım. Bir tencerenin içine sütü koyun. Daha sonra kakaoyu, unu ve toz şekeri sütün içine ilave edin. Bunları iyice karıştırın ki, içinde  topak kalmasın. Ardından tencereyi orta ateşin üzerine alarak, aynı yönde karıştırarak pişirin. Koyulaştığında, göz göz olduğunda ateşin altını kapatın. Sıcak haldeyken hemen el blenderi kullanarak kremayı iyice çırpın. Bu sırada içine yumurtaları teker teker kırın. Bunu yaparken sürekli çırpmaya devam edin. Daha sonra içine margarini atın. İçinde tamamen eriyinceye kadar çırpmaya devam etmelisiniz.

  Bebe Bisküvili Pasta

  Bebe bisküvili pastanın kreması hazırlandıktan sonra, kare ya da dikdörtgen bir borcam hazırlayın. Bunun içine bebe bisküvilerini yerleştirin. Pişirdiğiniz krema sıcakken bunu bisküvilerin üzerine dökün. Bir kaşık yardımıyla bebe bisküvilerini ve kremayı karıştırarak birbiriyle özdeşleştirin. En son olarak kaşığın tersiyle pastanın üzerini güzelce düzeltin. Pasta malzemelerinin borcamın içine eşit olarak dağılmasını sağlamalısınız. Bu pastanın görselliğini etkileyecektir.

  Şimdi krem şantiyi hazırlayalım. Bu arada borcamın içindeki malzemelerin soğumasını bekleyin. Bir kasenin içine 1 bardak soğuk sütü koyun. Buna krem şantiyi boşaltın. Mikserle önce hafif devirde, ardından yüksek devirde çırparak krem şantinin kıvamını bulmasını sağlayın. Daha sonra bunu buzdolabına koyarak soğumasını sağlamalısınız. Bu arada pasta malzemesi de soğumuş olacak. Eğer sıcakken krem şantiyi üzerine dökerseniz emekleriniz boşa gider. Çünkü sıcaklığın etkisiyle krem şanti erir. Soğuyan pasta malzemesinin üzerine krem şantiyi yayabilirsiniz. Bunun üzerine toz antep fıstığını gezdirerek, süslemesini yapın. Daha sonra buzdolabına kaldırarak, bebe bisküvili pastanın birkaç saat dinlenmesini sağlayın. Konuklarınıza, sevdiklerinize dilimler halinde ikram edeceğiniz mükemmel bir pasta hazırladınız.

  Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvi Topları https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-toplari.html Thu, 29 Nov 2018 02:48:32 +0000 Bisküvi topları, kabul günlerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Özellikle yanında bir bak içecek ve tuzlu bir çeşit pasta ile gününüzü hoş edeceğiniz bir tarif olan bisküvi toplarının hazırlanması da bir o kadar k Bisküvi topları, kabul günlerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Özellikle yanında bir bak içecek ve tuzlu bir çeşit pasta ile gününüzü hoş edeceğiniz bir tarif olan bisküvi toplarının hazırlanması da bir o kadar kolaydır. Oldukça pratik bir tarif olan bu tatlıyı canınız şekerli gıdalar istediği zaman kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

  Bisküvi Topları Malzemeler

  • 1 paket petitbör bisküvi
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 2 yemek kaşığı margarin
  • 1 paket neskafe (tek kullanımlık poşetlerde olan)
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı Hindistan cevizi
  • 1 su bardağı kırılmış ceviz içi

  Hazırlanışı

  Bisküvi toplarını hazırlamak için öncelikle bisküvileri ufalayın ve bir karıştırma kabının içerisine alın. Arzu ederseniz eğer bisküvileri rondoda çekebilirsiniz. Bisküvilerin un kıvamına gelmesi gerekiyor. Oldukça ince kırıntılar haline gelen bisküvileri karıştırma kabının içerisine alıp üzeride oda ısısında olan margarini, kakaoyu, nescafeyi, ceviz içini, sütü ve pudra şekerini ilave edin.

  Bisküvi Topları

  Bütün malzemeler ile karıştırılan harcı bir güzel yoğurun. Harcın çok sıkı veya çok yumuşak olmaması gerekiyor. Orta sertlikte bir hamur elde edin ve hamurdan ceviz iriliğinde parçalar kopartın. Kopartılan tüm parçaları avuç içinizde yuvarlayın ve kürdanların üzerine saplayın. Bu aşamada bir borcamın içerisine de dizebilirsiniz.

  Kürdana batırın topların her tarafına kırılmış ceviz içi, Hindistan cevizi veya toz Antep fıstığına batırın. Bisküvili topların her tarafını istediğiniz süsler ile süsleyip servis tabaklarına alın. Tatlıları buzdolabına kaldırıp birkaç saat dinlendirin. Özellikle şekil verdikten sonra tatlıların serin bir ortamda birkaç saat beklemesi gerekiyor. 

  ]]>
  Bisküvi Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-tatlisi.html Thu, 29 Nov 2018 04:09:31 +0000 Bisküvi Tatlısı, Genelde herkes tarafından bilinen yapımı kolay ve pratik olan, puding ve pötibör bisküviyle hazırlanan bir tatlı çeşididir. Evinizin erzak dolabında bir paket pötibör bisküvisi ve pudinginiz varsa kolaylıkla Bisküvi Tatlısı, Genelde herkes tarafından bilinen yapımı kolay ve pratik olan, puding ve pötibör bisküviyle hazırlanan bir tatlı çeşididir. Evinizin erzak dolabında bir paket pötibör bisküvisi ve pudinginiz varsa kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve keyifle yiyebileceğiniz bir tatlıdır. Çikolata sevenler için idealdir. Bisküvi tatlısının değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Klasik bisküvi tatlısı, kremşantili, muzlu, beyaz çikolatalı bisküvi tatlısı gibi çeşitleri vardır. Bisküvi tatlısını arzunuza göre de çeşitlendirebilir veya üzerini süsleyebilirsiniz. Fakat herkesçe bilinen klasik bisküvi tatlısıdır.

  Bisküvi Tatlısı Malzemeleri
  • 2 paket pötibör bisküvi
  • 2 paket çikolatalı puding
  • 1 kg süt
  • Dövülmüş fındık içi ya da ceviz
  • Hindistan cevizi

  Bisküvi Tatlısı Hazırlanışı

  Geniş bir tencereyi ocağa koyun. Pudingleri tencereye boşaltın ve puding paketinin arkasında yazan süt miktarı kadar tencereye süt koyup, orta ateşte kaynayana kadar dibi tutmayacak şekilde karıştırın. Puding kaynamaya başlayınca ocağın altını kısın ve koyulaşıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Pötibör bisküvilerini koyacağınız kabı hazırlayın. Tatlınızı yapacağınız kaba önceden hazırlamış olduğunuz pudingi ince bir katman oluşturacak şekilde dökün ve pötibör bisküvileri dökmüş olduğunuz pudingin üzerine sıra sıra dizin. Dizmiş olduğunuz pötibör bisküvilerin üzerine pudingini tekrar dökün ve üzerine dövülmüş fındık ya da ceviz serpin. Daha sonra pötibör bisküvileri tekrar sıra sıra dizip üzerine bir kat daha puding dökün ve ceviz veya fındığı serpin. Bu işlemi dilediğiniz kadar yapabilirsiniz ama en uygunu 4 kattır. En üst kat içinde puding döktükten sonra üstünü hindistan cevizi ile kapatın. Daha sonra soğuması için buzdolabında 1-2 saat kadar bekletin. Soğuduktan sonra servis yapabilirsiniz.

  Afiyet Olsun.
  Bisküvi Tatlısı
  Bisküvi Tatlısı Püf Noktaları

  Bisküvi tatlısı hazırlarken kullanacağınız kabı suylaıslatıp daha sonra süzün. Bu işlem pudingin dibe yapışmamasını sağlayacak. Başka bir püf noktası ise pötibör bisküvilerinizin üzerine dökeceğiniz pudingin sıcak olmasına dikkat edin. Pudingin sıcak olması bisküvileri daha kolay yumuşatır. Ayrıca  pudingi pötibör bisküvilerin üstüne dökerken hızlı olunmalıdır çünkü puding çok çabuk donuyor ve dökülmesi zorlaşıyor. Bisküvi tatlısını süslemek için üzerine serpeceğiniz hindistan cevizini puding sıcakken değil, soğumuş olarak serpmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü sıcak olan puding hindistan cevizlerini yumuşatmakta ve hoş bir görüntü yaratmamaktadır.

  Bisküvi Tatlısı İçin Alternatifler
  Bisküvi tatlısı, bisküvi ve puding bakımından zengin bir tatlı olduğu için şeker oranı da bu yüzden yüksektir. Şeker hastaları ya da zayıflamak isteyen kişilerin uzak durması gereken bir tatlı çeşididir. Fakat uzak duramıyorsa eğer, bisküvi tatlısında kullanılan bisküviyi yulaflı ya da şeker oranı az olanı tercih edebilir. Yine puding içinde şeker oranı az veya varsa şeker miktarı hiç olmayan pudingler kullanılabilir. Sütü tam yağlı değil, yarım yağlı yada yağsız olarak kullanabilirsiniz. Böylece sağlığımızı biraz daha korumuş oluruz.

  Bisküvi Tatlısı Kalori Değeri
  Kalori, yiyeceklerin yakılmasıyla ortaya çıkan bir tür enerji çeşididir. Kalori kişilerin diyet yapmak ve zayıflamak için en çok dikkat etmeleri gereken noktalardan biridir. Bisküvi tatlısı ise şeker ve yağ oranı göz önüne alındığı zaman diğer yaş pasta çeşitlerine göre kalorisi biraz daha düşük bir tatlı türüdür. Fakat bu bir dilimden fazla yiyeceğiniz anlamına gelmemektedir. 6 kişilik bir bisküvili pastanın bir dilimi 427 kalori değerindedir. Bu kalori oranı kullandığınız malzemeye, dilimin büyüklüğüne ve sayısına göre değişmektedir.]]>
  Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-sutlu-irmik-tatlisi.html Fri, 30 Nov 2018 01:04:24 +0000 Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısı: Bu tatlımız hangi yöremize ait olduğu bilinmemekle beraber memleketimizin her bölgelerinde yapılan yörelere göre farklılıklar gösterebilir, fakat tadı inanın her yerde aynı olan b Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısı: Bu tatlımız hangi yöremize ait olduğu bilinmemekle beraber memleketimizin her bölgelerinde yapılan yörelere göre farklılıklar gösterebilir, fakat tadı inanın her yerde aynı olan bir sütlü tatlıdır.Sütlü bir tatlı olması münasebetiyle kalori oranı fazlasıyla düşüktür. Hem yapımı kolay, hem de lezzeti de bir o kadar güzel ve hafif bir tatlıdır. Herkesin sevdiği ve beğendiği bir tatlıdır. Küçük, büyük herkesin severek ve beğenerek yediği aynı zamanda da besleyici ve vitaminli sütlü hafif bir tatlı çeşididir.  

   

  Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısı

   Malzemeler:

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 8 çorba kaşığı irmik
  • 1 paket vanilya
  • 2 paket kakaolu bisküvi

  Üzeri İçin:

  • 1 poşet köpürtülmüş krem şanti
  • Hindistan cevizi
  • yeşil fıstık

  Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısı Hazırlanışı:

  Bir tencereye 1 litre sütü boşaltıyoruz, üzerine 1 su bardağı şekeri döküyoruz, 8 çorba kaşığı irmiği ve vanilyayı ilave edip karıştıralım, tencereyi ocağa koyalım. İrmik tatlımızın kremasını çırpma teliyle sürekli karıştırarak koyu bir muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Kremamızın kıvamı koyulaşıp, göz göz olduktan sonra birkaç dakika daha pişiriyoruz. Piştikten sonra orta boy bir borcama yarısını döküyoruz. Kremanın üzerine kakaolu bisküvileri dizelim. Bisküvilerin üzerine kremanın diğer yarısını dökelim. Soğuması için bekletelim. Soğuduktan sonra üzerine köpürtülmüş şanti spatula yardımı ile sürüp Hindistan cevizi ve yeşil fıstık serpelim. Dilimleyerek soğuk olarak servise hazırlayalım.   Afiyet Olsun....

  Bisküvili Sütlü İrmik Tatlısının çeşitleri vardır. Bu tatlımız değişik meyveli ve çikolatalı soslarla da yapılması mümkündür. Aynı zamanda çeşitli meyvelerle de yapmak mümkündür. Bu değişiklik tadında lezzet yaratmak ve görüntüsünde çok güzel görseller katmayı sağlar. Çikolata soslu bisküvili sütle irmik tatlısı, Frambuaz soslu bisküvili sütlü irmik tatlısı bu tatlılardan bazılarıdır.  

  ]]>
  Bisküvili Tiramisu https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvili-tiramisu.html Sat, 01 Dec 2018 00:09:37 +0000 Bisküvili tiramisu, son yıllarda çok popüler olan tiramisu büyük küçük herkesin beğenerek yediği bir pasta çeşididir. Yapımı oldukça kolay ve pratik olan bisküvili tiramisu kabul günlerinde misafirler için, okul Bisküvili tiramisu, son yıllarda çok popüler olan tiramisu büyük küçük herkesin beğenerek yediği bir pasta çeşididir. Yapımı oldukça kolay ve pratik olan bisküvili tiramisu kabul günlerinde misafirler için, okul dönüşü çocuklar için akşam bir fincan çaya eşlik etmek için hazırlanarak keyifle tüketilebilir. Bisküvili tiramisu nasıl yapılıyor, hangi aşamalardan oluşuyor gelin hep birlikte göz atalım.

  Bisküvili Tiramisu İçin Gerekli Malzemeler

  Kreması İçin

  • 3 tane yumurta
  • 2 çorba kaşığı toz şeker
  • 2 paket kedidili bisküvi
  • 750 gram labne peyniri

  Islamak İçin

  • 2 su bardağı su
  • 2 çorba kaşığı kahve
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker

  Üzeri İçin

  • Arzuya göre kahve ya da kakao

  Bisküvili Tiramisu Yapılışı

  Bisküvili tiramisunun yapılışına kreması ile başlayın. Yumurta sarılarını beyazlarından çukur bir kabın içine ayırın. Yumurta sarısının içine toz şekeri ilave edip mikser ile çırpmaya başlayın. Daha sonra yumurta beyazlarını farklı bir kabın içinde koyulaşıncaya kadar çırpın. Farklı bir kabın içine labne peynirini alarak üzerine çırptığını yumurta sarılarını ekleyerek çırpmaya devam edin. Çırpma işlemini sürdürerek çırpına yumurta beyazlarını karışıma ilave edin.

  Bisküvili Tiramisu

  Islatmak için derin bir kabın içine kahve, toz şeker ve 2 su bardağı suyu ilave ederek toz şeker ve kahve eriyene kadar karıştırın. Kedidili bisküvileri arkalı önlü hazırladığınız ıslatma şurubuna batırarak ıslatın. Islatma anında bisküviler şurubun içinde fazla bırakılırsa erir. Bu nedenle erimesine izin verilmeden şuruptan alınmalıdır. Islanan bisküvileri kare borcam tepsiye dizin. Üzerlerine hazırladığınız kremadan dökerek, kaşık yardımı ile yayın. Kremanın üzerine bir çay süzgeci yardımı ile kahve ya da kakao serpiştirin. Bisküvili tiramisuyu buzdolabına alarak 1-2 saat dinlendirin. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra bisküvili tiramisu artık servis için hazır. Dilimleyerek servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

  ]]>
  Bisküvi Kilo Aldırırmı https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-kilo-aldirirmi.html Sat, 01 Dec 2018 09:07:30 +0000 Bisküvi kilo aldırır mı bisküvi özellikle diyet listelerinde masum bir atıştırmalık olarak kabul edilse de aslında o kadar masum değildir. Çünkü içeriğinde bol miktarda şeker ve yağ barındırır. Karbonhidrat b Bisküvi kilo aldırır mı bisküvi özellikle diyet listelerinde masum bir atıştırmalık olarak kabul edilse de aslında o kadar masum değildir. Çünkü içeriğinde bol miktarda şeker ve yağ barındırır. Karbonhidrat bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan bisküviler kalori bakımından da oldukça yüksektir. Besleyici değeri oldukça düşük olan bisküviler bu özelliği ile kişide tokluk hissi yaratmaz. Aksine içerisinde yer alan bol miktarda şeker acıkma sürecini kısaltarak daha çabuk açlık hissi yaratır. Kalori bakımından da yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda bisküvinin kilo aldırması kaçınılmaz olur.

  İçerisinde yoğun çikolata ya da benzeri ürünler bulunduran bisküviler tıpkı büyük bir porsiyon tatlıdan farksızdır. Ufacık paketlerde göze oldukça hoş gelen bisküviler vücutta yağlanmaya yol açar. Bisküvilerin kilo aldırıp aldırmadığı üzerinde yapılan tüm araştırmalarda ortak karar bisküvinin kilo aldırıc özelliğe sahip olduğu yöndedir.

  Bisküvi Kilo Aldırırmı

  Bisküvi kilo aldırır, peki, bisküvi beslenme alışkanlıklarından tamamen çıkartılmalı mıdır Eğer kişi düzenli bir diyet ve egzersiz yapıyorsa bisküividen tamamen uzak durmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Kişi spordan sonra bisküvi yediğinde bisküvinin zararından çok faydasından yararlanabilir. Çünkü kişi spor esnasında vücutta kanda yer alan glikozu harcar. Daha sonra glikojen olarak depolanmış yapılardan kullanmaya başlar. Depodaki yapılar da bittikten sonra yağ olarak depolanan kütleler yakılmaya başlanır. Düzgün bir spordan sonra yapılması gereken vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidratı almaktır. Kana en hızlı ulaşan karbonhidrat ise glikozdur. İşte bu glikozu karşılamak için bisküviler en ideal atıştırmalıklardır. Çünkü bisküvilerin içinde bol miktarda glikoz bulunur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Glikoz vücuda alındıktan sonra vücut insülin üretir, insülin üretimi tüketilen neredeyse tüm gıdaların depolanmasına nede olur. Bisküvi tükettikten sonra tüketilecek gıdaların mümkün olduğunca yağsız gıdalar olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde kilo artışı yaşanacaktır. Bisküvi tüketimi ile beraber sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek doğru olur.

  ]]>
  Bisküvi Arası Lokum https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-arasi-lokum.html Sun, 02 Dec 2018 04:05:48 +0000 Bisküvi arası lokum, bisküvi arası lokum eski yılları hatırlatsa da bu lezzetten vazgeçemeyen insanların sayısı günümüzde de oldukça fazladır. Pudra şekerli lokum ve özellikle sade 2 adet petibör bisküvi ile ko Bisküvi arası lokum, bisküvi arası lokum eski yılları hatırlatsa da bu lezzetten vazgeçemeyen insanların sayısı günümüzde de oldukça fazladır. Pudra şekerli lokum ve özellikle sade 2 adet petibör bisküvi ile kolaylıkla hazırlanabilecek en pratik tatlı tariflerinden biridir.

  Lokum ezilerek iki bisküvinin arasına yerleştirilerek hazırlanır. Özellikle tatlı krizine girenler için pratik bir şekilde hazırlanarak tatlı krizi kolaylıkla atlatılabilir. Eskiden bayramların vazgeçilmez şekeri olarak ikram edilen bisküvi arası lokum günümüzde çok tüketilmemektedir. Çünkü eskiye nazaran günümüzde abur-cubur yiyeceklerin çeşit olarak fazlalığı bisküvi arası lokumu geri plana itmiş ve bu lezzet çoğu kişi tarafından unutulmuştur.

  Bisküvi Arası Lokum

  Bisküvi Arası Lokum Nasıl Hazırlanır

  Bisküvi Arası Lokum İçin Gerekli Malzemeler

  • Pudra şekerli lokum
  • 1 paket petibör ya da kedidili bisküvi

  Bisküvi Arası Lokum Hazırlanışı

  Bisküvi arası lokum ufacık bir çocuğun bile kolaylıkla hazırlayarak afiyetle tüketebileceği bir tatlı türüdür. Yapılması gereken tek şey lokumu ezerek bisküvinin üzerine yerleştirmek ve diğer bir bisküvi ile üzerini kapatmaktır. Bu işlemlerden sonra bisküvi arası lokum tüketmek için hazır. Afiyet olsun.

  ]]>
  Diyet Bisküvi Kaç Kalori https://www.biskuvi.gen.tr/diyet-biskuvi-kac-kalori.html Mon, 03 Dec 2018 00:47:58 +0000 Diyet bisküvi kaç kalori, diyet bisküviler daha çok diyet listelerinde ara öğün olarak ya da açlık yaşandığında açlığı bastırmak için tüketilen atıştırmalıklardır. Diyet bisküvinin kalori miktarı içeri Diyet bisküvi kaç kalori, diyet bisküviler daha çok diyet listelerinde ara öğün olarak ya da açlık yaşandığında açlığı bastırmak için tüketilen atıştırmalıklardır. Diyet bisküvinin kalori miktarı içeriği ile alakalı olarak değişebilir. Bisküvi tam bir karbonhidrat deposudur. Diyetlerde tüketilecek bisküvinin içeriğinde şeker ya da katı yağ bulunuyorsa ara öğün olarak ya da atıştırmalık olarak tüketilmemesi gerekir. Bu şekilde tüketilen bisküviler kalp, şeker gibi sağlık sorunlarını tetiklemektedir.

  Diyet bisküviler ile yapılan diyet listeleri de mevcuttur. Ancak sadece bisküvi diyeti yaparak zayıflamak doğru bir tercih değildir. Çünkü bisküvi diyeti tek tip bir beslenme programı olduğundan sağlık açısından oldukça risklidir. Bu tür diyetlerle kilo vermek mümkün olsa da uzun vadede yapılmaması önerilir. Ayrıca bu tür diyetler ile hızlı kilo verildiği için diyet bırakıldıktan sonra verilen kiloların fazlasıyla geri alınması kaçınılmaz olur. Yani bisküvi diyeti ile yapılan diyette verilen kilolar kalıcı olmaz.

  Diyet Bisküvi Kaç Kalori

  Haftanın ilk günü diyete başlayan kişiler diyetten bir gün önce genellikle diyet arasında atıştırmalık olarak tüketmek için diyet bisküvi stoklar. Kepekli bisküviler, light bisküviler ve krakerler diyet listelerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Ancak uzmanlar diyet bisküvilere fazla güvenilmemesini tavsiye etmektedir. Ancak fındıklı ya da çikolatalı ürünler yerine diyet bisküviler elbette diyet listeleri için daha mantıklı olmaktadır.

  Diyet Bisküvi Kaç Kalori
  • 1 paket ülker limon lifli ve kepekli bisküvi: 167 kalori
  • 1 paket ülker kayısı kepekli bisküvi: 167 kalori
  • 1 paket ülker light peynirli bisküvi: 146 kalori
  • 1 paket ülker light kepekli çubuk kraker: 180 kalori
  • 1 paket ülker light keten tohumlu kepekli bisküvi: 173 kalori
  • 1 paket ülker kepekli tarçınlı light bisküvi: 152 kalori
  • 1 paket ülker kakao kremalı kepekli bisküvi: 331 kalori
  • 1 paket eti form çikolata kaplı lifli bisküvi: 199 kalori
  • 1 paket eti form kepekli bisküvi: 168 kalori
  • 1 paket eti form kepekli çubuk kraker: 182 kalori
  • 1 paket eti form çörek otlu kepekli tuzlu bisküvi: 116 kalori
  • 1 paket eti form karışık meyveli kepekli bisküvi: 162 kalori
  • 1 paket eti form tahıllı bisküvi: 206 kalori
  • 1 paket eti form limon lifli kepekli bisküvi: 193 kalori
  • 1 paket eti  etimek tuzsuz: 517 kalori
  • 1 paket eti etimek klasik: 502 kalori içermektedir.
  ]]>
  Bisküvi Hamuru https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-hamuru.html Mon, 03 Dec 2018 10:44:10 +0000 Bisküvi Hamuru, Bisküviyi 7'den 70' e hemen hemen herkesin severek tükettiği bir gıda, unlu bir mamuldür. Çeşitli unlar ya da tahıl unu ile içine çeşitli maddeler belirli oranlarla katarak elde edilen hamurun şekillen Bisküvi Hamuru, Bisküviyi 7'den 70' e hemen hemen herkesin severek tükettiği bir gıda, unlu bir mamuldür. Çeşitli unlar ya da tahıl unu ile içine çeşitli maddeler belirli oranlarla katarak elde edilen hamurun şekillendirip, pişirilmesi ile elde edilmektedir. Bisküvi teknolojik gelişmeler ile birlikte çeşitlendirildikçe, özellikle öğünlerin dışında beslenmede önemli yer tutan bir gıda maddesi haline gelmiştir. Bisküvi yapımında kullanılan ana ham maddelerin başında çeşitli tahıl unları, hidrojen ya da sıvı yağ, şeker, kabartıcı maddeler, su, gıda katkıları süt tozu, taze süt, toz kakao, glikoz şurubu, früktoz, tuz, peynir altı suyu tozu ve benzeri gıdalardır. Bisküviye katılan diğer gıdalar ise invert şeker, esanslar, karamela, lesitin, yumurta, badem, fındık, peynir, tuz, çeşitli baharatlar, krema çeşitleri ve sağlığa zararsız gıda boyalarıdır. 

  Bisküvi Hamurunun Yapılışı:

  Malzemeler:

  • 3 su bardağı un
  • 1 küçük margarin 125 gram.
  • 1 adet yumurta
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 1/2 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1/2 çay kaşığı vanilya

  Bisküvi HamuruYapılışı:

  Derin bir kabın içine unu koyuyoruz. İçine margarini koyun. İki avuç arasında unla margarini birbirlerine yedirin. Sonra ortasını havuz gibi açın yumurta, yoğurt, limon suyu, pudra şekeri ve kabartma tozunu da ilave ederek bir hamur yapın. Hamur kulak memesi yumuşaklığından çok çok az sert olmalı, hamuru zevkinize göre tatlandırmak isterseniz çikolata fındık ya da vanilya ekleyebilirsiniz. Bu hamuru Bisküvi yapıcı kalıp ile zevkinize, arzunuza göre şekiller verip değişik bisküviler yapabilirsiniz. 

  Bisküvi hazırlamada kullanılan temel hamur çeşitleri pastalarda kullanılan hamur çeşidinin aynıdır. Bu hamur çeşitlerini 6 maddede topluyoruz.

  • Kek ( çarparak ) hazırlanan bisküviler
  • Yağlı ( sable ) hamurla hazırlanan bisküviler
  • Şuaie krem ( pişirerek ) hamuruyla hazırlanan bisküviler
  • Tart hamuruyla hazırlanan bisküviler
  • mayalı hamur ile hazırlanan bisküviler
  ]]>
  Bisküvi Tarifi https://www.biskuvi.gen.tr/biskuvi-tarifi.html Mon, 03 Dec 2018 11:49:29 +0000 Bisküvi tarifi, öncelikle bisküviyi anlatmak gerekirse bisküvi, tahıl unu, tuz, yağ, şeker ve gıda katkı maddelerinin birleşmesi ile oluşturulan malzemelerin içerisine su ya da süt katılıp yoğrulması ve ardından pişir Bisküvi tarifi, öncelikle bisküviyi anlatmak gerekirse bisküvi, tahıl unu, tuz, yağ, şeker ve gıda katkı maddelerinin birleşmesi ile oluşturulan malzemelerin içerisine su ya da süt katılıp yoğrulması ve ardından pişirilmesi ile yapılan bir çeşit hamur işidir. Bisküvi arzuya göre tatlı veya şekerli yapılabilir. Kakao, fındık, fıstık ve bazı meyveler dahil edilip çeşitli bisküviler hazırlanabilir. Biz bu tarifimizde sizlere iki  çeşit bisküvi tarifi vermeyi uyun gördük. Damak zevkinize göre tuzlu veya şekerli hangisi hitap ederse yapmanızı öneririz. 

  Bisküvi Tarifi (şekerli)

  Malzemeler

  • 152 gr margarin (oda ısısında)
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 tane yumurta
  • Alabildiği kadar un

  Hazırlanışı

  Verilen malzemelerden margarini bir karıştırma kabının içerisine alın ve parmak uçlarınız ile hafif yoğurarak yumuşatın. İçerisine vanilya ile pudra şekerini katıp hamuru tekrar yoğurun. Ardından hamurun içerisine bir su bardağı un ve üzerine kabartma tozunu ilave edip güzel bir şekilde karıştırın. Hamurun yumuşak olması gerekiyor. Bu aşamada azar azar un ilavesi yapıp yoğurmaya devam edin. İstenilen yumuşaklığa gelen hamuru iki eşit parçaya ayırın ve merdane ile dikkatli bir şekilde açın. Açılan hamurun üzerine farklı şekiller batırıp çıkartın ve yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisinin üzerine dizin. Bisküvileri 185 derecelik fırına gönderin ve hafif kızarana kadar pişirin. Piştikten sonra soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra bir spatula ile tepsinin üzerinden dikkatli bir şekilde çıkartın. Bisküvilerin üzerine pudra şekeri serpiştirin ve servis tabaklarına alıp sunum yapın. Afiyet olsun.

  Bisküvi Tarifi

  Bisküvi Tarifi (Tuzlu)

  Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı tereyağı veya margarin
  • 100 gr beyaz peynir
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 fikse tuz
  • 1 fiske kekik
  • Alabildiği kadar süt
  • 1 çay fincanı kepekli un
  • 1 çay fincanı normal un

  Hazırlanışı

  Derin bir yoğurma kabı alın ve içerisine kabartma tozu ile birlikte unu, kepekli unu ilave edip harmanlayın. Ardından harcın orta kısmını havuz şeklinde açın ve içerisine margarini, tuzu ve peyniri ilave edin. Bu malzemeler ile harcı biraz karıştırın ve azar azar süt ilavesi yapıp yoğurmaya başlayın. Ele yapışmayacak derece de bir hamur oluşunca hamuru merdane ile dikkatli şekilde açın. Açarken hamurun üzerine eğer un serpiştirirseniz hamur merdaneye yapışmayacaktır. Böylelikle hamuru kolay bir şekilde açabilirsiniz. Açılan hamuru ister ufak bir fincan ile isterseniz hamur şekillendirici kalıplar ile farklı şekiller verip kesebilirsiniz. Bu tamamen göz zevkinize kalmış bir durumdur. Kesilen hamurları yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine dizin ve 190 derecelik fırının orta gözüne tepsiyi gönderin. Tuzlu bisküvilerin her tarafı hafif pembeleşene dek fırında pişirin. Pişmiş olan bisküvileri fırından alıp soğuması için biraz bekleyin ev soğuduktan sonra servis tabaklarına alıp sunum yapın. Afiyet olsun

  ]]>
  Petibör Bisküvili Pasta https://www.biskuvi.gen.tr/petibor-biskuvili-pasta.html Tue, 04 Dec 2018 04:50:30 +0000 Petibör Bisküvili Pasta, hazırlaması son derece pratik ve kolay olan, lezzeti ve görünüşü ile herkesin beğenisini kazanabilecek özellikte harika bir pasta çeşididir. Sizlerde bu tarifi kolay bir şekilde hazırlayarak çocukları Petibör Bisküvili Pasta, hazırlaması son derece pratik ve kolay olan, lezzeti ve görünüşü ile herkesin beğenisini kazanabilecek özellikte harika bir pasta çeşididir. Sizlerde bu tarifi kolay bir şekilde hazırlayarak çocuklarınız başta olmak üzere, bütün sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Kolay gelsin...

  Petibör Bisküvili Pasta Malzemeler:
  • 3 adet petibör bisküvi
  • 2 adet iri muz
  • 1 paket, kakaolu puding
  • 1 paket krem şanti
  • 1 litre süt
  Üzeri İçin: 
  • Hindistan cevizi
  Petibör Bisküvili PastaPetibör Bisküvili Pasta Hazırlanışı:

  Pastamızı yapmaya ilk olarak pudingini hazırlayarak başlıyoruz. Puding paketinin üzerindeki tarife göre pudingi hazır hale getiriyoruz. Streç film poşetini tezgahın üzerine 80. cm kadar seriyoruz. Daha sonra üzerine petibör bisküvileri yanımıza koyduğumuz bir kase ılık süte bandırıp, yan yana olacak şekilde üç sıra halinde diziyoruz. Paketin tamamı bitinceye kadar dizerek pastanın boyunu belirleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz pudingin yarısından biraz daha fazlasını bisküvilerin üzerine güzelce yayıyoruz. Muzları soyarak bütün bir şekilde ortadaki bisküvinin hizasında uzunlamasına yerleştiriyoruz. Daha sonra sitreç poşetin iki kenarından sıkı bir şekilde kavrayarak, kenarlardaki bisküvileri aynı anda kaldırıp, piramit şeklinde bir rulo elde ediyoruz. kalan pudingi üzerine pürüzsüz bir şekilde yayıyoruz. Krem şantiyi de üzerindeki tarife göre hazırlayıp, pastanın üzerine her tarafını kaplayacak şekilde yayıyoruz.. Üzerine Hindistan cevizi serptikten sonra, buzdolabına kaldırarak 2 sat kadar kendini çekmesi için dinlendiriyoruz. Buzdolabından çıkardıktan sonra, parmak kalınlığında dilimleyerek servis yapabilirsiniz.

  Afiyet olsun.
  ]]>